• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ma nema od toga ništa, pa Hrvatska samo plaća penale i odštete. To će pasti ko kruška, ne znam jel ti uhljebi u ministarstvu stvarno misle da su oni u EU vesla sisali ili što. Dok ne dođe normalna garnitura političara koji će se stvarno boriti za naša prava i mogućnosti u EU mi ćemo samo plaćati zaostatke, kazne i slično, a sve na račun poreznih obveznika. A takvih nema na vidiku. Ne možemo ni Sloveniji konkurirati, kod nas porez na poljoprivredne potrepštine 25%, kod njih 11%. Nema tu sreće. Pravila su tako postavljena da za male nema ništa. A tek konzultanti... Bio sam nešto pokušavao još prije par mjeseci s ovima http://www.eu-projekti.info/ i začudio sam se koliko neozbiljnosti i neorganizacije.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ja bi volio da ovi veliki popuše, misle ide Todorić pa će proći, malo sutra, nisu to kapitalna ulaganja i HR poticaji.
 

jasky

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
11
Ja bi volio da ovi veliki popuše, misle ide Todorić pa će proći, malo sutra, nisu to kapitalna ulaganja i HR poticaji.

A ja bih volio da je ovo program Ruralnog razvoja, a ne kako ispada po prijavama program razvoja velikih firmi, otkupljivača i sl...OPG su sitne ribe po prijavama
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ja bi volio da ovi veliki popuše, misle ide Todorić pa će proći, malo sutra, nisu to kapitalna ulaganja i HR poticaji.

Ne boj se ti za njega,takvi uvijek sve dobiju i dobit će,ipak je on milijareder,lova ide na lovu i tko kod njega pogriješi što se toga dijela o povlačenju novca tiće nikada više u Hr neće raditi u kancelariji.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Kad je minimalni iznos potpore 3500 eura a maksimalni 5 milijuna eura.
Što možete kupiti na poljoprivrednom gospodarstvu za cca 35000 kuna? Ja nisam u tome, ali kako će takav čovjek, vlasnik OPG-a napisati da će recimo novi peterobrazni plug doprinijeti učinkovitosti, a nema traktor koji ga može vući.
Razmjer potpora je smiješan.
5 milja eura je skoro 40 mil. kuna.
Ista stvar je i s novim poduzetničkim impulsom. Taj je pak rađen za Tedeschija. Mora doći na naplatu novi pogon i sto zaposlenih ljudi.
Ljudima bi 150000 kuna značilo puno. I zaposlili bi ljude, ali ne žele plaćati besmislene cifre za projekte i studije.
A najgore je što ovi na vlasti nisu sposobni raspisati postupak javne nabave da ne propadne. Takav koji je to potpisao bi mi letio na Mars. Šteta, sve si mislim da ćemo mi završiti kao Poljska, koja sad mora vraćati lovu jer projekti koje su napravili novcem EU-a sada propadaju. Mi ćemo propasti do kraja zajedno s projektima.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Da ima pameti u ovoj državi podržali bi se mali i srednji OPG-ovi da ljudi ne moraju iseljavat ili na socijalu ići.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
McMarko odakle ti informacija da Poljska propada ? A jos manje da propada zbog fondova, pa oni su izvukli najvise para od tih fondova, oko 80% ponuđenih novaca ako me pamćenje služi. Taman i da propadaju nakon sto im je EU vratila 70-80% vrijednosti investicije nije nikakva tragedija. Ali mislim da tamo niko ne propada, najvise novih strojeva po youtubeu imaju upravo poljaci.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Ja sam to postavila ovako. Do 200.000,00 kn ne treba plan, dakle ne treba mi konzultant koji će mi dići lovu. Predajem zahtjev za sredstva (naravno javna objava), svu papirologiju odrađujemo sami, nije prekomplicirano. Tražim onoliko koliko mogu isfinancirati bez kredita. Ako mi odobre idem u realizaciju, ako ne ponavljam postupak na slijedećem natječaju. Koliko znam natječaji bi trebali ići slijedećih 5 godina dva puta godišnje. Dakle realno bi bilo da mogu svake godine ići na natječaj bar jedanput, a pet x 100.000,00 kn je pola milijuna i imam pravo na 90% sa pdv-om jer nisam u pdv sistemu. To nije mala cifra. E sad ako veliki ne podijele sve pare, možda i mi mali nešto uhvatimo. Eto kad završi natječaj javim dal je prošlo ili ne. E sad vi koji trebate skuplje strojeve tj. mehanizaciju imate smolu jer nemožete bez poslovnog plana - dakle brdo love konzultantima koji ne garantiraju da ćete dobiti sredstva, ali će vam bez garancije i grižnje savjesti dići novce.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
McMarko odakle ti informacija da Poljska propada ?
Poljaci jesu povukli najviše novca iz EU fondova, jedan od najboljih poteza im je
bila izgradnja autocesta koje su im sada besplatne za razliku od nas koji ćemo
to plaćati i otplaćivati još desetljećima.
Oni su napravili mnogo projekata tzv. brownfield, obnova starih komunističkih zgrada, tvornica i svega ostalog, što sada zjapi prazno a period provjere im još nije prošao. E sada ako je projekt vrijedio oko 10 mil eura i mora vratiti 70 % mislim da je to veliki novac.
Jako velik. Prošle godine je bilo takvih 20-ak revizija u kojima su morali vratiti jako velik novac. I do 20 mil. eura. Bit će toga i još. Nitko ne govori druge informacije, samo da želimo biti kao Poljska i povući puno novca a nismo sposobni raspisati postupak javne nabave da nema nekoga u sukobu interesa a rokovi prolaze.

Ja sam to postavila ovako. Do 200.000,00 kn ne treba plan, dakle ne treba mi konzultant koji će mi dići lovu.
Neki konzultanti ne rade poslovne planove osim ako su ekonomisti. Mnogi su mi došli sa zahtjevima i pitali za cijenu, kad sam im rekao bunili su se ( da ne kažem da su me dobro izvrijeđali), ali sam im rekao da prijavu mogu raditi i sami. Poslije su mi se neki vratili, samo što im je onda cijena bila dupla čisto da budem siguran da će otići negdje drugdje. Okrenuo sam se samo preporukama i to jednog čovjeka. Ako mi kaže da je došao od njega radim, ako nije nemam vremena. Konzultanti su prihvatljivi trošak. Ljudi imaju pravo birati žele li konzultanta ili ne. I žele li konzultanti prihvatiti posao ili ne. To je njihovo pravo.
Imaš pravo na 50 % subvencioniranja kao i svi, ali ako si mlada poljoprivrednica dobivaš dodatnih 20 %, pa plus ako si na području posebne državne skrbi dobivaš još 20 %, to je tih 90 %. Čisto da drugi znaju računicu ako nisu čitali poziv. I subvencije ne smiju prijeći 90 % prihvatljivih ulaganja. Tu moraš paziti jer ti 90,01 % neće proći, ali 89,99 % hoće.
Želim ti sreću da dobiješ novce.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
214
Ljudi uzalud je naklapat ko će proći,a ko neće. Imate bodove, pa si izračunajte,ili idite u savjetodavnu nek vam izračunaju. Pošto je 20 bodova udruživanje,a takvih je malo, računam da je 80 maksimum.
sad je samo pitanje koliki će odrediti prag za prolaz, ali pošto se prijavilo jako puno vjerujem da će biti možda i 70. Znači svi koji imaju broj bodova prolaze, koji nemaju padaju.
Bez obzira prezivali se oni Todorić il Milanović ili Pero Perić...i bez obzira tražili 5 tis. ili 5 milijuna.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Mjera 6.3 ide 100 posto povrat do 15.000 ojra kome je to dovoljno.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
U zahtjevu sam tražiš jednu dvije ili tri rate povrata..
mjera 4.1.1
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Potpora se dodjeljuje u obliku bespovratne financijske pomoći, na osnovu poslovnog plana.
Isplata potpore vršiti će se u najmanje dvije rate i to prva rata u iznosu od 80%, a druga rata u
iznosu od 20% u periodu do najviše 5 godina od datuma donošenja Odluke o dodjeli potpore.
Uvjet za isplatu zadnje rate je dokaz o provedbi svih ciljeva koje je korisnik postavio u
poslovnom planu.

Tako piše ovdje http://www.eu-projekti.info/eu/wp-c...uralnog-razvoja-RH-i-indikativna-tablica6.pdf
To sam mislio na mjeru 6.3.
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
To će rijetko tko uzeti, idem učit njemački.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Koliko govoriš da ćeš ga počet učit, već si mogo ko Angela Merkel pričat.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Mcmarko nemam ništa protiv konzultanata, ljudi rade svoj posao i zarađuju za život pišući poslovne planove između ostalog. Ja samo kažem da za ulaganje do 200.000,00 kn ne treba poslovni plan i da idem na natječaj bez dodatnih troškova konzultanta, a u svemu tome mi je najbitnije tražiti onoliko novaca koliko mogu isfinancirati bez kredita. Budimo realni i priznajmo da ako mali opg kao moj ulaže 100.000,00 kn svojih sredstava i nakon nekog vremena mu se vrati 90.000,00 kn ipak dobijemo veliku pomoć. Bavim se povrćem na manjim površinama pa nemam potrebu za jakom mehanizacijom, osnovno imamo, ali još nekoliko plastenika bi znatno poboljšalo situaciju. Vraćena sredstva mogu ponovo iskoristiti za financiranje novog zahtjeva ili tekuće troškove. Eto to je moja logika i ravnam se po narodnoj - pokrij se koliko ti je deka duga. Cijeli sam život dizala kredite i uredno vraćala, e sad u ovo vrijeme i ove kamate, nebi hvala, a vjerojatno ni banka nebi dala bez hipoteke.
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Dali se uopće zna u kojem roku će se ti novci od povrata dobivati nazad ? Dal je to godina dana nakon odobrenja tj. realizacije nabavke ili koji rok ?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Pitao u PBZ jučer i rekli mi da nemaju pojma jel će pokrivat ruralni razvoj i koji je sad redosljed, jel ja moram najprije osigurat novce da mi prođe zahtjev ili kad mi prođe zahtjev tražim gdje naći lovu?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh