• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Stari tip alnasera automat unutra, sporo vrti okrene par krugova i stane, nosio sam ga majstoru al opet isto pa mi se vise i Ne popravlja. Koje si ugradjivo sa planetarcima ili obicne. Koji se bolje pokazali.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
teško je reči zajebo te , ali izgleda da je
1, dogni rednji kraj traktora pa probej okretati volan , mora biti lagan da ga vrtiš malim prstom .

ako ide lagano onda se vrati ovdje po ostatak priče

Podigao ga,pogledom ga okrecem a kamoli malim prstom:8):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a jesi malo klimao kotače , vjerjem da nema lufta , tj da je promjenio pikse i sve to ?

e znači kotači su tresli /šamarali u vožnji pa je korigiranjem traga kotača uspio "dotjerati" da kotači u vožnji ne tesu.

To bi značilo da je glava volana loša ..jbg..znači da nju nije sredio kako si napisao stranicu prije
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ako trahtor išta vrijedi ja bi gledao staviti hidraulicni volan sa novim krajnicima spona i prepiksanim rukavcima to bi bilo mrak!

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Sve su piksne izmenjane,licno sam prisutvovao i znam sta je sve menjano.
A sto se glave volana tice to je uradjeno sto bi se reklo kod nas da drzi vodu dok majstori neodu,ja sam zahtevao da trap bude odlicno odradjen,a volan manje bitan jer mi je u planu za skorije hidraulicni kao sto i vi spomenuste.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Trazim odgovore na 2 pitanja u vezi IMT 533:
1.) Kad je traktor hladan, ne mogu ga upaliti na bravu. Znaci, uopce ne daje znakove zivota na bravi. Onda ga pripalim direktno na anlaseru bez problema. Kad se malo ugrije, brava ozivi i dalje ga mogu paliti na bravu. Zasto je tome tako i u cem je problem?
2.) Kad je hladan, hidraulika dize ok, kad orem, radim, znaci nakon nekog vremena, hidraulika dize, al puuuno sporije. Koji je tu problem i kako to rijesiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
1 riknula brava, zakaj ima takve simptome nemam pojma.

2 oslabela pumpa hidraulike, možeš probati zamjeniti gumice na cijevi ili na kompletnoj hidraulici ali bojim se da nebu pomaka na bolje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad je hladan jel kriva brava (nema kontakta , žmigavaca štopa ) ili brava za palenje i jel pali ako okreneš u lijevo ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Treba vidjeti gdje je loš spoj. Kreni redom od brave, prekidač lera ili automat.
Može se kupiti set za reparaciju hidraulike: glave, ventili, okviri, bronze, karike i gumice. Koliko brzo padne kad je vruć i kakvo je ulje u mjenjaču?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kad je hladan jel kriva brava (nema kontakta , žmigavaca štopa ) ili brava za palenje i jel pali ako okreneš u lijevo ?
Kontakta ima, zmigavci, svjetla, stop svjetlo, sve radi. Samo brava za paljenje ne reagira ni na desno ni na lijevo.

Treba vidjeti gdje je loš spoj. Kreni redom od brave, prekidač lera ili automat.
Može se kupiti set za reparaciju hidraulike: glave, ventili, okviri, bronze, karike i gumice. Koliko brzo padne kad je vruć i kakvo je ulje u mjenjaču?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Koliko je isplativ set za reparaciju? Cijena? Dugorocnost takve investicije?
Kaj se ulja tice, neam pojma iskreno, radjena je generalka motora pred cca 10 godina i raskopan je zadnji kraj jer se raspal konusno tanjurasti zupcanik. Isto takve simptome sam imal i onda z hidraulikom i kolko se tada sjecam, receno je da nova pumpa stavljena nutra i ne znam koje je ulje natoceno nutra. Sumnjam da je kaj kvalitetno, ili transhidrol ili hipenol.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Set za reparaciju je ok ako možeš raditi sam a ako ti radi majstor kojeg platiš možda je bolja opcija odmah novu nutra. Cudno mi je da je nova pumpa crkla nakon 10g, možda su gumice otišle na cijevi koja diže ulje gore.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pozdrav, ne dolazi mi nafta na grijac IMT 539 smo grije, odvrnem cijev za gorivo na grijcu, verglam nema ništa. Sta bi moglo bit???
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ima nesto kao sestougaonu "posudu", na njoj je spojen povrat sa pumpe i otale ide cijev za grijac dali je u toj "posudi" neki ventil
 

Najnoviji postovi

Na vrh