• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem oko mjerenja drva

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Izgleda da se mjeri kak gdje svašta je hvat ili klafter kakti odokativna mjera .
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
moj problem ove godine je da nemam šta mjeriti, valjda po prvi put u karjeri :fiery:
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
E pa kolega Jajo ti si onda u problemu.

Da i to cca 6000,00 problema, mjereno kako god želiš u kubicima ili klaftrima prostornim metrima. čini mi se da takova sudbina čeka narednih godina sve koji nisu šumoposjednici.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
JOš da je napisas kak u svakoj normalnoj knjizi gdje je izvukel podate možda bi je spremil na siak , ovak niš od toga
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja nikako nisam postavio tu tablicu zbog što je na slo jeziku več zbog toga što je bilo nesuglasica zbog celih metrica i izrezanih i složenih i razlike u kubaturi.Ako bi ko htio mogu dat i ceo link do te tablice i ostalih.Neču pa da ta tablica postane neka loše mišljena stvar o meni jer se trudim da pišem i odgovaram na hrvatskom jeziku.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To vam sve ne vrijedi ništa , ako te ne prevari na kilaži ili kubikima prevari te na cijeni , i obrnuto ..
Za sve je kriva mjera i zakoni , kad je izmišljena mjera , napravljene su talice da bi vas se moglo plačkati .. ah , teško je to štivo za ovu vuru
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
I kod nas se sve više priča da bi se drva morala prodavat po kilaži sa izmjerenom vlagom,možda če doč i do tog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,824
Opet prevara: kak točno izmjerit vlagu?
Ak mjeriš preko vodljivosti površine, onda je velika razlika jer je unutra vlaga veća...
To je još jedna izmišljotina da se prodaju vage i novi namet kupcima.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,560
abarth, e za ovaj link ti svaka dala bar dvaput...:(clap):
ustvari to bi mogla biti i točka na ovu temu, nema se puno što više tu razglabati...sve lijepo piše i lijepo je objašnjeno...

moderator, minus u crnu tekicu...:^):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To vam sve ne vrijedi ništa , ako te ne prevari na kilaži ili kubikima prevari te na cijeni , i obrnuto ..
Za sve je kriva mjera i zakoni , kad je izmišljena mjera , napravljene su talice da bi vas se moglo plačkati .. ah , teško je to štivo za ovu vuru

Zato se kada su mokra drva slazu na 1.10m visine,radi isparavanja vlage.
Kad je u drvu do 15%vlage smatra se suhim.

 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Ja njih složim mokra i prodam mokra , nemaju kada da se osuše i dođu na mjeru
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onaj tko nezna njega nije briga al ko zna e njega je itekako briga.
Na 10 m mokrih drva izgubis oko 1m drva na susenju,pa tih 0.1m dok su mokra je ok jer se podrazumjeva da ce se lozit suho drvo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh