• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
muhanicar

evo nabavija san motor m33 od vilicara, ono sto sam pisao...
Mozda najbolje nastavit pisat u ovu temu, mozda ce i drugima trebat...

Goli motor bez pumpe, alansera i svih sitnica sta su mogli skinit...700kn
blok je varen i to drljavo iznad natpisa, al vjerovatno drzi, skinija san glavu, kosuljice nemaju "zuba" djeluju to mi djeluje ok, a glava ima jednu pukotinu na 2 cilindru...
postavit cu slike sutra, da mi das svoju vizualnu ocjenu stanja!
Imas li ideja di pronac karter, medjuplocu, pumpu...moze i na pm..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
da li se zeger može ubaciti kada se skine točak ili sjedište, i da li je ležaj fiksan na osovini? da li je normalno da osovina hoda kroz ležaj i da li bi ga trebalo zamjeniti?:confused: unaprijed hvala
Kardanska ide van bez skidanja ičega, samo otraga izvadiš poklopac koji drže tri vijka M 12 i spukneš van.
Ako je osovina poderana, tj ak se ležaj vrtel po njoj onda ju treba popraviti ili zamjeniti novom, a ležaj sigurno nevalja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
muhanicar

evo nabavija san motor m33 od vilicara, ono sto sam pisao...
Mozda najbolje nastavit pisat u ovu temu, mozda ce i drugima trebat...

Goli motor bez pumpe, alansera i svih sitnica sta su mogli skinit...700kn
blok je varen i to drljavo iznad natpisa, al vjerovatno drzi, skinija san glavu, kosuljice nemaju "zuba" djeluju to mi djeluje ok, a glava ima jednu pukotinu na 2 cilindru...
postavit cu slike sutra, da mi das svoju vizualnu ocjenu stanja!
Imas li ideja di pronac karter, medjuplocu, pumpu...moze i na pm..
Slikaj pa da vidimo.
Kaj se tiče djelova znam gde ima, ali prvo da vidimo kaj uopče trebaš.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
da li se zeger može ubaciti kada se skine točak ili sjedište, i da li je ležaj fiksan na osovini? da li je normalno da osovina hoda kroz ležaj i da li bi ga trebalo zamjeniti?:confused: unaprijed hvala

@muhanicar je ti je objasnio, sori malo kasnim , da se nadovežem, kad ćeš rastavljat stavi posudu ispod dijela traktor gdje ti je kardanska osovina jer će ti curit (isteć) ulje. A promijeni si semering , on ti je par kuna.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
evo majstore

dsc1625b.jpg


dsc1626b.jpg


dsc1627h.jpg


dsc1628t.jpg


dsc1629w.jpg


dsc1630n.jpg


dsc1631k.jpg



ako nesto treba detaljnije samo reci!
Karter jos nisam dizao!
Sta se tice pukotine na glavi, jedan lokalni mestar sta ravna glave kaze da ako mi je covik od kojeg sam kupio motor rekao da je motor radio ok, da me najvjerojatnije nije lagao!
ali da je bez greske, nije!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Blok varen i to loše, glava pukla, cilindri možda i jesu dobri, ali se več vide tragovi do kud dolaze karike pa po tome mislim da same karike u klipovima imaju lufta (naročito prva), fale ti svi moguči popratni dijelovi (boš pumpa, alnaser, vodena pumpa, filteri goriva, AC pumpa, zamajac, karter, i još pokoja sitnica) :scratch
Mislim da bu ti trebalo još puno, puno više od onoga kaj si dal da bi to uhrpil.

Kaj se tiče glave, pukotina je vidljiva, a i vidi se da je krenula prema ventilu, e sad dali je puklo preko sica ventila budeš videl kad izvadiš ventil van, ali ako nije bude uskoro (pogotovo kad ju taj koji brusi glave obrusi)

Brojeve mobitela za dijelove ti budem poslal na pp.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

avdija

Guest
Kardanska ide van bez skidanja ičega, samo otraga izvadiš poklopac koji drže tri vijka M 12 i spukneš van.
Ako je osovina poderana, tj ak se ležaj vrtel po njoj onda ju treba popraviti ili zamjeniti novom, a ležaj sigurno nevalja.

pošto namjeravam prvi put da radim samostalno popravku na traktoru .. kada kardanska se izvuče van da li će se šta poremetiti na unutrašnjim spojkama koje uključuju kardansku. hvala na svim dosadašnjm odgovorima..:D;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
pošto namjeravam prvi put da radim samostalno popravku na traktoru .. kada kardanska se izvuče van da li će se šta poremetiti na unutrašnjim spojkama koje uključuju kardansku. hvala na svim dosadašnjm odgovorima..:D;)
Ništ se nebu poremetilo.
Nema tu nikakve mudrije, ulje van, osovina van i sve ti bu jasno.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Blok varen i to loše, glava pukla, cilindri možda i jesu dobri, ali se več vide tragovi do kud dolaze karike pa po tome mislim da same karike u klipovima imaju lufta (naročito prva), fale ti svi moguči popratni dijelovi (boš pumpa, alnaser, vodena pumpa, filteri goriva, AC pumpa, zamajac, karter, i još pokoja sitnica) :scratch
Mislim da bu ti trebalo još puno, puno više od onoga kaj si dal da bi to uhrpil.

Kaj se tiče glave, pukotina je vidljiva, a i vidi se da je krenula prema ventilu, e sad dali je puklo preko sica ventila budeš videl kad izvadiš ventil van, ali ako nije bude uskoro (pogotovo kad ju taj koji brusi glave obrusi)

Brojeve mobitela za dijelove ti budem poslal na pp.

treba izvadit klipove pa ce se sve znat!

Ima neka karbonizirana naslaga na cilindrima, nemaju zuba...to mi je nekakava utjeha...mada jos moram vidit klipove i radilicu...
U mene je na 533 dvostepeno kavacilo, ovaj mestar me uvjerava da mi taj zamasnjak odgovara?!?...sta ti kazes?
Na glavu ja ne racunam...uzdan se da bi ova sa mog traktora mogla bit dobra.
Sta predlazes da s ovim zavarom ucinim, da rastavim blok, iskopam sve i dam nekom lipse napravit?

Aj molim te daj mi neki br za djelove na pp bar za karter i bosh pumpu...fala ti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
treba izvadit klipove pa ce se sve znat!

Ima neka karbonizirana naslaga na cilindrima, nemaju zuba...to mi je nekakava utjeha...mada jos moram vidit klipove i radilicu...
U mene je na 533 dvostepeno kavacilo, ovaj mestar me uvjerava da mi taj zamasnjak odgovara?!?...sta ti kazes?
Na glavu ja ne racunam...uzdan se da bi ova sa mog traktora mogla bit dobra.
Sta predlazes da s ovim zavarom ucinim, da rastavim blok, iskopam sve i dam nekom lipse napravit?

Aj molim te daj mi neki br za djelove na pp bar za karter i bosh pumpu...fala ti
Zamajac od 533 i 539 nisu isti, 539 ima manji zamajac.

Kaj se tiče vara, u ovom slučaju, nije bitno kak izgleda več dali curi voda. Ako ne curi ne diraj ;)

Brojevi idu.
 
O

Odessa88

Guest
Treba da se ispusti ulje iz motora ako se menja semering remenice??
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
ubacio sam dizne sa novim uloscima,stavio sam nove bakarne podloske i stegao na tu mjeru,ali opet mi traktor radi po starom,samo sto sada ljepse radi pod gasom a na leru trrr trrr trr varira ,kad se optereti cuju se ventili da hlupaju,kao kad se na ler gasu odvrne cijev visokog pritiska...samo da napomenem stare 2 dizne su pustale su gorivo na 175 barii pa neznam da li je to moglo da osteti bosch pumpu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto imam osječaj da sam ovaj post več pročitao?

trrr trrr trr ..(ako dobro razumijem )je rada regulatora a ne dizni .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
e bas tako radi..skidao sam poklopac i gledao elemente,kad gas varira elementi se pomalo zakrecu..ako je do regulatora zasto se onda cuju ventili pod gasom a ne variraju obrtaju cim se da malo gasa,hlupa kao da pumpa ne baca,provjreavao sam kad dam malo gasa i odvrcem cijevi visokog pritiska na prvoj mi pjenusa gorivo a na ostale dvije ne..da li moze biti da element ne stvara dovoljan pritisak a da pumpa ne baca naftu na odusak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zbilja ne bi znal napamet .
Nepravilnom radu svašta može biti uzrok , između ostalog i da npr. taj element na naloj dobavi ne radi kak treba .
A zašto si ti uopče išao petlkjat oko toga , koji sipmtoi?
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
pa et.prvo mi je pukla cijev visokog pritiska,ja kupim nove i sve ok,onda pocne varirati ler gas ,tj radi kao na prekide na da se zaletava,ja izvadim dizne i odnesem na ispitivanje kad ono dvije rade na 175 bari i ne rasprsuju gorivo dobro,kupim nove uloske i ponovo bosisti na nov aparat i nastima ih na 165 bari..al uzalud sve,neznam kako da ti objasnim,traktor je prije ovog bio malo ostrij na gasu al i sada dobro vuce,sve radi ok,danas orao i ide kao i prije u 1. brzoj sa plogom 755 od 12 coli..mene jedino brine da li mogu biti kakve posljedice po motor zbog toga ako pumpa ne baca dovoljeno goriva pa taj klip ne radi dobro..mislim da li moze da pukne glava ili slicno..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Poslejdice mogu biti ako diza piša , tj. baca mlaz a ne raspršuje , ovako ne.
Ako su sad dizne OK onda briga manje .
Ovih 10 bara tlaka viška nije moglo ubiti pumpu .
Nemam sad u glavi podatak ali mi se čini da je i tih 165 bara preko mejre .
 

Najnoviji postovi

Na vrh