• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

petek

Novi član
Tu od
8 Svi 2022
Poruka
3
Ampermetar kaže 5mA izmed - Akumulatorja i mase kad je klema odspojena.
Kako bi pomeril ako je dinamo OK?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Operi traktor da nema naslaga blata, soli itd. Posuši, pa ponovo mjeri.
 

Draen

Član
Tu od
1 Svi 2020
Poruka
30
Kolege, zna li netko elektricara u zagrebu koji bi dosao kod mene doma (čučerje) i promijenio kompletnu elektroinstalaciju na TV731, nova je kupljena u masivi
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Da li uspio naci majstora za zamjenu?
Da li si zadovoljan kupljenom instalacijom?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Draen

Član
Tu od
1 Svi 2020
Poruka
30
Nisam nasao,, morat cu sam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Ma i ja se brusim na taj potez...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Draen

Član
Tu od
1 Svi 2020
Poruka
30
Za godinu dana cu u penziju a onda cu ga pofarbat i sam napravit struju, mislim da je najveci problem pospajat na osigurace, jer kad razvuces instalaciju iz masive, vidi se na njoj kud sta ide,, sad sam jos kupio u sloveniji tajfunovo vitlo od 3t,,rodjeno za njega.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,893
Ja imam novu instalaciju iz Masive. Ostalo sam naručio iz Agro-Dom.(kutija osigurača, žarulje, lampe.) Zasad sve funkcionira i ja sam i više nego zadovoljan. Jedino ga moram sad oprati, radovi s njim su više manje završeni zasad, sad slijedi servis. (ulje, filteri, podmazivanje)
 

Prilozi

  • IMG_20220622_134050.jpg
    IMG_20220622_134050.jpg
    36.7 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20220622_134009.jpg
    IMG_20220622_134009.jpg
    58.9 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20220622_134004.jpg
    IMG_20220622_134004.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 31

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Moze mala pomoc,
Prije nekoliko mjeseci u par navrata me alnaser na TV pokusao iznevjeriti(oksidirali su kontakti pa je odbio poslusnost), ali to me je ponukalo da ukljucim mozak i sjetim se da imam rezervni te ga provjerim, s njime u šarafštok i provjera slijedi-spajanjem direktno je vrtio veselo ali preko automata zezao...odnesem ga elektricaru, i kad sam dosao po njega veli mi da je promjenio cetkice jer su bile pri kraju, piksu i u automatu zalemio zicu....
Uhvatim ja malo vremena i idem ga provjeriti na traktoru montiranog...
Stanje:veselo vrti i lako upali traktor ali se cuje "škljocanje" cijelo vrijeme dok je stisnuto dugme za paljenje.
Ma znam, odesi ga majstoru natrag jasno mi je to, ali mozda nekim savjetom mogu nesto sam odraditi.
Hvala
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,873
Treba raskopati taj rele na anlaseru i srediti kontakte!
Probaj još upaliti tako da kratko spojiš ta dva bakrena vijka na releju anlasera!
 

markovrban

Novi član
Tu od
24 Svi 2023
Poruka
1
Dobar dan svima,
imam situaciju gdje su krivo spojene žice na kontakt bravi za TV420. Da li mi netko može pomoći i poslati mi shemu spajanja? Ugrađena je kontakt brava sa 8 kontakata. U prilogu je nekoliko slika.
 

Prilozi

  • IMG20230505104350.jpg
    IMG20230505104350.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 21
  • IMG20230505111402.jpg
    IMG20230505111402.jpg
    37.1 KB · Pregleda: 20

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Što znači krivo su spojene?
Pokušaj ovako:
30 je od + akumulatora,
15/54 je kontakt, dok uguraš ključ,
58 poziciona svjetla, prednja i stražnja (namjerno sam ispustio 57)
56a kratka svjetla,
56b duga svjetla i to je to.
Javi što si postigao ovime.
 

vfranin

Novi član
Tu od
14 Stu 2023
Poruka
3
Ovo je od 420 samo radi,,,👅
otvori sliku u novoj kartici radi velicine,,,

2q8mtqv.jpg
Pozdrav, novi sam ovdje ali dosta vremena sam proveo kao gost citajuci ovu temu.. Imam problem sa reglerom na tv523. Stari regler marke 'cajavec' original je krepao i nabavio sam novi marke 'saprisa', citao sam o njemu ali ovaj moj ima pin na konektori "viska". Na motoru je originalni dinamo i na ler gasu sam izmjerio 12-13v izmjenicne struje na obe zice, otpor nisam mjerio jer pretpostavljam da su ispravni namotaji kad daje takvu struju. Problem je sto sam ja spojio regler po shemama koje sam ovdje vidio ali on,niti pali kontrolnu lampicu niti ispravlja struju i puni. Stavit cu slike reglera i napisat sta sam gdje spojio. Na lijeve tri sam spojio izlaze iz namotaja. Crvena u sredinu i zute sastrane(ispod pina je simbol izmjenicne struje, na konektoru R,G,G), zatim na gornju siroku +B direktni plus iz akumulatora(preko anlasera), ispod te lijevo(oznaka W) nisam nista spojio jer tog nema na shemama koje sam vidio a s iskustva na autima to bi trebo iti na obrtaljku, desno od te(na regleru simbol kljuca, na konektoru C) sam spojio kontakt sa bravice da daje struju kad se kljuc okrene, na najdonju s desne strane (simbol zarulje na regleru, na konektoru L.E.) sam spojio kontrolnu lampicu koja bi trebala svijetliti kad se kljuc okrene na kontakt. Mozda sam negdje u spajanju pogrijesio a mozda je neispravan regler makar je nikad koristen. I da napomenem bravica je starijeg tipa ima kontakt1,kontakt2 i paljenje, nema svijetla na kljuc nego posebno prekidace. Ispricavam se na dugoj poruci al pokusao sam poblize objasnit problem da lakse nademo rjesenje.
I, jeli to proradilo?
 

vfranin

Novi član
Tu od
14 Stu 2023
Poruka
3
Re: Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku (getribu i sl.)...

Bilo bi dobro da linkaš gdje si na forumu uzimao upute .
Ovo je šema spajanja SANEL-a .
c5c416552253.jpg

Ako si dobro spojio daj gas pa onda mjeri napon na stezaljkama akumulatora .
Sumnjam da otporom možeš ispitati namotaj generatora (da, ima permantne magnete na rotoru) .
Ako je otpor mali onda su špule ispravne , ako je otpor veliki onda je vjerojatno negdje prekid .
Generator možeš ispitati tako da mjetriš napon ispred SANEL-a , još bolje kad su žice slobodne .
Napon mjeriš između crvene i žute žice , dakle radi se o dvofaznom genertoru .Nizmjenično mjeriš između jedne žute i crvene odnosno druge žute i crvene .
Između dvije žute napon bi morao biti približno duplo veči od crvene i žute .
Napon na ler gasu bi trebao biti oko 10-12 V izmjenično ..idealno bi bilo 15 V na leru .
Kad dodaš gas napon mora narasti do 18-20 V izmjenično ...Ako je tako generator je OK .

Re: tomo vinković regler (alternator)

...NORMALNO JE DA LAMPICA KONTAKTA /CRVENE BOJE/ PRESTANE SVIJETLITI KADA SE MOTOR UPALI., ISTO TAKO KADA SE MOTOR UGASI., TREBA SAČEKAT DA SE LAMPICA UPALI., POKAZUJE, KLJUČ-KONTAKT, ULJE KARTERA MOTORA; NIVO., LAMPICA SE PALI U VOŽNJI AKO JE NIVO ULJA MALI,/MALO ULJA/, VELIKI NIVO, /PREVIŠE ULJA/, AKO JE ULJE SLABOGA VISKOZITETA, /STARO/.-

...AKO NIJE NEŠTO JASNO ILI TREBATE BILO KAKOV SAVJET., JAVITE MI SE NA MOBI; 098/229-916.-

SRETNO!!!
Dali postoji shema elektrike za TV419?
 

vfranin

Novi član
Tu od
14 Stu 2023
Poruka
3
Poštovani, molim vas pomoć.Je li tko od vas zna kako spojiti alternator i regler za Tomo Vinković model 731, naime stari regler nije ispravan,ne puni bateriju, i kupio sam novi ali ne znam spojiti.Na priloženoj slici piše sve i nacrtana je shema.Unaprijed zahvalan,
Ivo Dalmacija
 

Prilozi

  • kle 500 regler lombardinii protufazni.jpg
    kle 500 regler lombardinii protufazni.jpg
    41.8 KB · Pregleda: 29
Posljednje uređivanje od moderatora:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Pa ne kužim što bi ti još trebalo, sam si zakvačio ovdje šemu kako se spaja, i sve ti je nacrtano.
Netko ti je na slici pisao komentare gdje šta ide?
Nije mi jasno ovo što je napisao - probaj bez treće faze.
Koliko se ja sjećam, nema kod tomeka nikave treće faze,
imaš dvije žute žice i sredinu namota koja je crvena.
Sa varijantama - probaj bez ove ili one - samo ćeš sjebati taj regler,
jer lako ga je skurit.
 

goldoni144

Novi član
Tu od
11 Lis 2021
Poruka
9
treba mi mala pomoc, stavljen je novi regler ali ne puni akumulator, na kontrolnoj lampici akumulatora svjetli na kontakt dok se traktor ne upali i na samom leru cim dobije malo gasa ugasi se lampica ali i dalje ne puni , stator ima napon izmedu dvije zute 30v a crvene i svake zute oko 15v na punom gasu, na osiguracima ima napona i na bravi 12v, traktor je tomo vinkovic 821
 

Najnoviji postovi

Na vrh