• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi s traktorskom prikolicom

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
531AF8B1-72C5-4C6C-B1AB-7240B1DC928F.jpeg

Vidis moja, namjerno sam reko da mi stave osovinu vise na centar i bez problema nose gume... 10.0/75R15,3 14PR ovo su moje...iskreno mislim da bi gume i 5tona nosile a napravljena je za 3t

Kad si se odlucio za tu prikolicu vjerovatno si gledo i druge koje gume su bile na drugima?
Ovdje koliko vidim od A65 na dalje do A80 (tvoje) su iste gume...to mi bas nije jasno
 
Posljednje uređivanje:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ja mislim da je za te gume 2,5-3 bara mali pritisak,pa na jednoosovinkama nosivosti 3t gume 7.50 16 se pumpaju na 3,5 pa i 4 bara
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Pa ne znsm sta bi rekao.. na gumi piše max 2.5 ili 3 bara..
Prejako se zagrije nakon vožnje isto guma
Imam jednu prikolicu od 5 tona ova je moja 6t
Ova moja manja od 5 t ima iste gume i već 10 godina s njom vozimo 5 tona sam vozio s njom i gume su relativno normalno izgledale, ali joj je osovina pomaknuta iza više..
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ma to je nemoguće da je to max pritisak,to je malo ili te gume nisu predviđene za takve terete, koliko platna imaju
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Imam prikolicu jednoosovinku,dvostrani kiper ali ručni rad je prikolica i na njoj su kamionske gume 19.5 napumpane na oko 7 bara i nose bez problema 11 metara sirovih drva a to je negdje oko 8 tona.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Moguće je jer su to balonke, drugo je uska guma...i ja sam 7,5x16 punio na 4 bara i vozio 3 tone ali to je puno i godinu dana su mi gume odlazile, guma od tamica mi je i eksplodirala, sve ima svoje norme i propise, na tvojoj prikolici je ociti problem slabih guma, to nema veze sa osovinom, ona je iz nekog razloga tako postavljena, ne moze prikolica koja ima tonu i pol manje nosivosti (A65) i tvoja prikolica (A80) imat iste gume, Leško za svaku prikolicu ima svoje gume odnosno veće i jače, na 8t imaju 355/50R22,5 RE ili 400/60R15,5 16PR s time da su ove druge opcija po želji.
Ti bis po meni moro to reklamirat i neka ti stave jače gume, pogotov ako je ti prikolica preko mjere, sam si reko da imaš drugu od 5t s obzirom da imas tako jaki traktor a male prikolice dolazim do zakljucka da ti ni ne trebaju nešto previs tako da mozes pocekat da se riješi taj problem guma.
Kamionske gume su opeta druga stvar, odmah je prikolica i viša i ako su uske nestabilnija, nova stvar mora radit kako je zamisljena i bez greške, to je samo kod nas taj balkanski mentalitet i mišljenje da sve znamo najbolje, postoje ljudi koji se time bave i njima treba dat da riješe problem
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
to je samo kod nas taj balkanski mentalitet i mišljenje da sve znamo najbolje, postoje ljudi koji se time bave i njima treba dat da riješe problem

Eto bili su zapadni inzinjeri koji sve znaju pa napravili prikolicu koja nije ono sto bi trebala biti.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Moguće je jer su to balonke, drugo je uska guma...i ja sam 7,5x16 punio na 4 bara i vozio 3 tone ali to je puno i godinu dana su mi gume odlazile, guma od tamica mi je i eksplodirala, sve ima svoje norme i propise, na tvojoj prikolici je ociti problem slabih guma, to nema veze sa osovinom, ona je iz nekog razloga tako postavljena, ne moze prikolica koja ima tonu i pol manje nosivosti (A65) i tvoja prikolica (A80) imat iste gume, Leško za svaku prikolicu ima svoje gume odnosno veće i jače, na 8t imaju 355/50R22,5 RE ili 400/60R15,5 16PR s time da su ove druge opcija po želji.
Ti bis po meni moro to reklamirat i neka ti stave jače gume, pogotov ako je ti prikolica preko mjere, sam si reko da imaš drugu od 5t s obzirom da imas tako jaki traktor a male prikolice dolazim do zakljucka da ti ni ne trebaju nešto previs tako da mozes pocekat da se riješi taj problem guma.
Kamionske gume su opeta druga stvar, odmah je prikolica i viša i ako su uske nestabilnija, nova stvar mora radit kako je zamisljena i bez greške, to je samo kod nas taj balkanski mentalitet i mišljenje da sve znamo najbolje, postoje ljudi koji se time bave i njima treba dat da riješe problem
Pa i ova je 400 60 r15.5. Ali 14 platana
Kamionske gume neće izgubiti na visini i ostalo iste su visine u mom slučaju.. nisam siguran sta da rsdim da li da reklamiram ili ne budući da su dosta teški naganjao sam se za gumu i felgu 2 mjeseca kako bi tek ovo bilo ne znam...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Mozda si ti bio malo previse pristojan i strpljiv...Ja znam da se ja nebi zajeb..sam nego bi vratio da naprave i vrate ispravno
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Moguće je jer su to balonke, drugo je uska guma...i ja sam 7,5x16 punio na 4 bara i vozio 3 tone ali to je puno i godinu dana su mi gume odlazile, guma od tamica mi je i eksplodirala, sve ima svoje norme i propise, na tvojoj prikolici je ociti problem slabih guma, to nema veze sa osovinom, ona je iz nekog razloga tako postavljena, ne moze prikolica koja ima tonu i pol manje nosivosti (A65) i tvoja prikolica (A80) imat iste gume, Leško za svaku prikolicu ima svoje gume odnosno veće i jače, na 8t imaju 355/50R22,5 RE ili 400/60R15,5 16PR s time da su ove druge opcija po želji.
Ti bis po meni moro to reklamirat i neka ti stave jače gume, pogotov ako je ti prikolica preko mjere, sam si reko da imaš drugu od 5t s obzirom da imas tako jaki traktor a male prikolice dolazim do zakljucka da ti ni ne trebaju nešto previs tako da mozes pocekat da se riješi taj problem guma.
Kamionske gume su opeta druga stvar, odmah je prikolica i viša i ako su uske nestabilnija, nova stvar mora radit kako je zamisljena i bez greške, to je samo kod nas taj balkanski mentalitet i mišljenje da sve znamo najbolje, postoje ljudi koji se time bave i njima treba dat da riješe problem
Ja ne znam šta si ti radio sa tim gumama i gde si vozio ali kod mene na jednoosovinci nosivosti 3t su takve gume napumpane na 3,5-4 bara i tovario sam na nju preko 4t i nema nikakvih problema,evo sadašnje gume su mi stare 6god i kao nove su a prošle su valjda trajale preko 20god.I na zmajevkama su balonke gume pa se pumpaju na 6-7 bara i traju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Pa ne znsm sta bi rekao.. na gumi piše max 2.5 ili 3 bara..
Prejako se zagrije nakon vožnje isto guma...
Definitivno imaš premali tlak u gumama. Zato se gume i griju (preveliko unutarnje trenje).
Ne znam čije su gume, ali za Mitas dani su ovi podaci:
Nazivna nosivost: 3550kg @ 6bar @40km/h.
Bez obzira na loš položaj osovine, ove gume nebi smjele biti preopterećene.

Uostalom, pogledaj sam OVDJE.
Ali i dalje ostaje problem loše raspodjele mase osovina-rudo.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ma stvar je u tom što je kupljena preko Mjere i onda očekujem tu kontrolu, ali ću svakako morati reagirati po tom pitanju...
evo tu se vidi maksmimalna nosivost koja ne ispunjava 8 tona nikako (6 tereta i 2 prikolica)..
 

Prilozi

  • F726C9E2-FCAF-4DC6-AD93-9D67045F9433.png
    F726C9E2-FCAF-4DC6-AD93-9D67045F9433.png
    131.1 KB · Pregleda: 31

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Ajd izmjeri ono kaj sam ti napisal. Baš me zanima raspodjela mase. Rudo sigurno nosi tonu, tak da gume jesu na knap, ali bi trebale nositi.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Dosta su šire od mojih a visinu nisam računao..

Danas sam zvao tvrtku dobavljača, i kaže da su im to najprodavaniji modeli jednosovinke svih masa, godišnje oko 60 komada, i da sam prvi kojem je pukla guma da su se zalili, a pukle su dvije i da vidim s nekim vulkanizerom zašto i kako je to bilo pa da im pošaljem izvještaj te da će onda kontaktirati tvornicu... sve imaju osovinu na istom mjestu (proporcionalno dužini prikolice)


moja ruda se može okrenuti tsko da se može kaciti na gornju poteznicu kuku i dole na vučnu kuku.. da li bi bolje bilo kad bih je kačio na gornju vučnu kuku?Schwarzmueller automatska je gornja..?
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Probaj da li ti paše guma 7,50-20, meni na tehnostrojku jednoosovinku ide taman. I tu gumu budeš imal vječno.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Koliko ja vidim piše max pritisak 4,6 bara ili sam ja nešto pobrkao,ja i dalje tvrdim da su ti gume bile meke
 

Najnoviji postovi

Na vrh