• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Jel moguće da na IMT 539 popucaju zupčanici diferencijala kod oranja zbog pretvrde zemlje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Jel moguće da na IMT 539 popucaju zupčanici diferencijala kod oranja zbog pretvrde zemlje?
Ja u biti valjda nikad nisam videl diferencijal na 539 da su zubi popucali od opterečenja.
Tome je u večini slučajeva razlog popuštanje ili pucanje vijaka koji ga drže u hrpi
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Izgleda da je to vremenom se izglodalo, mada kaže majstor da je izgleda netko rikverc udario, a ja normalno orao, u prvoj i drugoj normalno radi al u trećoj lupa ko vrag, traktor je 1984 godina i nema puno radnih sati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Sinek, tebi su onda zubi na zupčanicima mjenjača popucali ili se oštetili?
To ti s difom nema veze
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Sinek, tebi su onda zubi na zupčanicima mjenjača popucali ili se oštetili?
To ti s difom nema veze

Otraga kad se skine hidraulika pa na zadnjim kotačima tj osovini ili čemu već se oštetili zupčanici.
 

maxo

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
20
Ima li tko za prodati ispravan alternator? Onaj origigi, što se stavljao tvornički. Ja imam neki s G2 koji je ispravan, ali mi izgleda neobično velik, tj. ružno. Može ponuda na p.m. Ili me uputite gdje ima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Pa taj liči na alternator od Z101, Jugo55.

Ne mijenjaj dok radi. Šparaj nofce za anlaser :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Željac, grešiš. Prihvat od Fiće ili 127-ice, Y45 izgleda ovak:
Fotografija1505.jpg.html


O tomu smo raspravljali OVDJE, pa na dalje
 
Posljednje uređivanje:

welgermeki

Novi član
Tu od
7 Lip 2012
Poruka
4
isto ulje ide za mjenjac i hidrauliku , zove e traktol, to je nesto malo rjeđe ulje od 90 -tke :cool2:
 

Bracek

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
8
Stelanje kvacila na IMT 533

Pozdrav

Evo kako i naslov kaze trebam pomoc oko stelanja kvacila na 533
gdje se stela i kako odnisno na koje vrijednosti...do sad sam to radio jedino na svom ursusu ali na IMT nikad....hvala unaprijed
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
@muha
@lisnik
na imt 533 dvostepeno kvacilo kad ukljucujem kardan, desi se cesto kao da se zubcanici sucele, znaci ne krci, samo ne uzubi, pa onda moram vise puta pustiti pa opet stiskati kvacilo da uleti, inace kvacilo radi dobro obadva stepena odvajaju, cak i ako nema nista na kardanu stane kad ga stisnem do kraja
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
To se i meni ponekad zna dogoditi na 539, posebno ako je neki veci prikljucak prikopcan na kardan, tj koji se teze pokrece..
Ne zamaram se s tim..
 
Na vrh