• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Opet citiraš post koji nema veze sa tvojim pitanjem. Moderatori te budu u top nabili. I nisam Mehaničar nego Muhanicar, a to je nekaj sasvim drugoga :rolfer:

Kompresor bi se trebal moči ugraditi samo mislim da su tam u razvodu zupčanici i trebal bi u tom slučaju od 539. Ajde baci koju sliku da snimim situaciju.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Hoće li to biti prekomplicirano za nadodati na MF...Ide još i dosta stvati vezane za to....ako treba za kočenje prikolice... Ako treba samo za pumpanje guma ne isplati se.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
U vezi automatske kuke zanima me dal moze da se koristi i bez automata mislim ako se skine automat i onaj T i poluge i ostane fixirana samo kuka znaci ne da je koristim kao automatsku nego kao fixnu jer moze da se koristi ili ne??Posto kad je automat onda se tezina oslanja i na onaj klin a ovako samo na kuku,stim da onda svaki put moram sa dizalicom da dizem prikolicu i spustam.Al me zanima jer valja tako da se koristi ili ne


nesto ovako trebas

http://www.pik.ba/artikal/1818627/pufer-za-traktor-imt-539/
 
J

Joco1985

Guest
Evo i mene posle duzeg vremena. Imam jedno pitanje, sta tacno ljudi guraju kroz sraf gde se uliva ulje u menjac kad menjac zaglavi meni se nikad to nije desilo ali kazu da se to desava. Gledam pre neki dan covek u sred njive odvio sraf gurnuo sipku i za 1min ponovo "cepa". POZZZ
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Evo i mene posle duzeg vremena. Imam jedno pitanje, sta tacno ljudi guraju kroz sraf gde se uliva ulje u menjac kad menjac zaglavi meni se nikad to nije desilo ali kazu da se to desava. Gledam pre neki dan covek u sred njive odvio sraf gurnuo sipku i za 1min ponovo "cepa". POZZZ

:lol::lol: pomiješale mu se brzine i zaglavila u jednoj,,,,,, odna uzmeš šipku ili pajser i pomakneš neki od zupčanika i voci dalje.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Šporac, Štef Šporčić :?, no dobro ponekad i on pogodi.
Munja, Štef Munjakovič je skratil klipove onak kak si mu ti ili majstor koji je delal rekel rekel, a ako mu ništ niste rekli onda je to garant ok.
Slika nažalost nemam jer mi je ona stara kanta riknula i sad imam drugu kištru, a na njoj slika nema. Imam doma rastepen jedan motor od 533 pa ti jedino na njemu mogu poslikati.
Bilo bi poželjno da to rastaviš jer postoji mogučnost da preskoči dalje, a sa tim i mogučnost da se ventili i klipovi malo pospominjaju.
Na španeru pripazi kak okreneš one utvrđivače, a ovaj luft nikako nije normalan.

Je Šporac,,, a i on u zadnje vrijeme sve bolje pogađa,,, Mulja je tad reko sve da mu donesem,,, klipove , blok, ležaje glavne, leteće, glavu sve, a kad sam došao po to k njemu sve je bilo u kompletu,,,,, tek onda je rastavio i dao šegrtu da očisti i kaže vozi doma sastavljat. Nisam ja sastavljao, majstor je bio Dončević Štef iz Hagnja al on više ne radi zbog bolesti (navodno) tak da sam trenutno u potrazi za novim majstorom.
Ima dosta mladih mehaničara a od njih više znam ja osobno,naravno iskustvo i praksa (nije neko al pomaže).
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Evo i mene posle duzeg vremena. Imam jedno pitanje, sta tacno ljudi guraju kroz sraf gde se uliva ulje u menjac kad menjac zaglavi meni se nikad to nije desilo ali kazu da se to desava. Gledam pre neki dan covek u sred njive odvio sraf gurnuo sipku i za 1min ponovo "cepa". POZZZ

I meni se to desilo. I to prije neki dan, i to je ostao u drugoj...A i prije 20-tak godina na 533 je ostao u rikverc. Prosječno se desi jednom u 10 godina. Dovoljan ti je i jedan malo duži odvijač ili pajser.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Je Šporac,,, a i on u zadnje vrijeme sve bolje pogađa,,, Mulja je tad reko sve da mu donesem,,, klipove , blok, ležaje glavne, leteće, glavu sve, a kad sam došao po to k njemu sve je bilo u kompletu,,,,, tek onda je rastavio i dao šegrtu da očisti i kaže vozi doma sastavljat. Nisam ja sastavljao, majstor je bio Dončević Štef iz Hagnja al on više ne radi zbog bolesti (navodno) tak da sam trenutno u potrazi za novim majstorom.
Ima dosta mladih mehaničara a od njih više znam ja osobno,naravno iskustvo i praksa (nije neko al pomaže).
I kaj onda ja nebi mogel koju kunu priskrbeti :scratch
Jel trebaš slike oznaka?

Da ispod tog poklopca se nalazi membrana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Evo i mene posle duzeg vremena. Imam jedno pitanje, sta tacno ljudi guraju kroz sraf gde se uliva ulje u menjac kad menjac zaglavi meni se nikad to nije desilo ali kazu da se to desava. Gledam pre neki dan covek u sred njive odvio sraf gurnuo sipku i za 1min ponovo "cepa". POZZZ
Tu pri nama neki okruglu turpiju, e da vidiš kak ga ona odšalta :rolleyess: :lol::lol:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
I kaj onda ja nebi mogel koju kunu priskrbeti :scratch
Jel trebaš slike oznaka?

Da ispod tog poklopca se nalazi membrana.

Da ,da mogel bi ak duš htel ,,,8)

E da može i slike a možeš i na p.p a za dugo se čujemo :supz:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
Pozdrav svima,zanima me koliko mora biti udaljenost sarafa na korpi od one hidraulocne lamele,u predhodnim postovima ima sve slikano i da se podese sva 3 sarafa na istu udaljenost ali mene zanima na koliko jer imam problem na imt 539 kvacilo odvaja dobro,lako se salta i vratilo se lagano ukljucuje ali je puno tvrdo za stisnuti.Ako neko ima rjesenje nek javi

edit daniels : ovo ti sad drugi put pišem ,ima u ovoj temi,sam treba čitat i potražit,popračeno slikama i detaljno objašnjeno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Slike dobiš danas, a za drugo je trenutno gužva.
OK uredu Muhanicaru nisam imao namjeru da te uvridjedim od ssada pišem muhaničar ne mehaničar mi u BiH tako pišemo I Z V I N I ,O P R O S T I.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
OK uredu Muhanicaru nisam imao namjeru da te uvridjedim od ssada pišem muhaničar ne mehaničar mi u BiH tako pišemo I Z V I N I ,O P R O S T I.
Izvinjeno, oprošteno :lol::lol::lol:

Ak buš tak citiral mislim da ni nebuš više pisal :scratch
Moraš stisnuti onaj Reply na kraju stranice ili na postu koji se tiče tebe. Razumiš?
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
da li na 539 prednji lezajevi na tockovima se mogu dotegnuti ili se moraju zamjeniti imaju mi previse lufta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
da li na 539 prednji lezajevi na tockovima se mogu dotegnuti ili se moraju zamjeniti imaju mi previse lufta
Ako se nisu podrobili ili poderali tak jako, onda se mogu dotegnuti.
Poklopac na glavčini dole, rascjepka (u večini slučajeva čavel) van i probaš dotegnuti maticu, rascjepka gore i poklopac gore. Pazi da ga ne pretegneš. Stegneš tek toliko da nema lufta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Da ,da mogel bi ak duš htel ,,,8)

E da može i slike a možeš i na p.p a za dugo se čujemo :supz:
Samo da prijavim da sam te danas točno u podne zval, ali si valjda rešil pa se nisi htel javiti :scratch
Jel još uvek trebaš slike?
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
da li neko zna cemu slusi ona tanjurasta opruga koja je nalazi u korpi,upitanju je traktor imt 539,kvacilo nastelovano kao sto je objasnjeno u postovima ali mi je opet tvrdo pa kontam da nije mozda do nje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh