• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Istina, ovak nekaj nakladne pa ako prođe, prođe, ako ne, ko ga j... on si je pokasiral.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Svjestan sam da je program teško napisat al 30t kuna netko za tu lovu radi cijelu godinu. Da su korektni stavili bi plaćenje poslije 3-5% i ja bi tražil konzultanta odma :D: a i mislim da bi se onda više potrudili.



čisti sumnjam u boldano..
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ni ja nebi radio bez avansa, ti mozes odustat a on radio bez veze? To ti dode kao neka rezerva..
Da je skroz jednostavno onda bi i sam pisao
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
čisti sumnjam u boldano..

A zašto sumnjaš? Iskreno me zanima.
Što da moraš recimo imati i studiju izvodljivosti (a neki će morati)? Koja ne košta manje od 65k kuna. I to je dio programa/projekta/prijave.
Ili da moraš napraviti analizu troškova i koristi? Što bi onda rekao?
Projekt ili prijavu za ruralni razvoj možeš napraviti sam od početka do kraja.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da se razumijemo, ove cifre su šišanje ovaca. Da to može napravit svatko ne može, ali svaki student ekonomije, smjerovi poslovnog upravljanja, zna napravit poslovni plan.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Mene samo zanima ako ne prođeš jel sve te papire možeš iskoristit na idućem natječaju
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Hm, zanimljivo pitanje i možda jednostavan odgovor. Zašto bi išao na sljedeći natječaj sa istim papirima zbog kojih nisi prošao natječaj?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Procitao sam da ce se slat obrazlozenja kako i zasto nisi prosao.
Moze se past i zbog rang liste, a ne samo zbog neispunjavanja uvijeta.
Nek se na iduci natjecaj javi manje ljudi sa manjim brojem bodova lako moguce da se s istim papirima prode.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Upravo ono što ti je Hele rekao. Zašto ići s istim papirima? To ti dobro ne prolazi kod onih koji odlučuju o novcima.
Kad dobiješ pismo da nisi prošao imat ćeš objašnjenje zašto nisi i onda te dijelove popraviš. Osim ako ti je poslovni plan takav da jednostavno nemaš te financijske kapacitete i znanje za provedbu projekta onda ti je badava slati i pet puta. Jer na to se posebno gleda. Zašto? Zato jer su si tako oni odredili.

Možeš pasti i zbog rang liste, ali možeš i proći zbog rang liste koja se mijenja. Nemoj misliti da ako se dijeli 50 mil. kuna i ima 50 koji su prošli, može se desiti da neki odustanu, ili da im se u postupku prije potpisivanja ugovora nađe nešto i prijave budu odbačene, a ti si bio na 51. mjestu i ulaziš u tih 50 i dobiješ novce.

A na kraju ako misliš prijavljivati istim papirima drugi put, ne znam koliko ti to vrijedi jer ćeš za svaki poziv morati imati nove papire, a projektna dokumentacija se ne vraća. Dobiješ samo pismo.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Nisu svi konzultanti isti, a ni ljudi..nekome je i puno malo,a nekome je imalo dosta..
Poslovni program nije tako jednostavno napisat,a pogotovo kvalitetan i koji drzi vodu..
Prije 6god mi neki lik pisao poslovni program,mislim da je kostao 27 Tkn i bilo je nekih gresaka pa se to moralo ispravljat.. mislim da tu greske nebi prosle i da bi te otkantali

Ispravljam se,nisam placao poslovni plan vec investicijski..
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Treba uzeti nekog renomiranog i provjerenog konzultanta jer ovdje nema pogreške ili valja plan ili ne, a da svatko sa ekonomskom školom to zna napisati to iskreno NE vjerujem.:x:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
A zašto sumnjaš? Iskreno me zanima.
Što da moraš recimo imati i studiju izvodljivosti (a neki će morati)? Koja ne košta manje od 65k kuna. I to je dio programa/projekta/prijave.
Ili da moraš napraviti analizu troškova i koristi? Što bi onda rekao?
Projekt ili prijavu za ruralni razvoj možeš napraviti sam od početka do kraja.

Studija izvodljivosti košta 65 t kn ????
Studija izvodljivosti, investicijska studija i poslovni plan ti mora napraviti konzultant za 25 tisuća kuna i to je sve u jednoj fascikli od 40 stranica. Meni je to rađeno za IPARD za te novce + 2% provizija na dobievna sredstva .
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Studija izvodljivosti košta 65 t kn ????
Studija izvodljivosti, investicijska studija i poslovni plan ti mora napraviti konzultant za 25 tisuća kuna i to je sve u jednoj fascikli od 40 stranica. Meni je to rađeno za IPARD za te novce + 2% provizija na dobievna sredstva .

Sada je to malo drugačije. Zašto? Previše bih morao pisati, želio bih samo dodati da je meni to apsurdna cijena, pogotovo za privatnog poduzetnika ili OPG-ovca. Apsolutno je nebitno koga jer problem je taj što jedinice lokalne samouprave dobivaju subvencije države za studije izvodljivosti, studije utjecaja na okoliš itd., pa ih onda iskreno zaboli ona stvar koliko to košta i zato oni koji to rade mogu te cifre naplaćivati privatnom sektoru. Jer ako žele novce iz EU moraju platiti.
Umjesto da država/županije subvencioniraju privatnike po tom pitanju. No to je ta "tržišna ekonomija" u HR. Subvencioniranje onih koji troše tuđi novac. Žalosno ali istinito.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Nadam se da za ove podmjere 6.3 i 6.2 neće trebati puno papira ni konzultanta.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
te vaše priče su uzalud za nas male tu nema mjesta pogledajte koliko firmi se javilo sve ijedna todorićeva plus ostale ovi naši pametnjakovići im dali da mogu do pet miliona Eura oni imaju više bodova od nas imi ispadamo iz igre uzmite 400 milijona kuna i to podjelite sa 5 milijina Eura i nas tu nema nigdje .Poljska je imala maksimum 150 000Eura... Što mislite za koga je to za nas male ili njih velike isto kao i prića o zemljištu
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Pa jel će im to proći u EU, meni se čini da bi moglo sve pasti u vodu zbog tih stvari, već su im dali ranije primjedbu da ti novci nisu za velike kombinate.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Bit će i za male, samo što su se sada svi napenalili na mjeru 4 kao da sutra ne postoji. Neće ti silni kombajni i traktori riješiti problem ruralnih područja.
Ako netko misli da je novac dobio netko tko nije trebao slobodan je to prijaviti europskom revizorskom sudu ili misli da se novac dijeli po nekom ključu. To je najmanji problem jer taj sud nije kao sudstvo u HR, jer se tu radi o novcu poreznih obveznika cijele EU i ne gledaju na te stvari olako.
VIdim da već sada ima 1700+ prijava. Što mislite da će svi dobiti novce u prvom pozivu?
Tu kod nas jedan ide u ulaganje od 6 mil. kuna. Bavi se proizvodnjom mlijeka, ali ne gradi štale, niti muzilište ili laktofriz, nego kupuje kompletnu mehanizaciju. Na dvoru ima pet traktora, bager, X prikolica i priključaka i nasušno mu je za povećanje konkurentnosti potreban još jedan komplet, koji baš i nema gdje garažirati. Njemu varijacija cijene mlijeka od par lipa znači puno.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
ja neznam dali sam u pravu ali ja sam oćekivao da će sama rijeć rularni razvoj to i znaćiti nisam mislio da sve velike firme koje se bave u Hrvatskoj poljoprivredi moći uopće kandidirati. Tako čitam na natječaju jedna velika mlinska firma oće novi mlin da ih ne nabrajam ali tamo su gotovo sve za koje znam ,, javile sa milijonskim iznosima i mislim da mi mali nemamo šanse ako bude po bodovima oni će se javljati stalno sa takvim zahtjevima . Po meni to je trebalo ogranićiti i po velićini firme i po iznosu novca ali ne na 5 miliona Eura nego puno manje
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Mjera 4.1.1 - 370 mil. kuna; 4.1.2. - 130 mil. kuna; 4.2.1. - 140 mil kuna.
Što se tiče mlina, iskreno se nadam da ljudi u agenciji za plaćanje imaju mozga i odbiju takve prijave, jer taj bi se trebao javljati na poduzetnički impuls, i natječaje za malo i srednje poduzetništvo.
Jer kao što si rekao ovdje se radi o ruralnom razvoju, o ljudima koji imaju opg-ove, od kojih stvaraju vlastite prihode i iz prihoda plaće.
Mlin je visoko komercijalna djelatnost bez obzira što se nalazi na ruralnom području. Sigurno zapošljava više od 30 ljudi. I mora ići pod MSP i puno više mora pokazati želje jer tu se ne radi samo o novom mlinu nego i rezultatima koje novi mlin mora proizvesti. Povećanje proizvodnje za trećinu ili pola ovisno koliko ima pogona, broj zaposlenih povećan za x ljudi i sve se to kontrolira. Sve. Nisi ispunio ono za što smo ti dali novce vrati lovu. I tu se radi pravi projekt. Nije kao u ruralnom razvoju sakupljanje dokumentacije i registracija na agroportalu. Bodovanje po pet kategorija, gdje trećina boda daje ili oduzima lovu i mjesto na rang listi.
1700 zahtjeva i 640 milijuna u prvom pozivu. Neki imaju želje kao ovaj moj od šest milijuna kuna. Nema tu dosta novaca u prvom pozivu za sve prijave.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh