• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

Ivo001

Novi član
Tu od
2 Lis 2021
Poruka
2
Poštovani, molim vas pomoć.Je li tko od vas zna kako spojiti alternator i regler za Tomo Vinković model 731, naime stari regler nije ispravan,ne puni bateriju, i kupio sam novi ali ne znam spojiti.Na priloženoj slici piše sve i nacrtana je shema.Unaprijed zahvalan,
Ivo Dalmacija
 

Prilozi

  • IMG_20211012_103153.jpg
    IMG_20211012_103153.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 48

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Postoji odgovarajuća tema, samo treba potražiti.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Pozdrav
Ja ne mogu pronaći ako znate gdje je molim vas pošaljite.
Pa upiši u guglu “regler saprisa”
Jedan od prvih rezultata ti je stranica firme kohl-24.
Treća slika ti je šema spajanja tvog reglera.
Jedino oko čega se trebaš potruditi je da napraviš dobru masu, stavi stopicu ispod vijka kojim ga prisarafljujes.
 

MDAIII

Novi član
Tu od
28 Stu 2021
Poruka
9
Re: Problemi sa el. instancijom na TV traktorima

Evo el. sheme za traktore Tomo vinković serije 700.
Shema je u A3 formatu.


Pozdrav ima li ko slucajno elektro semu za 818? pozz
 

goldoni144

Novi član
Tu od
11 Lis 2021
Poruka
9
pozz, imam problem sa tv 821, nije punilo akumulator dok je radio, cak ga je praznilo u par dana nebi imao snage za pokrenuti motor sve dok nisam povadio osigurace, stator/dinamo je dobar regler je stavljen nov ali isto nece puni,neznam koji tocno osigurac je za punjenje u kutiji i kako sa multimetrom da mjerim dok ne nadem gdje gubi struju na instalaciji
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ne bi htio uvrijediti nikoga, ali kad čitam što si napisao čini mi se daleko bolja
varijanta da nađeš nekog električara da ti to pogleda.
Instalacija kod ovih traktora je zaista jednostavna, svega nekoliko osigurača,
i ako se ne možeš snaći u tome onda bi stvarno bilo bolje da to pogleda neki električar.
Ne može električar uzet neznam kakve pare za to,
a ovako može ispasti skuplja pita od tepsije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

goldoni144

Novi član
Tu od
11 Lis 2021
Poruka
9
to mi i je bilo u planu prvo napraviti, ali posto zivim na otoku gdje ima manje do 50 stanovnika jedina opcija mi je slanje traktora do kopna a karta je 150kn u jednom pravcu+ po kopnu prijevoz do majstora i onda jos popravak, tako da i da izgori sve opeta mi je jeftinije kupiti cijelu instalaciju nego slati traktor na popravak, a samo mi treba neko ako zna da mi rece kako da lakse otkrijem kvar
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
A da li na instrument tabli svijetle kakve lampice kad se da kontakt? Ima li uopće kakve osiguraće u kutiji i kakvo je općenito stanje svega toga? Nije problem za reči što mjeriti ali prvo pitanje je da li kolega ima instrument i zna li se služiti njime?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Slažem se s tim, iako volim raditi s alatom. Probirštift je u glačama samo za svaki slučaj.
 

goldoni144

Novi član
Tu od
11 Lis 2021
Poruka
9
na instrument tabli ne svjetli nista ni lampica kraj brave isto ne svjetli, imam probirstift i kad spojim na minus na akumulator samo mi prva dva osiguraca sa lijeva na desno daju + pa zasvjetli, kad stavim na + na akumulator ne svijetli ni jedan, isto tako i izmedu osiguraca ne svjetli, brojac sati rada motora isto ne radi, jedino sto imam da radi je 7 polni utikac za prikolicu kad se da kontakt na bravi, sutra vam poslikam malo kutiju sa osiguracima i instrument tablu
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
U ovoj situaciji treba mjeriti samo između minusa i osiguraća, na trećem bi isto trebalo biti napona kad se da kontakt. Mjerenje između osiguraća ne treba raditi jer u ovom slučaju ne znači ništa za to. Treba vidjeti da li na bravi ima gdje napona i da li to dolazi na osiguraće.
 

Prilozi

  • IMG_20220223_202815.jpg
    IMG_20220223_202815.jpg
    31.2 KB · Pregleda: 22

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
, kad stavim na + na akumulator ne svijetli ni jedan,
Ovo je razlog zašto sam rekao da to neće ići bez električara.
Džabe svi postovi ovdje kad ti ne shvaćaš uopće što radiš kad negdje zakvačiš krokodilku ispitivača,
i što tada znači da ti ispitivač svjetli ili ne svijetli.
 

petek

Novi član
Tu od
8 Svi 2022
Poruka
3
Zdravo.

Pred časom je jermenica obrabila/"precvikala" kabel, ki pride iz dinama na regulator. V njem sta dve rumeni in ena rdeča žica. Kabel smo takrat "uštukali" in menili , da je problem rešen. Vendar se je od takrat akumulator že 2x spraznil.

Če pri vžganem motorju pomerimo napetost na žicah iz dinama je stanje sledeče:
- Rumena-rumena cca 15-20V (odvisno od vrtljajev motorja)- Izmenična
- Rdeča - Rumena cca 5-10 V odvisno od vrtljajev motorja)- Izmenična
- Rdeča - Rumena cca 5-10 V odvisno od vrtljajev motorja)- Izmenična

Sem meril tudi na drugem traktorju in so napetosti enake, tako da sem mnenja, da je vezava iz dinama do reglerja OK.

Kaj bi še drugega lahko bilo narobe? Na drugi strani reglerja so kontakti za stalnih +12V, Lučka polnenja in pa 12V čez kontakt.

Ker sem bil ziher, da je regler slab, sem ga dal na drug traktor, vendar tam dela normalno. Pač odvisno od vrtljajev se izmeri od 12V-14.4V.

V čem je lahko problem? Kaj lahko še preverimo?

Najlepša hvala
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
964
Mozda ti je.otisla jedna dioda u diodnom mostu pa curi struja iz akumulatora kad motor ne radi.

Najbolje ti je odspojiti akumulator i vidjeti da li ce se isprazniti.
Mozes i zamijeniti akumulatore izmedju dva traktora.
Ako imas ampermetar, mozes ga staviti izmedju mase i minus pola akumulatora dok je minus klema skinuta i vidjeti da li curi struja iz akumulatora. Ako curi, odspoji alternator. Ako onda prestane, diodni most je u banani.
 

petek

Novi član
Tu od
8 Svi 2022
Poruka
3
Ok. Da imam ampermetar. Probam pa javim. Samo mi nije logično, da na drugom TV-ju dela Ok. ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh