• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
U svakom malo bolje opskrbljenom dučanu.
Ako treba pošaljem ti link od jednog koji garant ima.

Pošalji..tu kod nas su cijene abnormalne što se tiče IMT....
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Što reći na osnovi jedne slike?Traktor treba vidjeti i isprobati.Ovaj izvana izgleda očuvano,a očuvani 539 drže cijenu.Ispod stakla može biti i lim (to su nijanse).
Malo radnih sati,čitav retrovizor,sređena limarija i prednji uteg :p ,(takav imam i ja ), mu mogu bitu samo plus.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
U svakom malo bolje opskrbljenom dučanu.
Ako treba pošaljem ti link od jednog koji garant ima.

Ako je cilindar i klip donekle karike bi trebale uspješno savladati taj zadatak. Još ako je makina dobra ........

Ima kompresor i dva lagera, ali mislim da tu nebi trebalo biti problema. Ako slučajno kaj zajebeš, nije problem, mislim da bi još jedan trebal biti na lageru, a ako nema znam gde ima.
Klipnjaču bu malo teže najti, ali karike nisu problem.

a koji bi bio primarni uzrok lupanja kompresora prilikom pumpanja guma? Luft na piksama klipnjace kao sto je netko jednom negde rekel tu na forumu?? Se to nemre samo te cahure zamjeniti neg treba cijelu klipnjacu novu?
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Mlio bi pomoč IMT539!

Stvar je ovakva: dolje di se kvaći poteznica za podizanje priključka, kapa mi ulje! Kako to sanirati? Onu knjigo o traktoru sam 4puta prolisto i to nisam našo1 Pa sda molim vas za pomoć!

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
po viđenom na slici onako laički rečeno tu je došlo do nekakvog napuknuča te trube jer ulje slini previsoko da bi bilo od semeringa na kardanskom vratilu ili možda griješim ali ako je napuklo nešto na trubi biče slaganja pod hitno da se nebi vozio na tri kotača po cesti,i da se nebi svi zlobno smijali ako to završi negdje dobro snimljeno na YOUTUBE:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koje ste vi budale!?
mi ,a tek ti :rolfer::rolfer::rolfer:
Onu knjigo o traktoru sam 4puta prolisto i to nisam našo1
bilo bi dovoljno jednom ali detaljno..pod uvjetom da imaš pravu knjigu


Osovinica donje traktorske poluge je s druge tj. unutarnje strane trube pričvrčena maticom .
Da ne bi ulje išlo van kučište matice je zatvoreno limenim čepom ..slično kao kaj ima limenih čepova na glavi motora .
Brijem da se tebi ta matica odvila i osovinica je izbila čep , vidi jel se klima osovinica poluge ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
ma i tek ti :rolfer::rolfer::rolfer:


Osovinica donje traktorske poluge je s druge tj. unutarnje strane trube pričvrčena maticom .
Da ne bi ulje išlo van kučište matice je zatvoreno limenim čepom ..slično kao kaj ima limenih čepova na glavi motora .
Brijem da se tebi ta matica odvila i osovinica je izbila čep , vidi jel se klima osovinica poluge ?

Sory krivo sam te skužil u početku, mislio sam da me zaj......! SORY!
Osovina se klima!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sory krivo sam te skužil u početku, mislio sam da me zaj......! SORY!
Osovina se klima!
e onda mora truba s blatobranom dolje :rolfer:..i potraži taj limeni polopčić ..da ga zupčanici se smelju u čelično brašno .
Nemoj odgađati jer ti labava osivinica bude pojela dosjed u trubi i onda bude svako malo to zajebavalo ...možda je več i sad kasno .
Zad stegneš maticu zatuci vijak tako ako se i otpusti da ne može ispasti van
Ne moraš se ispričavati , ni kaj zameriti a ni kome :rolfer:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ulje ti pusta na bolcnu oznacenom strelicom.Taj bocln je nosac poluge.

imgp0002.jpg


Ovako izgleda iznutra.Drzi ga matica.

imgp0003.jpg


Dihtuje na dva konusa oznacena plavim.Izmedju konusa je tanji dio gdje ako je malo osteceno kuciste ili konus mozes staviti tanko silikon i stegnuti dobro maticu.

imgp0004.jpg


imt0444.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh