• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
To ovak na slikama neizgleda ništa komplicirano! Možda to i sam probam raskopat! A ko če to sestavit ko zna!? Momci puno vam hvala!
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
imt0444.jpg

Da tu pušta ulje!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
To ovak na slikama neizgleda ništa komplicirano! Možda to i sam probam raskopat! A ko če to sestavit ko zna!? Momci puno vam hvala!
To nije nikakav problem, a ni financijski izdatak (ako kad rastepeš nebu mladih unutra), trebaš samo brtvu trube.
Ulje van, odšarafiš onaj mali milion matica (ključ 19), eventalno odpojiš instalaciju (ako ju ima) i izvadiš trubu van. Netreba ni blatobrana skidati. Skineš nosač poluge i lagano ga nasilikoniraš, dobro stegneš i obrnutim smjerom vratiš gore.

Ako ti sve to zajedno predstavlja neki problem ja dolazim i za onog obečanog janjca (za probu moga ražnja) odklonim problem i još kakav eventualni nedostatak :D
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
To nije nikakav problem, a ni financijski izdatak (ako kad rastepeš nebu mladih unutra), trebaš samo brtvu trube.
Ulje van, odšarafiš onaj mali milion matica (ključ 19), eventalno odpojiš instalaciju (ako ju ima) i izvadiš trubu van. Netreba ni blatobrana skidati. Skineš nosač poluge i lagano ga nasilikoniraš, dobro stegneš i obrnutim smjerom vratiš gore.

Ako ti sve to zajedno predstavlja neki problem ja dolazim i za onog obečanog janjca (za probu moga ražnja) odklonim problem i još kakav eventualni nedostatak :D

Ok! Ja ču se upustit u to! A tebe držim za riječ ako bu trebalo pomoč, mada sam janjca nataknul na šogorov ražanj, ali nema veze neku živinu bumo našli! Nije bek cicija!
:drinkers:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
To skidanje trube bum i ja radil ali kad kupim transhidrola, onda bi to izmjenil ulje i odma zamjenil dihtung trube dok je bez ulja. Godinama vec kaplje pomalo...
Imam sad opet dosta projekata za zimu i sve to na jednom malom traktoreku vec par zima i proljeca nekaj... sreca je kaj me to veseli inace bi bilo neveselo:p
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ok! Ja ču se upustit u to! A tebe držim za riječ ako bu trebalo pomoč, mada sam janjca nataknul na šogorov ražanj, ali nema veze neku živinu bumo našli! Nije bek cicija!
:drinkers:
Dogovoreno, a ja sam čovjek od riječi ;)
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
kolika je razlika izmedju industriskih motora rakovica (indos,valjada 39ks) i onih na 539?
Je li pumpa ista i rad motora jel priblizno traktorski?
Ima li neki poseban razlog zasto to ne stavit na traktor...

i drugo
koliko getriba i diff od 539 mogu podnit snage, bi li mogla podnit 49ks, jel radio ko na generalnoj taj motor 39 na te mjere...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
kolika je razlika izmedju industriskih motora rakovica (indos,valjada 39ks) i onih na 539?
Je li pumpa ista i rad motora jel priblizno traktorski?
Ima li neki poseban razlog zasto to ne stavit na traktor...

i drugo
koliko getriba i diff od 539 mogu podnit snage, bi li mogla podnit 49ks, jel radio ko na generalnoj taj motor 39 na te mjere...
Razlika i je jedino u pumpi i nema razloga da se ne ugradi na traktor, naravno ako je ispravan
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Razlika i je jedino u pumpi i nema razloga da se ne ugradi na traktor, naravno ako je ispravan


jel znas mozda konkretno jel mogu ostavit pumpu od vilicara?
Naoko mi zvono (strana od kumpluga) izgeda drgacije...mozda se varam...
Karter jel isti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
jel znas mozda konkretno jel mogu ostavit pumpu od vilicara?
Naoko mi zvono (strana od kumpluga) izgeda drgacije...mozda se varam...
Karter jel isti?
Možeš, samo bi ju trebalo malo korigirati.
Zvono je na getribi, a sam motor (kad metneš međuploču sa svog motora) paše.
Karter nije isti. Na viličaru je aluminijski, a na traktoru guseni i na njega se šarafi prednji trap.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Možeš, samo bi ju trebalo malo korigirati.
Zvono je na getribi, a sam motor (kad metneš međuploču sa svog motora) paše.
Karter nije isti. Na viličaru je aluminijski, a na traktoru guseni i na njega se šarafi prednji trap.


u mene je sad 533, znaci treba mi karter i medjuploca od 539...fala ti
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Gdje ti tu vidiš financijski interes?

ne gledan tako na to...
imam traktor 539 na koji je stavljen 33 motor sa glavom od 39...
u medjuvremenu je pukao blok kod filtera goriva (smrza) i motor je malo osabio od kad ga se ja sjecam cca prije (10 god)...
cca 2 god je koristen start sprej (pristojno koristen ali ipak zamlati kad ga uvuce) a kako se ja planiram aktivirat, htio bi ga uredit...

E sad imam varijantu, nabavit blok i glavu i radit ovaj motor
ili nabavit 39 motor kojeg ili cu radit ili cu platit...

A buduci da imam tu kuma koji ima te indose i ima motora, racunam da bi mozda izasao u susret...
pretpostavljam da bi dobio blok sa klipovima i radilicom (u ? stanju) za neki kikiriki, a pumpu, alanser i sl, to bi vjerovatno morao platit priblizno trzisno...

U principu, sve nesto komplicirano:eek:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
kolika je razlika izmedju industriskih motora rakovica (indos,valjada 39ks) i onih na 539?
Je li pumpa ista i rad motora jel priblizno traktorski?
Ima li neki poseban razlog zasto to ne stavit na traktor...

i drugo
koliko getriba i diff od 539 mogu podnit snage, bi li mogla podnit 49ks, jel radio ko na generalnoj taj motor 39 na te mjere...
Motor od 549 na sasiju od 539 moze proci.Ima jedan u mom kraju i sluzi dobro.
Motor od 539 i 549 se mnogo razlikuju pa zato to kad bi i bilo izvedivo neisplati se.
Inace fi klipa u 539 i 549 je isti.Razlika je u sistemu ubrizgavanja jer 549 ima direktno ubrizgavanje u klip,a539 ima pretkomore u glavi motora.Glava motora nije ni slicna. Klipnjace nisu iste duzine itd.itd.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
vidim svi nešto slažu na malom 539,danas kod mene bio naš lokalni mehaničar za ljute mašine skinuo je pumpu od visokog pritiska da joj majstor namjesti nove vitalne organe,sat je okrenuo 7050rs,i sad neka neki zlobnik kaže da mali ferko nemože dugo raditi poslje ovog zahvata mora mu sredina ići na remont i još samo ostanu prednji dio i definitivno bude zakopao i ove 20 godina mlađe:partyman:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
vidim svi nešto slažu na malom 539,danas kod mene bio naš lokalni mehaničar za ljute mašine skinuo je pumpu od visokog pritiska da joj majstor namjesti nove vitalne organe,sat je okrenuo 7050rs,i sad neka neki zlobnik kaže da mali ferko nemože dugo raditi poslje ovog zahvata mora mu sredina ići na remont i još samo ostanu prednji dio i definitivno bude zakopao i ove 20 godina mlađe:partyman:

Ako vec radis PVP trebao si i dizne jer tako posao nece biti dobro odradjen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh