• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
@muha
@lisnik
bilo je tu par puta price o zamjeni segmenata volana
zanima me kakva je procedura, morali se sidati dole kuciste volana ili se moze intervenisati bez skidanja?
kod mene "samaraju" tockovi na asfaltu, smire se klasicno kad stisnem sponu desnom nogom, pa bi da vidim sta bi ja tu mogao napraviti
ili je bolje da to nosim nekom drugom
najgore mi je sa instrument tablom nisam je nikad skidao ,neznam koliko je to komplikovano
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam 2 puta mijenjao segmente i kućište je skidano zato što se presaju pikse.
Pravi odgovor ćeš dobiti od majstora.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kada kupuješ segmente pogledaj korak navoja. Ja sam kupovao segmente sa drugačijim navojem pa mi je tokar pravio nove matice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Netreba skidati kučište volana (bolje i kvalitetnije je ako ga skineš dole, ali nije nužno). problem je obično instalacija koja je ispod volana na instrument tabli. Žice stare i tvrde, a sve mora dole. Ludilo od posla.

Rastavljeno, da bi mogel servisirati izgleda ovak, a nakon toga ti nije neki problem i sam poklopac mjenjača (koji je ujedno i kučište volana ) skinuti dole.
Nek te strelica ne zbuni, to je bilo za druge potrebe

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A onaj tko ne razumije bolje da mu odradi onaj tko razumije :icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
danas problem na ferđi velika ručica mjenjača mi se počela okretati u stranu za 180 stupnjeva pogodit u brzinu ko na lutriji jack pot jel zna ko zna šta se desilo:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Možda se samo otpustila kontra matica šalt hebla.
Skini zaštitnu gumu pa vidi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Mora se dati dotegnuti, zapekla je.
Pretpostavljam da si koristil rolcange? Probaj izbijačom na trzaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Tako je, jedan nek drži ručicu, a drugi nek doteže.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
zemo ili detaljnije objasnjavaj ili dolazi da to namajstoris :icon_winkle:

Ovaj drugi dio mi se vise sviđa.Malo sale.....
Skines polugu za upravljanje sa lijeve strane.Za skidanje poklopca sa kucista ce ti smetati nosac akumulatora.Smeta za odvrnuti vijak kljuc 19.Tu fleksericom izrezes jedan mali trokut nosaca akumulatora koji nije bitan.Skines tad poklopac sa kucista(odvrnes dva vijka kljuc 19 ,jedan kljuc22 i jedan kljuc 24).Skines poklopac kucista.Kad skines desnu polugu za upravljanje mozes izvuci gornji segment.Donji segment vadis kad skines volan ,ispod njega odvrnes dvije matice i povadis kugle.Vrteno izvrnes van i segment ide van.Tad ubacis nove piksne koje ces morati rajbati.Vratis donji segment uvrnes novo vrteno.Prije toga moras nastelati dio sa kuglicama u segmentu.Ubacis gornji segment i vratis poklopac.Tad ubacis kugle kod volana.Nasetelas maticu koja sluzi kao dio lezaja .Namontiras volan i to je otprilike to.Tacnije to bas i nije posao za nekog ko nema nimalo iskustva..Ako bas zelis pokusacemo ti slikovno pojasniti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Da se i tak, ali pošto znamo da se i kučišta poderu i nova čahura se u njima zna okretati ja sam ipak skloniji da se za takve radove ima više mjesta, a naročito ako treba pomagati si s ekscentričnim čahurama koje naravno treba podljepiti ako su kučišta loša.
Ponekad treba i tokara zvati upomoča
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
danas sam malo radio ,zamijenio onaj lezaj ispod volana, i centrirao trap, ugradio sam i mazalicu, vec tockovi vise ne samaraju
 

Najnoviji postovi

Na vrh