• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta
S

smandili

Guest
Molim za pomoć . Kupio sam regler iz firme masiva ( bjelovar ) spojio ga na tomu vinkovića onako kako je pisalo na shemi . Problem je sljedeći. Kad dam kontakt kontrolna lampica gori , kad se traktor upali ne gori (mislim da je to ok ) . Kad odspjim + klemu sa akumulatora ne rade svjetla. Moze mi neko objasniti kako provjeriti da li regler(alternator ) puni akumulator . Pozdrav
 
G

GROF

Guest
Re: tomo vinković regler (alternator)

smandili kaže:
Molim za pomoć . Kupio sam regler iz firme masiva ( bjelovar ) spojio ga na tomu vinkovića onako kako je pisalo na shemi . Problem je sljedeći. Kad dam kontakt kontrolna lampica gori , kad se traktor upali ne gori (mislim da je to ok ) . Kad odspjim + klemu sa akumulatora ne rade svjetla. Moze mi neko objasniti kako provjeriti da li regler(alternator ) puni akumulator . Pozdrav


...DA PROBAM POJASNIT; KAO PRVO NA VINKOVIĆU SE NESMI SKIDAT AKOMULATOR DOK MOTOR RADI., TJ. NESMIDU SE KLEME SKIDAT SA AKOMULATORA., DOLAZI DO KVARA; ILI PREGORI REGLER, /REGULATOR NAPONA/, ILI PREGORI "ALTERNATOR", /NEMOGU SA SADA SITIT KAKO SE TOČNO ZOVE KOD TOME VINKOVIĆA - STRUČNI NAZIV/., PO SAVJETU MOGA ELEKTRIČARA., OPS!!!...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...PIŠEM OVO PONOVO., PONOVO SAM SE ČUL SA ELEKTRIČAREM OD TOME VINKOVIĆA., NESMI UOPĆE RADIT MOTOR BEZ AKOMULATORA., BEZ DA NI SPOJEN., ISPITAT SE MOŽE MJERNIM UREDJAJEM - ISTRUMENTOM ZA MJERENJE NAPONA., I MJERNI ISTRUMENT ĆE POKAZIVAT PUNJENJE, NARAVNO AKO JE SVE ISPRAVNO., A ISTO TAKO ĆE POKAZAT DALI JE VEĆ NEŠTO NEISPRAVNO., TJ., DALI JE IZGORILA KOJA DIODA U REGLERU...

BOG I ČITAMO SE...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: tomo vinković regler (alternator)

pa ako lampica kontakta ne gori dok je traktor upaljen,onda ti je regler ispravan...
 
G

GROF

Guest
Re: tomo vinković regler (alternator)

...NORMALNO JE DA LAMPICA KONTAKTA /CRVENE BOJE/ PRESTANE SVIJETLITI KADA SE MOTOR UPALI., ISTO TAKO KADA SE MOTOR UGASI., TREBA SAČEKAT DA SE LAMPICA UPALI., POKAZUJE, KLJUČ-KONTAKT, ULJE KARTERA MOTORA; NIVO., LAMPICA SE PALI U VOŽNJI AKO JE NIVO ULJA MALI,/MALO ULJA/, VELIKI NIVO, /PREVIŠE ULJA/, AKO JE ULJE SLABOGA VISKOZITETA, /STARO/.-

...AKO NIJE NEŠTO JASNO ILI TREBATE BILO KAKOV SAVJET., JAVITE MI SE NA MOBI; 098/229-916.-

SRETNO!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: tomo vinković regler (alternator)

smandili kaže:
Molim za pomoć . Kupio sam regler iz firme masiva ( bjelovar ) spojio ga na tomu vinkovića onako kako je pisalo na shemi . Problem je sljedeći. Kad dam kontakt kontrolna lampica gori , kad se traktor upali ne gori (mislim da je to ok ) . Kad odspjim + klemu sa akumulatora ne rade svjetla. Moze mi neko objasniti kako provjeriti da li regler(alternator ) puni akumulator . Pozdrav
Ovo boldano nemoj više raditi osim ako te ne tošti koja stotca za regler ...
Punjenje možeš isprobati najobicnijem voltmetrom / multimetrom itd.
images

I to tako da mjeriš napon na akumulatoru kad je trektor ugašen ,napon (ako je akumulator ispravan i pun )mora biti cca 13.5 V ili manji .
Kada upališ traktor (lampica kontrole punjenja se gasi ) napon bi trebao narasti na 14 max 14.5 V ..dobro je da daš malo gasa kako bi anulirao problem- sve staro i dotrajalo ..
Ako je to tako ..deri ,peri,ori i uživaj
 
S

smandili

Guest
Re: tomo vinković regler (alternator)

Ljudi hvala vam na odgovorima . Tek sam kupio traktor početnik sam i gotovo da ništa ne znam o njima. Još dva pitanja ako moze netko da mi odgovori . Tri žice koje idu iz motora ( alternatora ) koja je funkcija svake od njih . Isprichavam se ako glupo pitam . Drugo pitanje da li mogu spjiti na jednu lampicu i kontakt sa reglera( L ) španjolski regler ne znam sad tochno koje je marke i kontakt sa indikatora od ulja . Bog
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: tomo vinković regler (alternator)

Ovo dolje ti je slika sheme , ako je regler kao ja slici
tunel074Small.jpg

b5jpdf.jpg

,inace sve je vec opisano , strana 14 i 15
Obrisan neispravan link.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: tomo vinković regler (alternator)

smandili kaže:
Ljudi hvala vam na odgovorima . Tek sam kupio traktor početnik sam i gotovo da ništa ne znam o njima. Još dva pitanja ako moze netko da mi odgovori . Tri žice koje idu iz motora ( alternatora ) koja je funkcija svake od njih . Isprichavam se ako glupo pitam . Drugo pitanje da li mogu spjiti na jednu lampicu i kontakt sa reglera( L ) španjolski regler ne znam sad tochno koje je marke i kontakt sa indikatora od ulja . Bog
na prvo pitanje nazalost ne znam odgovor :cry: , a sto se tice drugog pitanja, zasto bi stavio dvije kontrole na jednu zarulju :?: to je isto kao da mjeris na jednom mjeracu ulje u motoru i mjenjacu koji su potpuno odvojeni
izbusi brate jos jednu rupu na instrument tabli i stavi zarulju za kontrolu punjenja akumulatora, na kraju krajeva stariji regleri nisu ni imali taj izlaz za kontrolu, radit ce i kod tebe bez kontrole
 
S

smandili

Guest
tomo vinković mjenjač

Problem sa mjenjačem na tomi vinkoviću . Motor LDA 100 1972 godište. Između prve i druge brzine na prednjem trapu nema lera ( kad je u prvoj i kad idem naprijed na mjestu gdje bi trebao biti ler ostane u prvoj ) Kad je u drugoj kad vracam nazad ( umjesto lera ostane u drugoj ) . Šta da radim .
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: tomo vinković regler (alternator)

PRODAJ ga :D :D :D :D ,oprosti ali nisam mogel odoljeti :oops:
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: tomo vinković regler (alternator)

ler ti je na reduktoru-između sporih i rikverca i između rikverca i brzih.provaj tako,ako nebude išlo onda ga vozi u mehaničara.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: tomo vinković mjenjač

smandili kaže:
Problem sa mjenjačem na tomi vinkoviću . Motor LDA 100 1972 godište. Između prve i druge brzine na prednjem trapu nema lera ( kad je u prvoj i kad idem naprijed na mjestu gdje bi trebao biti ler ostane u prvoj ) Kad je u drugoj kad vracam nazad ( umjesto lera ostane u drugoj ) . Šta da radim .
to je stara serija TV, ima mjenjac i na prednjem i na zadnjem trapu?.....mirise mi na puknuti nosac kljuca; u trecu nece nikako?
 
S

smandili

Guest
Re: tomo vinković regler (alternator)

izmedju druge i trece ima ler i u trecu ide normalno , a sto se tiche lera na reduktoru to je bez problema.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: tomo vinković mjenjač

smandili kaže:
Problem sa mjenjačem na tomi vinkoviću . Motor LDA 100 1972 godište. Između prve i druge brzine na prednjem trapu nema lera ( kad je u prvoj i kad idem naprijed na mjestu gdje bi trebao biti ler ostane u prvoj ) Kad je u drugoj kad vracam nazad ( umjesto lera ostane u drugoj ) . Šta da radim .
A kakva ti je veza rucice(kojom mjenjaš brzine) i vratila koje izlazi iz getribe , tu je obicno elasticni zatik ..možda ti se on pohabao ..
 
S

smandili

Guest
Re: tomo vinković regler (alternator)

vidjet cu to na vratilu .Moze jos jedno pitanje za mog kolegu koji ima istog tomu. On kaze da cim upali traktor preko alnasera akumulator se automatski isprazni ? Nezna razlog zašto
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: tomo vinković regler (alternator)

smandili kaže:
vidjet cu to na vratilu .Moze jos jedno pitanje za mog kolegu koji ima istog tomu. On kaze da cim upali traktor preko alnasera akumulator se automatski isprazni ? Nezna razlog zašto
Po ovim simptomima najverojatnije je akumulator ...
Akumulatoru je pao kapacitet i ima .... odnosno uspije nafilati struje samo za jedno palenje ..
Ako sam dobro razumio on ne može 2-3 puta za redom upaliti traktor ,znaci pali/gasi , pali/ gasi?
 
S

smandili

Guest
Re: tomo vinković regler (alternator)

sto se tiche akumulatora kolega kaze da je skor pa nova. On kaze da akumulator kad nije spojen na regler moze upaliti dosta puta 15 tak dana ali je problem čim ga spoji sa reglerom ( da mu puni akumulator ) automatski se isprazni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: tomo vinković regler (alternator)

smandili kaže:
sto se tiche akumulatora kolega kaze da je skor pa nova. On kaze da akumulator kad nije spojen na regler moze upaliti dosta puta 15 tak dana ali je problem čim ga spoji sa reglerom ( da mu puni akumulator ) automatski se isprazni
Ponovno provjerite sve žice ,spojeve, kleme ,shemu reglera ,itd.
Možda je negdje kratki spoj .
Meni je nepoznata situacija da regler "pocica" akumulator ..osim ako nije neispravan ili ste ga krivo spojili
Neki tvrde da s ovim reglerom kontrolna lampica njie potrebna a ako je imaš treba biti 4 w ..

Negdje ste pogrišili , mislim da je regler pa,pa ..ali za svaki slucaj probaj kod nekog elektricara
 
A

alvarez

Guest
Elektro instalacija za Tomu Vinkovic

Potrebna mi je pomoc oko vezivanja elektro instalacije za Tomu Vinkovic730 , komplet .
Zamolio bih one koji imaju shemu da je nekako dostave ili objave . HVALA
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Re: Elektro instalacija za Tomu Vinkovic

alvarez kaže:
Potrebna mi je pomoc oko vezivanja elektro instalacije za Tomu Vinkovic730 , komplet .
Zamolio bih one koji imaju shemu da je nekako dostave ili objave . HVALA

Pošalji mi na PP svoju e-mail adresu pa da ti pošaljem
katalog za TV 730 sa shemom el. instalacije
 
Na vrh