• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Mislim da je ipak lakše kardan izvadit nek traktor na pola po sredini :icon_rofl:
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
Pozdrav, imam problem traktor sam dodaje gas i oduzima i imam filing kad bi mu dao gas do daske da bi otiso do bog te pitaj kolko okretaja .Malo sam cackao po forumu ali mi nije jasno jel problem u membrani ili treba pumpu nosit na repariranje jel ona je bila na repariranju prije cca 800 sati ili ti 10 godina radi se o imt 533 77 god
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Skineš poklopac (četiri vijka M5 na šarafciger s upištenom glavom) i skineš poklopac.



Otkopčaš membranu sa osovine na način da izvadiš rascjepku.



Na ovoj slici budeš možda bolje videl.



Zamjeniš membranu i obrnutim redosljedom sastaviš.
Preporučam skidanje Boš pumpe dolje jer inače treba skidati filter ulja i onaj lajtung koji ide sa filtera na osovinu pogona boš pumpe i pumpe ulja pa se sve zamasti.
Ako skidaš Bošicu dole potrebno je samo izbiti sponu (nemora se ali ima više mjesta), skinuti cjev uljevka ulja i lajtug koji služi povratu ulja sa bregaste osovine u karter prko uljevka ulja.
Naravno treba skinuti lajtung sauga i lajtunge koji idu na dize te polugu za gašenje.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,305
Još jedna stvar, treba zabilježiti pumpu prije skidanja na onoj spojci da ne bude nepotrebnog gubljenja vremena....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Nema potrebe, svaka pumpa je tvornički obilježena sa po jednom 0 na flanđi pumpe i 0 na flanđi pogona.

 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
napred na centralnom bolcnu... s gornje strane ima jedan šrafić, da li to ima kakvu funkciju ili se more otšrafiti i tu zašrafiti nipla za mazalicu?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ma tak sam si i mislil da je to, najbolje litijevu mast u spreju tak da ne cvili baš :icon_rolleyes:
 

dzoret15

Novi član
Tu od
4 Stu 2013
Poruka
5
Pa fino vam kažem da oću raditi generalku i nije varen blok kad ću kupit drugi nevareni

Dobar Dan ,cijena komplet dijelova za generalnu iznosi cca 10 000 kn + ruke oko 3000 kn ,provjereno i rađeno više puta na ostalim traktorima IMT 533. Polovni blok ti je cca 1000 kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Cjena generalke motora na 533 nesmije preči 10 000 kuna ako se ne dira prednji trap i ako zahvat na kvačilu nije velik. Sve preko toga je prevara.
Cjena je s uređivanjem Boš pumpe i rukama majstora i strojne obrade
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ja bi mogao doci u Hrvatsku raditi.Cijene su stvarno malo jake.Bas me zanima koliko su ruke majstora za generalku.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lisnik od 100 do 300 kn po satu ovisi o imenu servisa ! Ali sve više je home made :icon_weed:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,305
Cijene za fuš majstora kod nas za polugeneralku na 539 iznosi 300€.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Pjero tih 300€ za fušera ti izađu duplo a i više jer kad se uvjeriš da od fušarenja i polugeneralki nema neke koristi onda poslije ideš raditi punu generalku i dva puta platiš ruke i još nove dijelove pa sad vidi.
Ne kaže se džabe: ko ne plati k...u plati doktora...
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Ja bi mogao doci u Hrvatsku raditi.Cijene su stvarno malo jake.Bas me zanima koliko su ruke majstora za generalku.

Za generalnu na motoru ruke naplatom 2500 kuna stim da ja vozim na strojnu obradu (80 km u jednom smjeru)
 

Najnoviji postovi

Na vrh