• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,823
Teoretski pitam. Ja sam mali OPG, koji ovdje nema niti volje niti šanse gurati se.
Pitam teoretski.

Zakaj?
Zato kaj je nekome jednostavnije posuditi novce od prijatelja, familije...nego plaćati 10% "prijateljske" kamate.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
255
Pa to je jasno ;)
Ja radije upola manje kupujem ali "svojom" pozajmicom nego banci plaćati kamate i procijene, upise, brisanje, financijske planove i sve ostale gluposti...
Samo treba paziti na pozajmicu veću od 100 ili 200t kn (nisam sada siguran) jer kod transakcije veće od 100 ili 200tkn banka te prijavljuje uredu za pranje kuna pa je bolje napraviti dvije pozajmice nego gubiti vrijeme na dokazivanje porijekla novca.

A biti će i mjera 6 do 15000 Eura..šteta ne uzeti ako se može.
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Teško je danas naći nekoga tko će pozajmiti 100.000 kuna makar mu na papiru donio da će dobit novce recimo za tri mjeseca, govorim o prijateljima, rodbini itd.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Bio danas u knjigovodstvu i kolega adonis basser je u pravu...

"svaka kuna koja ti sjedne na račun,tako i nepovratna sredstva, poticaji...bilježe se kao prihod te se oporezuju . Do sad se taj porez na dobit "ublažavao" pojačanom stopom amortizacije a od ove godine je na snazi novi zakon za oporezivanje koji omogućuje "razvlačenje" poreza na dobit kroz amortizaciju na nekoliko godina. "

Znači izjednačeni smo sa tvrtkama od 1.1. 2015. i subvencija se "razvlači" i poništava sa amortizacijom stroja kroz par godina. Za lizing neznam kako to funkcionira, ali za kredit/pozajmicu je ovo 100%.

Tko zna možda bi i mnoge farme iz operativnog opstale da je to tako bilo i prije....

Imas neki sluzbeni podatak za ovo ? Jer mi zvuči nemoguće da nam je vlada normalna i da je to napravila. Neki clanak zakona da se to promjenilo od 1.1.2015 ?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ne mislim,nego znam da ih ima...
Ima ih koji nisu mogli zadovoljiti sve uvjete na terenu i krenuti u realizaciju,a ima i onih koji nisu računali da moraju imati nešto novaca u pričuvi kao depozit ozbiljnosti...
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
ima i onih koji su uložili i 500 tisuća kuna pa nisu uspjeli dobiti kredit ali se još bore...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Da,obično je problem kod tih kredita što banke traže određeni depozit,kojeg mi poljoprivrednici nemamo...koliko % je bio kod tebe?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
20 % depozita su tražili ali to nije problem jer su mi priznali pod depozit to što sam do sad uložio. Investicija je dosta velika i zaključili su da nisam kreditno sposoban, nisu mi ni priznali potpisani ugovor sa ipardom koji iznosi 40% investicije.
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
ima i onih koji su uložili i 500 tisuća kuna pa nisu uspjeli dobiti kredit ali se još bore...

Baš čudno odakle tima toliki novac?,pa svi kukaju da na selu nema novaca onda se stvore neki proleteri koji mogu i dan danas da ulažu i kupuju novu mehanizaciju ,pa tko je ovdje lud ?,svi vičemo kako je teško na selu i kako na istom nema novaca ,kako ova ili ona vlada ne valjaju a onda viđe svi kupuju ,baš čudno :icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U savjetodavnoj službi izračunavaju koeficijent SO po FADN kalkulatoru ako sam dobro zapamtila nazive. Ne naplačuju ništa - za nevjerovati. I to je sve od njih. Dalje slijedi ili snađi se sam ili u konzultantsku kuću. Ja ću prvo u svoj LAG - obećali su pomoć besplatno, a ja mislim tražiti manji iznos pa da vidim što kažu, ako nebu ni bu ni be, idem do konsultantske kuće, pokupim informacije i idem doma računati isplativost, prespavat, razmislit ponovo i odlučiti.

Tako je,prvo u LAG. Kod nas su jako susretljivi i ozbiljni mladi dečki,oni mogu napraviti sve kaj se tiče prijave,osim napisati projekt (a i na tome se radi),a pomoć moraju dati besplatno,na to su obavezani,jer ih financira EU,i jedinice lokalne samouprave. Jedino se plača onih 500kn članarine,i tad izdaju pismo potpore koje donosi 20 bodova na prijavi za natječaj,što je puno. Ako ideš na manji iznos,konzultanta ni projekta ne treba.
 

pixa93

Novi član
Tu od
1 Stu 2014
Poruka
23
Baš čudno odakle tima toliki novac?,pa svi kukaju da na selu nema novaca onda se stvore neki proleteri koji mogu i dan danas da ulažu i kupuju novu mehanizaciju ,pa tko je ovdje lud ?,svi vičemo kako je teško na selu i kako na istom nema novaca ,kako ova ili ona vlada ne valjaju a onda viđe svi kupuju ,baš čudno :icon_scratch:

Ne slažem se s tobom, ja sam za svoj prvi projekt prodavao zemlju da imam za papirologiju i evo vratilo mi se sve trostruko, a istotako ako ce bit potrebno cu i sad za rur razvoj prodat nesta da imam dovoljno za papire.
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
Ne slažem se s tobom, ja sam za svoj prvi projekt prodavao zemlju da imam za papirologiju i evo vratilo mi se sve trostruko, a istotako ako ce bit potrebno cu i sad za rur razvoj prodat nesta da imam dovoljno za papire.


zumbuli cvatu
 
Posljednje uređivanje:

jasky

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
11
da i ja prodam 100ha zemlje za papire
Ljubomora i zavist, jednom riječju...neka netko drugi proba prvi i nadam se da če propasti...ako slučajno uspije, odmah sam mu najbolji prijatelj da ja zaradim više od njega....:icon_kidra:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Baš čudno odakle tima toliki novac?,pa svi kukaju da na selu nema novaca onda se stvore neki proleteri koji mogu i dan danas da ulažu i kupuju novu mehanizaciju ,pa tko je ovdje lud ?,svi vičemo kako je teško na selu i kako na istom nema novaca ,kako ova ili ona vlada ne valjaju a onda viđe svi kupuju ,baš čudno :icon_scratch:

Nisi ti vrijedan da dobiješ odgovor na svoje upitnike...
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Na selu je teško i to zna i može potvrditi svatko ozbiljan ako je bar kratko probao život od poljoprivrede bez obzira na granu kojom se bavi. Mi nemamo radnog vremena ni slobodnih dana, državnih praznika i spajanja istih u cijeli tjedan nerada. Ako je netko u ovim uvjetima i ovoj lijepoj našoj gdje nam svi podmeću i gule do kože, ipak svojim radom uspio stvoriti nešto i to je spreman uložiti u poboljšanje uvjeta rada, teba mu skinuti kapu (mislim na pozdrav i poštovanje) , a ne tražiti porijeklo imovine. Oni koji nemoralno stiču novce sigurno ne rade na zemlji.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Dok je takvih kao ti , uvijek će biti podjela . Za zajedništvo, dobru suradnju a samim time i napredak potrebno je puno više od međusobnog podbadanja .
Možda si ti i dobar čovjek, ne znam ja, možda se samo ne znaš riječima izražavati pa to ispada tak kak sad ispada. Malo se više potrudi pa te možda i ozbiljno shvatimo na ovom forumu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh