• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Skineš onaj poklpac na njoj (ona dva šarafiča na šarafciger) i točiš u nju motorno ulje dok na prelivnu cijev nejde čista nafta.

Ništa ti nebrini za pomoč, mi od te pomoči peneze skrbimo :lol:

gdje se nalazi taj termostat imas li neku sliku i gdje je ta cijev koju opisujes da bi nju mogao probusiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Možda će izaći čisto motorno ulje :drinkers:
U jebote. Pa kaj sam nafta napisal :madmana::madmana::madmana:
Stvarno moram u kinderbet :oops::oops::oops:

Ulje mora iti čisto, još jednom moja isprika, a tebi Pjero hvala ;)
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Izvinite nisam znao da se nesmije to raditi sory.

edit daniels : prvo prolistaj forum, pa pitaj ljudi če ti pomoč ako znaju,ali netreba postavljat isto pitanje u 2 ili više tema.

OK razumio
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
U toj temi nitko nije pisal več 2 godine :scratch

Sale sutra ja tebi negde poslikam kučište termostata jer nemrem nijednu sliku najti da bi se dobro vidjelo pa da me više ne gnjaviš sa takvim pitanjima na pp.
Ugradili bumo mi taj sat gore pa makar ja Tuzlu posjetil ;)
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
U toj temi nitko nije pisal več 2 godine :scratch

Sale sutra ja tebi negde poslikam kučište termostata jer nemrem nijednu sliku najti da bi se dobro vidjelo pa da me više ne gnjaviš sa takvim pitanjima na pp.
Ugradili bumo mi taj sat gore pa makar ja Tuzlu posjetil ;)

ma nako pitam za termostat jer neznam imam li to na fergi.
a mi ce mo to zabusiti na onom mjestu gdje izlazi ta vrela voda iz glave na toj cijevi je najbolje.
 
B

bosniahos

Guest
-

Nije to mala zajebancija,to što je išal teško vijerovatno je jedna kuglica pala pod osovinu puža.Dal je netko to šrafo nedavno pa nije napravil odnos lijevo desno i malo bolji majstori znaju taj posal prtljat,i više puta skidat stavljat.Sad da izmijeniš cijeli puž sa osovinom i boćne pikse ako se napeloneznam da će biti kao novo.A dal ti trza jedan kotać u skretanju ili preko hupsera na cesti.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Pozdrav!

Odlučio sam ugraditi grijač motora na 539. Budući da neznam kako, molio bih Vas za pomoć.
Hvala!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Pozdrav!

Odlučio sam ugraditi grijač motora na 539. Budući da neznam kako, molio bih Vas za pomoć.
Hvala!

Gde ti je grijač koji treba biti gore? Misliš valjda promjeniti neispravni grijač?
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Gde ti je grijač koji treba biti gore? Misliš valjda promjeniti neispravni grijač?

E to neznam, prije je radio grijač.
Brava se mijenjala, možda je ispravan ali nije dobro spojen.
Iskreno neznam gdje je.
Ima više mjesta gdje bi mogao biti?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Vjerovatno je puž istrosen pa radi veliko trenje kuglica, kuglice kad se slože moraju da hodaju slobodno kanalom, zna se ona cijev kojom se vracaju na pocetak deformisati pa tu dođe do zastoja i nema više koraljanja kuglica nego klizanje osovine po kuglama, a to otezava.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
E to neznam, prije je radio grijač.
Brava se mijenjala, možda je ispravan ali nije dobro spojen.
Iskreno neznam gdje je.
Ima više mjesta gdje bi mogao biti?

Imaš li razloga sumnjati da nije dobro spojen? Mislim to je samo jedna žica tak da ili je spojen ili nije. Ako ga nisi skinul s traktora onda more biti samo na jednom mjestu, a to se zove usisna grana odi od filtera zraka prema motoru pa ga buš našel. Morti ti neko od meštrof da sliku toga ne bi ja smel više niš komentirati :|
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
grijač je na glavi tj. na usisnoj grani .( desna strana motora )
Na njega ide žica i cijev za dotok goriva .
Cijenim tvoj trud i volju ali ako ne znaš gdje je i kako mora raditi ondak bolje ne petljaj po tome .
 
O

Odessa88

Guest
U vezi automatske kuke zanima me dal moze da se koristi i bez automata mislim ako se skine automat i onaj T i poluge i ostane fixirana samo kuka znaci ne da je koristim kao automatsku nego kao fixnu jer moze da se koristi ili ne??Posto kad je automat onda se tezina oslanja i na onaj klin a ovako samo na kuku,stim da onda svaki put moram sa dizalicom da dizem prikolicu i spustam.Al me zanima jer valja tako da se koristi ili ne
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nije prkticno, niti ima nosivost na takav nacin, ugradi sebi onda pufer ya takvu namjenu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kao na kamionima za kacanje prikolice, sad kako bi to islo na IMT, trebalo bi malo raditi na tome. Ja koristim pufer za jednoosovinku, ali na prikolici imam podizac (navojno vreteno) kojim dizem prikolicu u visinu kacanja na puferu,
 
O

Odessa88

Guest
Tvoj je bas sa kamiona ili??Na koji traktor ti koristis?A jel valja kaciti na onu gornju sto sluzi ko kuka al neznam kako se to zove gde se uglavnom kace spediteri,dvoosovinke da se tamo kace jednoosovinke??Posto vidim da par njih kace tako u selo al mi se cini da nevalja a i ko da se propinje traktor a i cini mi se u upustvu da pise da nesme da se kace.Oni kace na malom vecem traktoru na Imt 549 i 560 al ipak neznam dal valja
 

Najnoviji postovi

Na vrh