• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

O

Odessa88

Guest
Malo suzi ulje valjda ispod tog dela gde ide kajs.Od cega bi moglo biti,neki dihtung ili???
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Onaj dio preko koga ide kajš, ili remen, zove se remenica. Ako samo suzi, neka suzi. Dok nije fleka na podu, nije kritično za mijenjat:lol:
 
O

Odessa88

Guest
A zbog cega suzi??Jel zbog nekog dihtunga mozda je propao???Sta treba menjati?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Po katalogu je dio 657444. Treba mijenjati taj semering. Da bi njega mijenjao moraš skinuti remenicu. Taj dio služi da kad se osovina vrti da zadržavava ulje da ne ide vani motora. Taj dio se troši pri radu.
 
O

Odessa88

Guest
OK.Hvala.Kupio danas spojnice,obe su bile 10 evra.A i natocio sam antifriz,sad ide do -40.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Bio je radio pola sata pod punim opterećenjem tanjuranja kako treba i opet počeo zezat nakon toga, ima dosta prljavštine na toj ac pumpi.

daniels : pogledaj ulaz u AC pumpu lajtung kaj ide od rezervara,meni se tu zaštopalo i kad sam ga opteretil doslovno se gasil.
a nebi bilo loše da pogledaš i sito u rezervaru.

Nije tu problem, malo sam popustio lajtunge s obje strane i gorivo ide, biće da su ti ventili u ac pumpi, kako da to riješim, jel treba skidat ac pumpu i što s gorivom u tom slučaju ako skinem te lajtunge?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
promjeni AC pumpu (ili samo gornji poklopac ako imaš gdje nabaviti polovno).

Bilo bi lakče da skineš kompletnu pumpu dole jer je problem odšarafiti one šarafiče do motora (ustvari kvalitetno stegnuti). Gorivo zatvoriš na pipi rezervara, ako ju imaš.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ima s suprotne strane nešto ispod rezervoara možda je to ta pipa, budem vidio najprije čašicu da nije puna smeća.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Pipa, ventil, slavina .........
Kaj god da je trebalo bi se zatvoriti prije skidanja pumpe ili čašice jer inače budu pune cipele nafte
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
I onda ja nevidim u čemu je problem :scratch
IPM-ovi ulošci nevaljaju, a bošista ti nudi njemačke, za koje najvjerojatnije garantira .......
Ako i taj njemački zašteka barem imaš priliku dobiti druge bez rasprave ;)

Danas idem kod bosiste da mi ugradi nove uloske,nasao sam u jednoj trgovini koja prodaje dijelove za kamione monarkove uloske koji odgovaraju na imt 539 cijena 20 eura komad...pa me zanima na koliku kilazu se stezu sarafi sto drze tijelo dizne..po meni nebi trebalo vise od 3 kile jer ipak je to vijak M8..ako neko zna tacnu informaciju neka pise.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
1,5-2,0 daNM.
Nova bakrena pločica.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
1,5-2,0 daNM.
Nova bakrena pločica.

sinoc sam ubacio dizne,stavio sam nove bakarne podloske i stegao na tu mjeru,ali opet mi traktor radi po starom,samo sto sada ljepse radi pod gasom a na leru trrr trrr trr varira ,kad se optereti cuju se ventili da hlupaju ko u kovacnici...samo da napomenem stare 2 dizne su bile zakovale i pustale su gorivo samo u mlazu a ne kao maglu i to na 175 barii pa neznam da li je to moglo da osteti bosch pumpu
 
O

Odessa88

Guest
Ako zamenim ono crevo sto ide nafta kroz njega sto ide od ac pumpe do filtera,posto mi pusta malo gorivo,ako ga zamenim samo jer posle mora da ispustim vazduh nekako ili samo da pumpam na ac pumpi da dobije gorivo i da palim traktor???
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
ako ti je linijske pumpa slobodno ga samo stegni i gas,a mozes ga stegnuti na ac pumpi pa napumpat gorivo u crijevo pa onda stegnuti na filteru a filteri su ti puni goriva
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
O

Odessa88

Guest
Kako izgleda linijska a kako rotaciona???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
sinoc sam ubacio dizne,stavio sam nove bakarne podloske i stegao na tu mjeru,ali opet mi traktor radi po starom,samo sto sada ljepse radi pod gasom a na leru trrr trrr trr varira ,kad se optereti cuju se ventili da hlupaju ko u kovacnici...samo da napomenem stare 2 dizne su bile zakovale i pustale su gorivo samo u mlazu a ne kao maglu i to na 175 barii pa neznam da li je to moglo da osteti bosch pumpu
Kod tebe je 539 sa klipnom pumpom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Kako izgleda linijska a kako rotaciona???
Čini mi se da ti imaš 533, a on ima linijsku (klipnu).
Nemaš brige da je neznam kakva, kad mijenjaš taj lajtung samo ga odmah pali i progutal bu on to bez problema.
 
O

Odessa88

Guest
Imam 539 '83 godiste
ovakva je moja ko na slici
 

Prilozi

  • images.jpeg
    images.jpeg
    7.8 KB · Pregleda: 2,846
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

avdija

Guest
Misliš na izlaz kardanske osovine ,,,,, mora biti s unutarnje strane "zeger" ,,, ako se izvlači onda je zeger iskočio ,,,, možda usljde rada s lošim kardanom koji se teško razvlači.

da li se zeger može ubaciti kada se skine točak ili sjedište, i da li je ležaj fiksan na osovini? da li je normalno da osovina hoda kroz ležaj i da li bi ga trebalo zamjeniti?:confused: unaprijed hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh