• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lijepo je kolega objasnio no meni draža ŠLEP ŠTANGA jel poslije otpuštanja uvijek negdje pušta ili slini naftu ja otpustim jedan lajtung mali šarafič na pvp nadrukam ac i ako od dva put ne upali šlep desetak metara ili ga toliko pustim niz dol .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: IMT 533-Rashladni sistem

Osigurac mislim da nije kriv jer je cijeli i dobro je ucvrscen, a i probal sam staviti drugoga i opet ista stvar..
A ovo u vezi celija, kak to ispitati jel je to, nikad nisam ni otvaral akumulatora, a i ne razumijem se bas u njih? Jel ima tu kakve pomoci ili mora novi akumulator?
A velim, cudno mi je kad traktor upali, onda sva elektirka uredno radi..
Akumulator ne možeš otvoriti osim fleksom .
Ako je to problem probaj s drugim akumulatorom , možeš i preko kablova .

Sva elektrika radi jer struju dobiva preko alternatora ...još uvjek postoji šansa da nije akumulator nego negdje labav spoj .

Ako je greška u akumuatoru postoji šansa da si sjebeš alternator ako tako radiš .


vaš velečasni
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
To moze biti isto i do slabo stegnutih klema ili slabo stegnutog sarafa koji drzi spojenu masu za sasiju, a takodje moze biti i do slabo stegnutog sarafa + na alnaseru. Znaci provjeri one debele kablove jesu dobro pritegnuti za sasiju za alnaser i za akumulator.
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ivan Kc,ista stvar se i meni dogodila prošle godine,palil sam ga par puta taj dan i na jednom neće zaverglat,ispalo je da je akumulator krepal.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Budem probal pregledati te kablove za masu i za plus na alnaseru.. Kleme sam obe izvadio, ocistio i nazad pritegnuo i tu nema problema..
I budem ga probao upaliti preko kablov, na drugom traktoru mi je novi akumulator..
A i sam sumnjam najvise na akumulator, ode opet 700, 800 kn..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemoj ga paliti preko kablov!!!!!!!!!

Lepo skini akumulator s drugog traktora i dena na ovaj kaj neće i onda probaj, tak budeš najsigurniji dal je kriv akumulator ili ne!

Provjeri spoj minus kleme na šasiji traktora, ja sam znal imati s tim problema, treba odpustiti, očistiti, novi šeraf i dobro zategnuti!

Ali prvo zamjeni akumulator i probaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Mislim da ti je to loš potez, eventualno ako si naštelal vodenu pumpu da bolje pumpa smanjivanjem razmaka na peraji.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Termostat

Jok skroz je zablokirao. Valjda zato kaj ne koristim traktor preko zime. Bacio sam ga i sada je bez njega.
Na temelju čega si ti zaključio da je skroz zablokirao ako ga nisi grijao?

vaš velečasni
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj bi ga vraća opće unutra,pa tu na forumu 90% ljudi nemaju termostat i vele da im ne treba da samo smeta.
E da i antifriz je bacanje novaca,lakše je nalijat vodu i prije zime ju samo ispustis,ako ne zaboraviš.
E da i ti isti ljudi stalno spominju kamenac hitanje vode iz kilera i imaju problem s pumpom vode itd...:(devil)::icon_axe::icon_e_surprised:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ne znam kak nove pumpe ali starima voda nije mogla niš. Bar ne mojoj. 1981.-2011. i još bi danas bila gore da nije bilo bedastoće na koju ja nisam mogel utjecati. A možda je voda meka kod nas
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj bi ga vraća opće unutra,pa tu na forumu 90% ljudi nemaju termostat i vele da im ne treba da samo smeta.
E da i antifriz je bacanje novaca,lakše je nalijat vodu i prije zime ju samo ispustis,ako ne zaboraviš.
E da i ti isti ljudi stalno spominju kamenac hitanje vode iz kilera i imaju problem s pumpom vode itd...:(devil)::icon_axe::icon_e_surprised:
Za forum niti ne treba termostat :icon_mrgreen::biggrin:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Termostat

Izgledao je skroz loše od kamenca. Možda bi se dao osposobit ali nisam se htio zamarat sa time. Možda preko zime
Ti si malo zabrijal ali to je tvoj stvar i tvoj razlog .
Samo se pitam kako je radio prije promjene pumpe a sad više ne valja .
Ako je zbilja pun kamenca a to bi volio vidjeti operi ga u blagom rastvore kiseline , ispitaj u loncu i vrati u motor .

Još se više pitam ako je termostat zarobio kamenac kaj je tek u glavi ( ne tvojoj , traktorskoj)?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Šta je tek sa hladnjakom :icon_scratch: pola ćelija zaštopano ...
Kako je krenulo još malo pa ćemo hladiti traktore lepezom kakvi temostat ,kakva vodena, pumpa kakav antifriz,:icon_hang:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
Re: IMT 539 i 533

Evo kaj planiram stavit na svog,to su halogenke sa tatinog fićeka od prije
Planiram iznenadit oca da ja to sve spojim al trebam pomoč,,,znam ja nekaj spajat al me strah da ne pošamerim cjelu struju
Trebam savjet kak to pričvrstit,kakve žice/kabel uzet,kud spojit...


1496657_679754225404404_5545857082359035959_n.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh