• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Capice, bolcne, nosače capica, eventualno poklopac kvačila ako je poderan u rupama gdje dolaze bolcni.
Inače na milimetar, a i manje igra samo je mali razmak između prvog i drugog stepena.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
sad mi je jasno,,, mjeril sam upravo taj razmak između glave tog vijka i ploče koju taj vijak pritišće
Njega poštelaj na 1,4 ili manje ali na svima, pa onda vidi dali odvaja.
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Hvala, sad nek ide dok ide , pa kad zbog necega bude polovljen onda moram sve to dobro pogledati.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
pozz raja traktor imt 539,problem je u tome sto je imao lufta u volanu i prilikom voznje u 3 brzoj prednji tockovi pocnu da plesu sto je veoma nugodno,provjerio sam sve krajnice sve je bilo u redu osim sto je bilo lufta u kucistu.Danas sam sve otvorio ali nisam nasao problem,puz nije toliko poderan dok sam kuglice jedva skupio,kontam da stavim malo vece kuglice za 0.7 mm vece da bih se taj luft rijesio da li je to moguce i jos jedno pitanje kako da to ubacim pokusavao sam ali mi se kuglice poremete i sve spadnu dole pa moram ponovo hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Ako puž nije poderan onda ni netreba večih kuglica.
Kuglice veče za 0,7 mm nebuš nutra ugural garant, za 0,2 možda.
Kuglice namažeš tovatnom mašču i unda uteraš puž bez brige.

Kolko imaš lufta na segmentima?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Zanima me da li tko zna gdje ima za kupiti ono metalno crijevo za povrat za IMT-533 ( susjed trazi ali nigdje nema za kupiti ) njemu treba ono sto je izmedu dizni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Toga ustvari ni netreba, ali ako baš mora biti............

Toga u dučanu nebuš našel, znači ili malo bolji odpad ili napraviti doma (to bar nije problem, komadič bakrene cijevi sa jedne strane začepljen i na sebi ima tri rupice).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
To sam več napisal, ali sam i obrisal, jer sigurno bi bili komentari, tu je ispušna grana, visoka temperatura, to se bu zapalilo ................:?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:p kod mene se još nije upalilo a radi već 4-5 god. malo povinuo metalne cjevčice prema gore i dobro je,,,, a da je orginal nebi se žalil :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Jučer se o tome pisalo pa sam malo danas kopal po skladištu ali nema više nijedne. Otišlo na vagu, ali da ima dao bi đabe samo da mi se ne popliče pod nogama.
Ako naletim javim ;)
 
F

FERGUSONN

Guest
Pozz svima ako moze jedno pitanje na imt 533 imam nadogradivanu kabinu pa bi htio spojiti one dvije zice od brisaca i od onog svjetla u kabini pa neznam gdje treba tocno spojiti. Pokusao sam na jedno slobodno mjesto na bravi ali onda radi bez kontakta i isprazni bateriju tako da ga onda nemogu upaliti. ;)
 
E

Emirr

Guest
Pozz svima ako moze jedno pitanje na imt 533 imam nadogradivanu kabinu pa bi htio spojiti one dvije zice od brisaca i od onog svjetla u kabini pa neznam gdje treba tocno spojiti. Pokusao sam na jedno slobodno mjesto na bravi ali onda radi bez kontakta i isprazni bateriju tako da ga onda nemogu upaliti. ;)

to spajas na donjoj polici osiguraca na prvi do kabine,tu je fabricki spojeno,a ne direktno na bravu,mogao bi spojiti direktno i na bravu ali na kontakt gdje je spojena svirena i kontrolna lampica
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
imam problem!

zablokirao mi je zadnji desni točak kad sam se pokušavao okrenuti u rikverc i ostala kočnica u gornjem položaju. blokada je u samom točku i neče ni naprijed ni natrag!v probao sam malo izvana poprskati vvedom i malo ljevo desno , ali ni mrdac. jedino što mi se čini da se gornji vijak iznad šipke za kočenje na točku klima i vrti ( kao da je pukao, ali ne znam jeli to posljedica ovoga manevra ili je od prije ) inače nisam nešto posebno silovao i vukao točak

što mi je činiti i da li bih ja mogao to sam rješiti kad skinem desni točak. kolega veli da sve treba u točku samo rastaviti očistiti i sastaviti i da tu ne bude nekakvih večih problema.

ako ima netko tko je to več radio da mi kaže par crtica na što da obratim pažnju prije nego se upustim u zahvat!

inače traktor je stajao preko zime i ovo je drugo paljenje ove godine i ne vozi se previše ( 100 h godišnje )!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prvo skini tocak.Zatim dobos kocnice i sve ces znati.Nemozes nista zeznuti.
Ovako bi trebalo da izgleda kad skines dobos.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
hvala lisnik baš sam to trebao! mislim da ne bih trebao imati problema ( ako uspijem vijke odvrnuti )
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
rastegni i šipke,a kočnicu štelalj na štel šerafu,jel tak oče zablokirat jel ljudi štelaju kočnice na polugama/šipkama i bubreg koji širi pakne zacvika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh