• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem s mjenjačem

B

BREGANA

Guest
Molio bih ako netko zna kako riješiti problem s mjenjačem.
Blokirao mi se u 2 sporoj brzini, te mi neće prebaciti u rikverc i bržu brzinu,tj. neće uopće prebaciti na desnu stranu.

Hvala unaprijed!!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
a koji motokultivator,nismo vidoviti....
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
labinprogres(superspecial_lux) 14 ks,91 god.

Okretne ili fiksne ručke?
Ako su fiksne skini tri matice sa poklopca i naštimaj birač.
Ako su okretne najvjerojatnije je proklizal nazubljeni svornjak ili poluga.Ako poluga mjenjača ide prelako onda je proklizano ili puknuto.Skini gornji poklopac (6 šerafa) i pogledaj.
 
B

BREGANA

Guest
Okretne ili fiksne ručke?
Ako su fiksne skini tri matice sa poklopca i naštimaj birač.
Ako su okretne najvjerojatnije je proklizal nazubljeni svornjak ili poluga.Ako poluga mjenjača ide prelako onda je proklizano ili puknuto.Skini gornji poklopac (6 šerafa) i pogledaj.

Hvala na brzom odgovoru!
 

Donatelo5

Novi član
Tu od
16 Ruj 2020
Poruka
1
Molio bih pomoc ako moze... Labin progres 14 goldonijev motor... Nece da ukljuci da vuce motokultivator i prikolica zajedno, sam motokultivator vuce, prikolica sama vuce i sve brzine rade super i brze i spore samo nece znaci da vuku svi tockovi a to mi je problem jer mi treba u brdu
 

Lupi

Novi član
Tu od
2 Lip 2021
Poruka
1
Molio bih ako netko zna kako riješiti problem s mjenjačem.
Blokirao mi se u 2 sporoj brzini, te mi neće prebaciti u rikverc i bržu brzinu,tj. neće uopće prebaciti na desnu stranu.

Hvala unaprijed!!
Isti problem vec godinama ,a niko nema rjesenje.da li ste pronasli rjesenje?
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Odgovor je vrlo jednostvan, sredstvo za čiščenje, visokotlacni cistac, dobro oprati mtk te ispustiti ulje iz mjenjaca I raskopati mjenjac...po meni je moguće da je potrosena/polomljena H ploca pa je mtk zaglavio "nigdje" ali to su samo nagadanja, raskopati je jedino rjesenje


Nema smisla odgovarati na pitanje koje nema odgovora više od pola godine 😉
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Edin55

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
6
Pozdrav vrijedni narode.

Imam problem na motokultivatoru, u pitanju je labin progress 14ks. Kada pokusavam ukljuciti prikolicu odnosno pogon na sva 4 tocka samo masina vuce odnosno imam pogon da prednja 2 tocka dok na zadnja 2 nemam, ali kada samo ukljucim pogon na zadnja 2 sve normalno radi. Da li ste imali problema sa tim i sta bi moglo biti? Pozdrav i laki radovi.
 

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Možda to je blokiran sinkronizirani prijenos na ručici gdje uključuješ kardan
 

Edin55

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
6
Ne vjerujem da jw to, ali provjericu, hvala vam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Edin55

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
6
Pozdrav vrijedni narode. Imam slučaj da mi ulje curi iz mjenjaca iz obje osovine. U pitanju je malo stariji Labin. Predpostavljam da je upitanju semering pa ga zelim zamijeniti, usput i kuglasti lezaj zelim da promijenim na obje osovine pa moje pitanje glasi, da li je potrebno skidati poklopac mjenjaca?
Hvala vam unaprijed
 

Edin55

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
6
Veliki pozdrav. Nadam se da ce nekome pomoci. Rijesio sam veliki problem sa mjenjacom. Problem je bio da kada upalis pogon na 4 tocka samo prednji vuku a zadnji ne. U mom slucaju je bila ostecena osovina koja pokrece zupcanike tog mjenjaca (gdje se ukljucuje pogon na 4 tocka), viljuska na toj osovini te sami zupcanik od pogona na 4 tocka. U toku dana cu postaviti slike.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Predpostavljam da je upitanju semering pa ga zelim zamijeniti, usput i kuglasti lezaj zelim da promijenim na obje osovine pa moje pitanje glasi, da li je potrebno skidati poklopac mjenjaca?
Hvala vam unaprijed
I poklopac i zvono..može se ali sw ne isplati jer ima još par stvari koje se srede usput
 

Edin55

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
6
I poklopac i zvono..može se ali sw ne isplati jer ima još par stvari koje se srede usput
Meni je jos falilo kuglica, opruga, 2-3 opruge savijene u mjenjacu i neki drzac osovina mi otisao, sad radi bez greske.
 

Najnoviji postovi

Na vrh