• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi s traktorskom prikolicom

LAKI

Aktivni član
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
441
Kod tebe su triplex felne,moze da se stave 22,5 ali mozda moras da menjas glavcine a mozda i ne jer sam vidjao iste ovakve felne 22,5 samo ne znam dali pasuju rupe

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
241
Ovisi, najbolje skini felge te pa izmjeri razmak između rupa i sve ćeš tek tada znati, ovako je to sve napamet...
Pitanje ti je i visina gume koja ti je maksimalna moguća tako da izmjeri i to :)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
16,699
A kaj bi zapravo štel; duple gume ili jednu široku?

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
16,699
Onda nek ti netko složi srce felge tak da paše na postojeće šarafe i centralni prsten.
Ne znam koliko te felge imaju izbačeno srce, pa da samo napraviš adaptere.
Jedino bude prikolica imala manji gaz od postojećeg (vanjski trag guma), jer je guma uža od dvije, pa bi trebalo malo pripaziti na nagibima jer bude prikolica dobila više težište.

AntonioJD

Dobro znana faca
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
2,054
Bio bi manji manji gaz da, to znam, ali mislim da bi ipak bio širi nego na Utvi kod kolege koja ide bez problema na tim gumama, samo kod njega je dobro što ima original glavčinu sa 10 šarafa i ide original felga gore.

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,240
Ovo je druga prikolica,imala duple gume 9x20,10 rupa na felgi,isto ugrađene 385/65-22,5.Pošto je vrlo teško nabaviti gume 20 cola odlučili smo prebaciti se na 22,5 jer se vrlo povoljno nađe mladih guma s kamiona.Felge uzeli nove u intercarsu za oko 700kn/kom.Srce felge mora biti u sredini.

Prilozi

AntonioJD

Dobro znana faca
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
2,054
Osim što ih je lakše nabavit, idu lakše po cesti, manje blate nanose, a ovo za ulazak u njivu se slažem, tu su duple ipak malo u prednosti, samo eto mene muči to što imam drugačije glavčine.

NEWHOLLAND

Dobro znana faca
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
4,462
Mene isto zanima prebacivanje s duplih 11.20 na 22.5
Kako bi s registracijom islo? Malo sam mjerio s tehnostrojke na kamionsku i cini mi se da bi bila dosta uza. No ovako sa slika ne izgleda losa zamjena za duple.
Na ljeto kad budu prazne prebacit cu jednu pa vidit.

Najnoviji postovi

Na vrh