• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
odessa imaš i tekučine za ispiranje rashladnog sistema.



sale_h,izbušiš narežeš navoj kudelju il traku i niš nebu curelo.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
A čemu ga smanjivati?
Ne paše jer se traktor rado vrti na visokim okretajima i tih 3 ks u tom rasponu okretaja mi ne znače ništa. Tako da kad povučeš gas do kraja je optimalno za oranje i ne treba gledati okretomjer....hvala za slike...
 
O

Odessa88

Guest
To kaj imaš seleniju ništa ne govori pitanje da li je koncentrat ili je več pripremljen da se uljeva u sistem bez dodavanja vode .
Obično sve piše na pakiranju ..kao i omjeri mješanja ako je koncentrat .
Dakle ako je ta tvoja selenija koncentrat i mješa se 1:1 za temperaturu -36 onda je dovoljno 4 litre
Traktor mora biti na ravnom (definiraj blagu kosinu?)...i prije otvaranja slavina otvori čep hladnjaka
Slavinu možeš zatvoriti ako si siguran da se sve scjedilo .
Nema potreba da pališ traktor nakon otvaranja slavina .
Sredstvo za ispiranje na vlastiti odgovornost ...crijevo nebi trebalo štetiti
Ako sada staviš antifriz miran si 5 godina .


Mislio sam Paraflu je antifriz.Mislim da koncentrat u limenom je pakovanju pise 50% paraflu 50% voda da se razblazi i pise da ide na -38 i do +110.Ako ostanu otvorene slavine jer bolje posto mislim da se onda ocedi kako treba.nemoze da mu steti ako ostanu otvorene?Pa u supi je al nije ravna podloga ima blagi pad.Jer postoji mogucnost ako se ispusta na neravnom da ne iscuri sva voda ili ne??Znam da je deda uvek tu ispustao i nikad problema al bolje da pitam.Znaci da ne stavljam ona antikorozivna sredstva da isperem??Sta moze da se desi?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je to , imaš koncentrat koji se mješa s vodom 1:1 .( bolja je destilirana voda ili kišnica jer nema kamenca )
Ako je to šupa sigurno nije velika kosina..dakel može .
NIje problem ako ostavne 1 cm vode , ta vode ne može napraviti štetu .
Ne mora te to više brinuti ako staviš antifriz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
viš ti njega , nema do dobre slike .
Na nekim pumpama su min. i max. podešava " iznutra" , kao na ovoj min.
(zelena strelica)

El znaš jel se može zamjeniti brtva na polugici gasa bez da se otvara polopac regulatora(curi ) ?
Ako ne gdje kupiti koplet brtvi za to gov*o ?
Tu je količina goriva ;)

Nisam nikad mijenjal, ali mislim da ne, a tu bi trebala i nekakva čahurica biti :scratch Za to gov*o je bilo brtvi u Sekri.
 
O

Odessa88

Guest
Onda antifriz ostaje isto kao u autu i preko leta u sistemu?I nisi mi rekao za ona antikorozivna sredstva??Da ne stavljam??Hvala na pomoci
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Evo sta sam ja dobio.


attachment.php
To je sve kaj ti treba jedino kod tebe treba sad još jedna redukcija radi bušenja poklopca.
Između ove sonde na slici i redukcije koja je gore zašarafljena bi trebal biti konus i tu bi trebalo brtviti.
A da nije kod tebe čep na imbus pa da nisi dobro videl?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Onda antifriz ostaje isto kao u autu i preko leta u sistemu?I nisi mi rekao za ona antikorozivna sredstva??Da ne stavljam??Hvala na pomoci
Antifriz ostaje stalno jer ima antikorozivnu zaštitu i veču temperaturu vrelišta, štiti crijeva, vodenu pumpu, glavu i tako dalje.
Cijeli sistem možeš pokušati isprati kojekakvim sredsvima za otapanje kamenca, ali prepuručam poslije toga dobro isprati vodom par puta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ne paše jer se traktor rado vrti na visokim okretajima i tih 3 ks u tom rasponu okretaja mi ne znače ništa. Tako da kad povučeš gas do kraja je optimalno za oranje i ne treba gledati okretomjer....hvala za slike...
A kaj ti misliš s njim samo orati ili svaki put za oranje skidati broj okretaja, a transport ga podizati?
Računaj s tim da broj okretaja na praznom hodu i pod različitim opterečenjima (čitaj različitom dubinom oranja i različitim vrstama tla) nije isti
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
To je sve kaj ti treba jedino kod tebe treba sad još jedna redukcija radi bušenja poklopca.
Između ove sonde na slici i redukcije koja je gore zašarafljena bi trebal biti konus i tu bi trebalo brtviti.
A da nije kod tebe čep na imbus pa da nisi dobro videl?

ne razumijem to oko redukcije sta hoces da mi kazes. sta znaci britviti?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
A kaj ti misliš s njim samo orati ili svaki put za oranje skidati broj okretaja, a transport ga podizati?
Računaj s tim da broj okretaja na praznom hodu i pod različitim opterečenjima (čitaj različitom dubinom oranja i različitim vrstama tla) nije isti

Treba mi za orati, frezati, rad sa malčerom....za transport mi ne treba...koristim 533 jer je registriran. Ionako za opet podići okretaje je 2 min posla...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
ne razumijem to oko redukcije sta hoces da mi kazes. sta znaci britviti?
Pa treba ti još jedna redukcija koju buš zavaril za poklopac.

Brtviti- Dihtati- Kužiš ono da ne pušta
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
ne razumijem to oko redukcije sta hoces da mi kazes. sta znaci britviti?
Između sonde i redukcije će ti puštati...A da se postavi ona čahura kao što je za centralno grijanje, zatvorenog tipa? Samo uguraš unutra sondu i to je to.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Treba mi za orati, frezati, rad sa malčerom....za transport mi ne treba...koristim 533 jer je registriran. Ionako za opet podići okretaje je 2 min posla...
Ti najbolje znaš, ali onda ti je u tom slučaju jednostavnije napraviti neki graničnik koji učvrstiš na polugu gasa (tam na boš pumpi) i kad ga trebaš ubaciš, a kad netrebaš izvadiš. Par sekundi posla, a i nemaš brige da ga kod vračanja na veči broj okretaja ne nafrkneš preveč ;)
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Između sonde i redukcije će ti puštati...A da se postavi ona čahura kao što je za centralno grijanje, zatvorenog tipa? Samo uguraš unutra sondu i to je to.....

aha ima no ovoj sondi gore jos jedan saraf koji drzi tu sondu a na njega je navrnut ovaj veliki koji cu ja zavrnuti na taj poklopac, a izmedju njega i poklopca sam mislio staviti neku bakarnu podlosku ili gumenu a mozda i namotati malo kudelje ili one trake bijele za vodoinstalacije.
a kakva je to cahura ima li neka slika od nje mozda ni to nije lose
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
To sad kad sve skupa pogledam ustvari nebu baš mjesta za to ugraditi i možda je ipak najsretnije rješenje probušiti glavu na za to predviđenom mjestu.
Odnapred nema mjesta jedino ako ima na kučištu termostata čep, otraga ustvari malo smeta rezervar, možda bušiti onu limenu cijev vode koja ide na glave i pumpu vode :scratch

Daj ti ipak pogledaj da gore nije ovakav čep jer onaj poklopac o kojem ja pričam je tanak (nekakvih 5 mm)


upload bmp
 
Posljednje uređivanje:

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
ma siguran sam da nema ali sutra cu jos bolje da pogledam i uzet cu sarafciger i njime malo izgrebati to mjesto gdje je saraf mozda ga je zalijepila prljavstinja pa mozda je ravan sa glavom, ali to cu sutra da pregledam.
a nesto me strah to busiti da se sta ne sjebe i ode glava jebemu belaj.
gdje se nalazi taj termostat i daj mi sliku gdje je ta cijev sto je opisujes.
imam jos jedno pitanje.
nesto spominjete podmazivanje bospumpe ja to nisam radio do sad kako se to radi.

Hvala vam puno sto se trudite da mi pomognete u ovom mom belaju.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
ma siguran sam da nema ali sutra cu jos bolje da pogledam i uzet cu sarafciger i njime malo izgrebati to mjesto gdje je saraf mozda ga je zalijepila prljavstinja pa mozda je ravan sa glavom, ali to cu sutra da pregledam.
a nesto me strah to busiti da se sta ne sjebe i ode glava jebemu belaj.
imam jos jedno pitanje.
nesto spominjete podmazivanje bospumpe ja to nisam radio do sad kako se to radi.

Hvala vam puno sto se trudite da mi pomognete u ovom mom belaju.
Skineš onaj poklpac na njoj (ona dva šarafiča na šarafciger) i točiš u nju motorno ulje dok na prelivnu cijev nejde čista nafta.

Ništa ti nebrini za pomoč, mi od te pomoči peneze skrbimo :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh