• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Meni vise lici kao neki rezervoar.Upravo sam kontaktirao bosh--majstora u vezi tog dijela.To mu dojde neka vrsta prigusnice.Strucan naziv je DAMPER.Neke vrste PVP na IMT imaju taj dio.Ako se stavi obicni suplji vijak moze se desiti da traktor nema vucu(snagu).Kome treba taj dio moze nabaviti kod mog bosh-majstora.
Eto kolega SamSvojMajstor znaci taj dio se moze naci i u Bosni.Ako zelis mozes mene kontaktirati.
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ako je za snagu, zašto ga neke pumpe (traktori) imaju a neki ne?
na brzinu pronađoh na google da služi za stabilizaciju ler-gasa.....idle stabilizer
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
E Kemo zemljace sva ka tebi cast.... Ovi moji u prijedoru i bl
nemogu nabaviti kao to se nikad nekvari blabla bla.... u meine
Traktor kad zaverglam baci PIS nafte 2 Metra i poslije ivijek po malo..

Onaj Besic ACMA neodgovara.....ocito mu nije do musterija...
Kemo zvis u bih cjelu godinu ja samo 2 mjeseca upoznat si sa svacim
ja sam u banjaluku Isao uzeti sijalicu za radni far ili radno svijetlo od
Zastave posto u prijedoru do buzima nisam nasao ( To mi je relacija)
Filter kratki za ulje za Rakovicu haj u Banjaluku
-A kineskog otpada pun prijedor
-Jedino dijelovi za azetora i LKT mogu uzeti koliko hocu

Meni su govorili nije potrebno zacepi itd.. ja Kazem da nije potrebno
nebi bilo tu od pocetka a Traktor je kao nov 350 radni sati.

Komsija jedan je imao kvar zacepio i poslije mu Traktor nije Radio kako treba.

Hvala tebi na detaljnim informacijama... hajde pitaj svog majstora mozeli to nabaviti
za 2 - 3 sedmice i koliko love a ja kad dodzem na odmor preko uskrsa ja cu kod tebe na
kafu i po dio.. Vazi?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je puštal traktor na tom šarafu ili kaj več je naftu stavil sam obični šuplji vijak i dalje je radil normalno tako da možda nečemu služi ali ja to nisam registriral i osjetil
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kolega SamSvojMajstor moj bosh-majstor upravo jeste iz Prijedora.Znaci taj dio mozes vec sutra da kupis u Prijedoru.Cijena je cini mi se 45-50KM.Adresa i broj tel. mozes dobiti na pp.
Inace ACMA je od mene udaljena nekih par kilometara ,al snjima slabo ista radim.Problem je neznanje u trgovini,neljubaznost i velika firma ,ali slabo opremljena dijelovima.

PS.Na kafu mozes kad god hoces i bez posla.Bitno je da se najavis jer ja sam uglavnom na terenu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja i dalje nekužim smisao toga djela.
Čemu služi rupica :icon_scratch:

Kak veli Željko, s tim van i obični šuplji vijak gore. Tak sam i ja par puta napravil i nije bilo negativnih nuspojava.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ako sam dobro skužio amortizuje one valove koje gura AC pumpa te zahvaljujući tome stabilizuje ler gas, e taj dio mi nije jasan kako? možda nekakva igra s dotokom goriva u elemente u fazi punjenja elementa
ma to je obična qrčeva petljanija i samo poneki 539 sa sekcionom pumpom to ima, i taj poneki ostane bez toga
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ja sam uglavnom stavljao obicni suplji vijak i nisam primjetio promjene.Dosad samo u jednom slucaju na 539 motor nije radio ok sa obicnim vijkom.Morao je ici ovaj dio na PVP.
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Re: IMT 533-Rashladni sistem

Bok svima. Imam problem sa cirkulacijom vode. Stavio sam novu vodenu pumpu ali voda ne cirkulira. Voda u bloku motora je vruća a ona u hladnjaku je hladna.Ispod rezervara je neki termostat jel moguće da on nevalja. Kako ga provjerit.I kako ga zamjenit. Pumpa se normalno vrti.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312

Tu unutra ti je termostat odvidaj te dvije matice i izvadi ga
Stavi u posudu s vodom i na štednjak
Mora otvoriti prije kuhanja vode ako ne otvori uzmi novi i isto ga tako testiraj prije ugradnje.
Na njima piše temperatura otvaranja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: IMT 533-Rashladni sistem

Bok svima. Imam problem sa cirkulacijom vode. Stavio sam novu vodenu pumpu ali voda ne cirkulira. Voda u bloku motora je vruća a ona u hladnjaku je hladna.Ispod rezervara je neki termostat jel moguće da on nevalja. Kako ga provjerit.I kako ga zamjenit. Pumpa se normalno vrti.
koliko je to vruča voda ? ..termostat mora otvarati na oko 80 stupnjeva ..Ako zakuha tek tada imaš problem ..za sad je sve OK.

Ovo vrijedi da je pumpa dobor podešena ...i naravno da nije turbina otpala u transportu ..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
eh , kad bi ja sve reko od čeg bi moje djete završilo fakultet ..


Eto , svak idiot može promjeniti pumpu , izgeda da ni to nije tak jednostavno kako se predstavlja ..

vaš veleačsni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imal sam slučaj da pumpa ni je imala kapacitet za vrteti vodu za grijanje kod zatvorenog termostata u pravu je Puknuti treba provjeriti pumpu prije ugradnje svašta se danas prodaje .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja sam mislil da bu Oficir iskočil, on ih se na popravljal ,,,,, ali ništa.
Uglavnom, potrebno je kod sastavljanja izmjeriti razmak između peraje i kučišta pumpe, a on treba biti oko 0,4 mm.
Još uvjek je moje mišljenje da se ne isplati popravljati
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Imam slučaj kod 533, ventilator vibrira, ležajevi grebu, ali ne pušta voda... Kad se dira ventilator ima luft oko 5 mm i čini mi se da se sve više metalne peraje približavaju hladnjaku....Gdje je povoljno za kupiti novu pumpu?
 

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Pozz ljudi ...danas sam mjenjao filter i onaj poklopac na koji se spajaju dovodi i odovodi nafte i spojio sam sve ali neznam kako ozračit ....pokusao sam tako da sam pumpao gorivo (ručna pumpa) i da mi izlazi zrak na filteru (izislo malo) na bos pumpi nasao 2 sarafa i tu ispustio malo ali neće a oko dizna (glava motora) neznam mozeli mi netko ukratko u koracima opisat kako i sta Velika hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha ja neću opće komentirat nove pumpe,jer ja ih repariram i nikad nisam imala slučaj da nije htjela pumpat ili da se pregrijaval traktor.

Još nekaj neki ljudi misle da se pumpe na traktoru mjenjaju ko na autu ,al traktor je radni stroj i te stare se pumpe daju reparirat,a vi radite kako hocete.:(hi):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Re: Pomoc oko IMT 533

Ovdje odzračiš dok nebude išla čista nafta, drugje nije potrebno odzračivati.

 

Najnoviji postovi

Na vrh