• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja trupaca

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
uvjek kad sam prodavao, šumari su mi kubicirali i klasificirali trupce, i prodavalo se za neki postotak iznad cjenika hrvatskih šuma...danas taj postotak nije manje od 100% iznad cjenika hrvatskih šuma, i to je onda najčišća računica...sve upreko ne ispadne dobro za vlasnika šume (čitaj mene)... 🤪 i odnosi se samo na tehniku, drva za ogrijev nikad nisam prodavao (tj. jesam, ali osobno sam ih i izradio)...
 

Željko.Kr

Novi član
Tu od
15 Pro 2022
Poruka
10
Nema šanse da itko da takvu ponudu,jer gdje je onda njegova zarada ,a radi sav posao.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
a jesi li obavijestio nekoliko kupaca?, možeš održati i licitaciju na panju, tak je napravil naš lokalni pop za 5 hektara šume...za sanitarnu sječu je ubrao nešto preko 300 000 kuna...ni prismrdil šumi nije... 🤭

inače, šumarski vještak (ovlašten od suda) je mom rođaku procijenio hektar šume (hrast i grabar) uz Kupu, a na traženje Hrvatskih voda (tog vještaka šumarske struke su predložile Hrvatske vode)...ispalo je da taj hektar vrijedi 210 tisuća kuna za zemljište, i još 600 tisuća kuna za drvnu masu...naglašavam, za hektar!...
pa sad ti vidi...
 

Željko.Kr

Novi član
Tu od
15 Pro 2022
Poruka
10
Mojih 5,8 hektara je rascjepkano na 13 parcela i neke su već poprilicno posječene(moj stari i stric) tako da ni sam nisam pametan kaj da napravim...Sva dobra roba je iz tih šuma davno izvežena.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
hehe, ako je taj zagrizao, očigledno ima još nešto zanimljive robe...nema veze koliko parcela imaš, ali ima veze ako su male, pa oštetiš susjedovu šumu, i ako izvođači razjebu puteve...
sve moraš dogovoriti, a izmjeru šume ako radiš, zovi međaše da se i oni slože s time...sve ostalo vodi u sranja...
svaka stavka koju ne dogovoriš i ne staviš u ugovor, može pasti tebi na trošak.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
ove godine se kod mene mijenjao pop, i spasio se "oporezivanja"...inače sam mu dostavljao dva bora u crkvu svake godine, ali ove bi ih dobio negdje oko valentinova nagodinu...tolko mi je živac digao...🧐
novog još nisam vidio, mislim jesam vidio, ali neznam kak diše... ;)
 
  • Haha
Reactions: ZJ

Pota

Novi član
Tu od
23 Sij 2023
Poruka
4
Pozdrav,
Kakve su cijene za trupce oraha, jasena i hrasta?
Jel se bolje isplati prodati nekom preskupcu ili naci pilanu koja otkupljuje?
 

Pota

Novi član
Tu od
23 Sij 2023
Poruka
4
Ma znam... Al ne znam razliku u cijeni kod prekupca i pilane.
Ako je mala razlika ne isplati mi se dogovarati prijevoz kamionom jer kad ga platim na istome sam ko da sam prodal i prekupcu, a imam vise posla.
Pa me zanimaju cijene, ako je tko sa foruma nedavno prodal nekaj od navedenih drva.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
imaju pilane svoje kamione...
da bi ti netko konkretno pomogal, bilo bi dobro da napišeš mjesto radnje... ;)
 

Pota

Novi član
Tu od
23 Sij 2023
Poruka
4
Zaboravih taj detalj 😝
Koprivničko podrucje, uza okolica
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ponudiš više njih zainteresiranih, pa ko ti ponudi povoljniju cijenu njegovi trupci.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
Hrast export import Vž ako su još živi...Puklavec im je prezime...
ozbiljna firma i ozbiljne cijene za dobru robu..
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Ove godine dan otvorenih vrata 10.3., lokacija Podgorje kod Slovenj Gradca.
Pa ako ima ko put tih dana na relacija ka A, može napravit mali obilazak.

Ima što videt.

BRBRE%202002-081.JPG

BRBRE%202002-001.JPG
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Dio trupaca sigurno dovezen iz Hr...
Naime za one koji neznaju ovo je licitacija trupaca i to raznih vrsta, licitira se komadno i pojedini trupci su izlicitirani za "interesantne" iznose...ok priznajem da su impozantni ali takvi kod nas ponekad se prorezu šarf ili nedaj boze pocjepaju jer sve je tesko i nikom se nista neda niti isplati... Screenshot_20230129_124732_Viber.jpg
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
454
Ne sumnjam da su šume sa vlasnikom, kod nas prošećeš malo po Sljemenu ili nekim okolnim brdima pa shvatiš sto je to kontrolirana sječa. Ne ostane ništa iza njih 🤷🏻‍♂️ FB9C1DE3-CA3F-4934-BA06-DDC04229779B.jpeg
Jedan od zavoja na sljemenskoj cesti
 
Na vrh