• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem tekuti

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
jel može netko malo objasnit to sa orahovim lišćem

Orahovo lišće ima neke sastojke koji su otrovni. Ja (čitaj 'moja žena') svake jeseni skupim jednu do dvije bombajke suhog orahovog lišća i snjim nastiljamo (štrajimo). Od kad tak delamo, nema tekuti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A jel netko razmisljal da jednom godisnje opere i namaze cjeli kokosinjac s vapnom?
Vapno ubija mnoge gamadi i bakterije i fino zatvori pore na zidovima i gredama,bitno je da se ne maze na prasinu nego kad se sve osusi od pranja kefu u ruke i deri,nije skupo a pomaze!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Za tekute i jermen ima repelentni učinak.Ee znam dali krepavaju,ali odlaze.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh,što si me našel-ajd,mali lapsus,neznalica sam pa sam zaboravila latinski naziv,ali u cijelom Međimurju je jermen jermen.Sad bih morala tražiti,jel,ali ne budem,čeka me jedan zecov kojeg treba ići gricnuti,možda kad se vratim.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Eh,što si me našel-ajd,mali lapsus,neznalica sam pa sam zaboravila latinski naziv,ali u cijelom Međimurju je jermen jermen.Sad bih morala tražiti,jel,ali ne budem,čeka me jedan zecov kojeg treba ići gricnuti,možda kad se vratim.

Jel još grickaš zajčeka :biggrin: ili bumo doznali kaj to v Međimurju zoveju jermen? :icon_rolleyes:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zeko oglodan odavno-evo da reknem- dvornik,pjegavi dvornik ili polygonum persicaria.To ti je u Međimurju jermen.Samo sada mene nešto drugo buni-ima jedna biljka koja se zove i službeno jarmen.Veoma je slična kamilici.Pa se ja sada pitam nije li došlo do zabune u komunikaciji,jer je jarmen i jermen veoma slično,a jarmena ja na našim poljima nisam vidjela.jermena imaš kolko hoćeš. Bilo kako bilo,slučajno sam u srijedu čula dvojicu ljudi kako pričaju o jermenu,ima ga puno po polju,ne mogu ga suzbiti,a u kokošinjcu dobro dođe jer rastjera sve tekute.Ili ubije,nisam zapamtila.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Več sam posumljal da se radi o otvorenom plamenu .
Daj ti nama nabavi sliku i način pripreme , na čaj , na čuspajz , suhi , friški itd?
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
Kakvo je stanje kod Vas koji ste prskali sa Bye Mite?
kod mene zasad ništa nema tekuti,koliko vidim.
no,neću se unaprijed nadati jer je tako bilo i prije nije ih bilo neko vrijeme,a onda su se pojavile sa svih strana
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Ja isto time prsko,nema ih mada skroz nestali tek za nekoliko dana,aki jesu nestale
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Bye Mite je sasvim dobar za tekute samo šta ljudi znaju napraviti pogrešku kod špricanja prvo treba očistiti cjeli kokošinjac pogotovo ako je drveni izmesti svu paučinu i gnjezda tekuti se najviše drže u pukotinama i između daski tak da takva mjesta treba dobro natopiti znaju se poslje prskanja pojaviti ali ako se dobro poprska i oni uginu ako ih ima zbila puno onda bi bilo dobro nakon par dana ponoviti prskanje sigurno če nestati za mene najbolje sredstvo za tekute...
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
ja sam šprico sam byemitom prije mjesec i pol dva puta i nema ih vise..
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pozdrav...imam pitanje. Napravio sam drveni kokošinjac, obložen i popodan OSB pločama. Sad me zanima dal nečim prešpricat ili prefarbat preventivno protiv tekuti?? Još nije ništa bilo od živine u kokošinjcu. Iako sad vjerojatno pred zimu i neće doći tekuti. Ili se varam...!? Ne bih farbao vapnom, a dal ima koje drugo rješenje???
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
Pozdrav...imam pitanje. Napravio sam drveni kokošinjac, obložen i popodan OSB pločama. Sad me zanima dal nečim prešpricat ili prefarbat preventivno protiv tekuti?? Još nije ništa bilo od živine u kokošinjcu. Iako sad vjerojatno pred zimu i neće doći tekuti. Ili se varam...!? Ne bih farbao vapnom, a dal ima koje drugo rješenje???

Možeš sa drvocidom fi bezbojni
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
smeta, meni je pomogao jer sam prije s njime prskala. čim poprskaš odmah su gotove. samo kaj ti treba baš drvocid, po dućanima prodaju kemocid,ovo ono,al nije to ni približno tako dobro kao drvocid. On je za crve u drvetu,tekuti, stvarno djeluje.Samo kaj je kod mene bio problem što je ostalo nešto između spojeva letvica,pa se razmnože,ali na neko vrijeme se riješiš tekuti
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Ja špricam sa Actelic 50ec. To se koristi za skladišta žitarica. Pošpricam dva puta godišnje kokošinjac i vidim da ih nema. Stavio sam na dno kokošinjca i orahovo lišće neznam dal pomaže al sam mirniji.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Imao sam problem s tekutima i prilična invazija, da dok nahranim kokoši, sve vrve po meni. Izbacio sve kokoši van, detaljno mehanički očistio kokošinjac, nabacio rukohvat slame i zapalio, a preko plamena prebacio ostriženu vunu od ovaca. Bila je vlažna i nije gorila odmah, nego je stvarala gust dim. Tako je dimilo oko pola sata i tekutima ni traga. Ipak se dim zavuče u svaku poru u kokošinjcu i ubija sve što diše...
 

Najnoviji postovi

Na vrh