• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
da li neko zna cemu slusi ona tanjurasta opruga koja je nalazi u korpi,upitanju je traktor imt 539,kvacilo nastelovano kao sto je objasnjeno u postovima ali mi je opet tvrdo pa kontam da nije mozda do nje.
Ona stvara predpritisak na lamelu drugog stepena.
Daj malo pobliže opiši kak si štelal?
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
znaci rastavio sam traktor na pola,zamijenio sam one oprugice sto drze polugice na kojima su sarafi za stelovanje(neznam kako se tacno zovu),dvije su bile pukle,kupio sam nove sarafice i zarvnuo ih rukom samo da poravnaju sa druge strane,zatim sam ih sva tri odmjerio na istu udaljenost i dotegao a one male sto hvata ja mislim kljuc 13 za drugu lamelu sam stavio da ima 1,4 mm lufta tako pise u postovima.Znaci sve super odvaja samo mi je tvrdo kvacilo kad ga pritiscem ne samo drugi stepen nego i prvi,npr kod mopgu susjeda odvaja oba stepena ali je makano kao u autu.pa ako imas neki prijedlog do cega bi moglo bit samo reci
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
znaci rastavio sam traktor na pola,zamijenio sam one oprugice sto drze polugice na kojima su sarafi za stelovanje(neznam kako se tacno zovu),dvije su bile pukle,kupio sam nove sarafice i zarvnuo ih rukom samo da poravnaju sa druge strane,zatim sam ih sva tri odmjerio na istu udaljenost i dotegao a one male sto hvata ja mislim kljuc 13 za drugu lamelu sam stavio da ima 1,4 mm lufta tako pise u postovima.Znaci sve super odvaja samo mi je tvrdo kvacilo kad ga pritiscem ne samo drugi stepen nego i prvi,npr kod mopgu susjeda odvaja oba stepena ali je makano kao u autu.pa ako imas neki prijedlog do cega bi moglo bit samo reci
Jel je bila suha montaža bolcna i jesi uopče rastavljal cijelo kvačilo ili samo one dugačke bolcne da bi mogel ugraditi oprugu capice?
Znači jel kvačilo izgledalo ovak?


bmp upload
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
rastavljao sam ja sve to,zamijenio semering na radilici zadnji,korpa mi je citava suha nema na njoj ni kapi ulja i sve bolcne su suhe ko barut,jel to treba tako biti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
rastavljao sam ja sve to,zamijenio semering na radilici zadnji,korpa mi je citava suha nema na njoj ni kapi ulja i sve bolcne su suhe ko barut,jel to treba tako biti?
Evo na, i kaj da ti ja sad velim nego da ponoviš radnju i sve bolcne, raznorazne pregibe, dijelove koji trebaju klizati (mislim da sam riječ klizanje dovoljno govori), potisni i njegov nosač lagano podmažeš i da vidiš kak bu onda klizalo.
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
nije to meni nikakav problem rastavit,cim dobijem vremna za koji dna cu ja to uradit,to je pola dana posla..a da te pitam jos nesto..zbog cega traktor moze puno dimit crno,cim pocne takoreci osjecati uzbrdicu on pocne dimiti i ide konstantno ne gubi snagu,pumpa bila na ragulazi prosle godine i dizne ubacene nove prosle godine,motor ne trosi uulje i pali ko mina i na minusu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
nije to meni nikakav problem rastavit,cim dobijem vremna za koji dna cu ja to uradit,to je pola dana posla..a da te pitam jos nesto..zbog cega traktor moze puno dimit crno,cim pocne takoreci osjecati uzbrdicu on pocne dimiti i ide konstantno ne gubi snagu,pumpa bila na ragulazi prosle godine i dizne ubacene nove prosle godine,motor ne trosi uulje i pali ko mina i na minusu
To se zove volja :D

Ako je sve tak kak si rekel (mada večina tak veli) onda je najvjerojatnije do kuta ubrizgavanja
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
probao sam i zakretati pumpu i na svakom mjestu mi lijepo radi,jedino me brine sto je na orginalnim uloscima dizni pisalo YDL110S6133 a na novim sto sam kupio YDL110S6267 pa sam juce ponovo kupio uloske dizni ipm ove sa kodom YDL110S6133 pa kontam da nije do toga a ja tebi nemam sta lagat govorim ti kako i jeste stanje.pumpa uredna motor uredan pa sad sta mu je neznam,traktor je 1987 godiste ima oko 3500 radnih sati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
probao sam i zakretati pumpu i na svakom mjestu mi lijepo radi,jedino me brine sto je na orginalnim uloscima dizni pisalo YDL110S6133 a na novim sto sam kupio YDL110S6267 pa sam juce ponovo kupio uloske dizni ipm ove sa kodom YDL110S6133 pa kontam da nije do toga a ja tebi nemam sta lagat govorim ti kako i jeste stanje.pumpa uredna motor uredan pa sad sta mu je neznam,traktor je 1987 godiste ima oko 3500 radnih sati
Pumpa ima označeno gdje bi trebala biti.
Ulošci diza :scratch stvarno više napamet neznam. Moral bi pogledati u čitulju, a sad mi se nejde dole.
A kaj piše na onoj aluminijskoj pločici koja je ispod matice na tjelu dize?
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
i de mi reci po tvom iskustvu jel bolje da pumpa ide vise vani ili unutra kod mene je na linijama i postavljana je gotov skroz prema vani a ne prema motoru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
i de mi reci po tvom iskustvu jel bolje da pumpa ide vise vani ili unutra kod mene je na linijama i postavljana je gotov skroz prema vani a ne prema motoru
Gitara se štela na uho, a motor na šerafciger :finga:
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
ja sam te aluminijumske plococe skinuo i uzeo nove podloske kad sam mijeanjao sad sam isao da vidim i pise nesto kao YAU to je sto se vidi i ja mislim da nema nista vise na plocici i kod mene je pumpa na oznakama
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Imam problem..radi se 533..kad ga upalim pritisak ulja na leru se popne na nekih 6 bara i ne pada skroz dok se ne zagrije, a dimi ko lokomotiva..ne vecem gasu ne dimi ili dok je topli
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
pošto sam danas postao vlasnik jednog 533 htio bih na njega ugradit izvod za kipanje. Zanima me gdje se to da ugradit, i koja ručica je predviđena za to?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pošto sam danas postao vlasnik jednog 533 htio bih na njega ugradit izvod za kipanje. Zanima me gdje se to da ugradit, i koja ručica je predviđena za to?

to ti ide tu na ovaj čep kaj se svijetli (nisam siguran sada 100% da je ovakav poklopac na 533, neki članovi znaju od čeg je ovaj;))
scaled.php

kipa se sa kockicom....
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ima i 533 taj čep i dela,kockice one dvije kraj ručice kojom dižeš poluge.

evo i tvoj ima te kockice
 

Najnoviji postovi

Na vrh