• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Pa ako im fali ljudi neka zaposle 50 novih ljudi da se to odradi, povuče novac i neka onda otpuste te ljude, jer ako prije povucemo novac prije ce krenut investicije i gospodarski rast. Ovako ce ovi ljudi ovo programsko razdoblje od 2014-2020. obrađivati do 2050. godine i vlada ce se hvalit kako smo drzava koja je povukla najvise novaca iz eu fondova. :mur::icon_oak:

Prvi pregledi projekata se pregledavaju u regionalnim agencijama, i tamo po 2 djelatnika citaju kontroliraju po jedan projekt, tako zvana kontrola 4 oka, zatim se to salje u sredisnji ured agencije gdje se dalje vrse financijske i ostale analize.

Mozda ce vam se sad ovo ciniti smjesnim i za nepovjerovat al agencija nema dovoljno kapaciteta tj. ljudi da obradi tako veliki broj zahtjeva. Jer ti ljudi koji tamo rade najcesce uz taj posao rade jos nekoliko drugih poslova.

Kada se obradi neciji zahtjev ne zove ga se na telefon da ga se obavijesti da je prosao, tek kada se pregledaju i obrade svi zahtjevi, objavljuje se rang lista.
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Treba te ljude educirati, edukacija kosta previse novaca i vremena da bi im samo tako na kraju dali nogu u guzicu. Bolje onda radit ovako kak se radi i ne stvarati jos vece troskove.

Nije to posao kao u stali, zaposlis covjeka, das mu lopatu, pokazes prstom gdje da cisti i kuda da baca i kad ocisti das mu otkaz...
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Treba te ljude educirati, edukacija kosta previse novaca i vremena da bi im samo tako na kraju dali nogu u guzicu. Bolje onda radit ovako kak se radi i ne stvarati jos vece troskove.

Nije to posao kao u stali, zaposlis covjeka, das mu lopatu, pokazes prstom gdje da cisti i kuda da baca i kad ocisti das mu otkaz...

Nije to bas tako,ako su ovi koji rade educirani ,s njima se moglo educirati i to osoblje sto fali,uostalom imamo novog ministra koji moze puno toga poboljsati ,a da ih se primi i na odredjeno ,mislim da bi bili vise nego sretni.
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Zvao sam i ja prijava je ok, vrlo vjerovatno i plan tako da postoji velika šansa da prolazim.A sad opet tko zna kad će biti isplata 50% a kamo li ostatak ako ga uopće bude.Pa sad ti digni kredit ili neku hipoteku i čekaj dali će uopće isplatit drugi dio
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Zvao sam i ja prijava je ok, vrlo vjerovatno i plan tako da postoji velika šansa da prolazim.A sad opet tko zna kad će biti isplata 50% a kamo li ostatak ako ga uopće bude.Pa sad ti digni kredit ili neku hipoteku i čekaj dali će uopće isplatit drugi dio
Da,bitce zeznuto...koliko bodova si imo ?
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Da,bitce zeznuto...koliko bodova si imo ?

23 boda.Samo neznam na kraju ako i prođem šta ću napravit.Osobno jedino preko kredita mogu do ostatka a nitko ništa nezna kad će bit isplata i dali će uopće novca bit ili će ga proslijedit negdje drugdje.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Regionalni uredi su provjeravali dokumentaciju. Tu je selekcija koje odbiju jer ne zadovoljavaju uvjete. Nakon toga ide u sredisnjicu i tu ce biti svi rangirani po bodovima. S isplatom ne bi trebalo biti problema jer je 85% europski novac a 15 hrvatski. Kako mali nisu u sustavu pdv-a, drzava ce na ovoj mjeri jos profitirati.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
U agenciji su mi jos rekli, ako je netko odbijen da moze vidjeti na agronetu dok oni koji nisu, stoji zahtjev otvoren.
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Regionalni uredi su provjeravali dokumentaciju. Tu je selekcija koje odbiju jer ne zadovoljavaju uvjete. Nakon toga ide u sredisnjicu i tu ce biti svi rangirani po bodovima. S isplatom ne bi trebalo biti problema jer je 85% europski novac a 15 hrvatski. Kako mali nisu u sustavu pdv-a, drzava ce na ovoj mjeri jos profitirati.


A tko zna u ovoj nasoj banana drzavi koliko ce oni love povuci.Znam da eu daje tih 85% ali opet bat tu kod nas u Istri sa par ljudi s kojima sam pricao svejedno imaju skepsu
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Da, stim da isplate ne ide odmah. Jedino je dobro sto znas na cemu si pa planiras dalje.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Da. Neki ce se zaliti pa dok sve to prodje, nadam se da ce prije jeseni, da stignemo nesto napraviti.
 

GentlemanJim

Novi član
Tu od
10 Stu 2015
Poruka
4
Jel zna netko dali su krenule odluke za dodjelu sredstava mjera 4.1.1 prvi natjecaj?
Rekao je ministar da do kraja tjedna odluke idu van...
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Nema se sta rec...ne znam kako se uspijem razocarat svaki put u ovu drzavu i jos ostat u njoj...pocinjem se sramit sam sebe...tako mi i triba kad dopustan da me muljaju tako...

Kad neko službeno objavi ovaku vijest:
http://ruralnirazvoj.hr/novosti/rezultati-obrade-prijava/
"Očekujemo da će izdavanje privremenih odluka započeti do kraja godine, a bit će vidljive u Agronetu."

I onda se ja uspijem razočarat nekoliko puta do 15.03. ...više nije problem u njima...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Nema se sta rec...ne znam kako se uspijem razocarat svaki put u ovu drzavu i jos ostat u njoj...pocinjem se sramit sam sebe...tako mi i triba kad dopustan da me muljaju tako...

Kad neko službeno objavi ovaku vijest:
http://ruralnirazvoj.hr/novosti/rezultati-obrade-prijava/
"Očekujemo da će izdavanje privremenih odluka započeti do kraja godine, a bit će vidljive u Agronetu."

I onda se ja uspijem razočarat nekoliko puta do 15.03. ...više nije problem u njima...

Problem je u nama jer trpimo i već smo navikli, mene su dosta vukli za nos u ovoj državi, pohađa se tečaj njemačkog, bolje nego onaj za prskalice i motorke koji za godinu dana ne treba nikome. Ovdje je raspašoj otkad znam za sebe, a tako će i ostati.
 

Fokus01

Član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
45
Pozdrav,,,
Ovako,čitam ovaj forum i mislim da će ovdje netko znati malo konkretnije odgovore obzirom da su se neki susretali s onim što mene zanima (iako nije vezano striktno za poljoprivredu) 1.- Planiram otvoriti opg (ili j.d.o.o) za preradu žitarica i proizvodnju običnog i eko brašna od pš.,heljde,pira,raži i sl.,,i planiram aplicirati za EU fondove,znači komplet izgradnja hale,nabava opreme i sl., i dobio sam info. da se mogu prijaviti na nekoliko točaka (4.2.1 , 6.1 i 6.3) pa me zanima dali se,ako prođu,iznosi tih potpora zbrajaju i mogu biti sveukupno do 50% ili se računa svaki zasebno,tako da njihov zbroj može biti i više od 50 % od ukupnog ulaganja?
2. -Kod izrade pos.plana;dali ja konzultantu moram potanko napisati što ću,kako,kome, i po kojoj cijeni prodavati ili je to njegov posao za odraditi?
3. - Kakav je sistem kod tog povrata sredstava nakon eventualnog odobrenja EU? Npr.,investicija je 50 000 E, dali ja dižem kredit na taj iznos (50 tis.) pa onda EU vraća određeni odobreni iznos ili ja u startu nakon odobrenja plačam tj. zadužujem se za ''svoj'' dio ulaganja npr. 50 % (ako npr. drugih 50 financira EU)...?
4.- Može li netko preporučiti dobrog i uspješnog konzultanta/tvrtku,a naravno da ne bude pre skup i kako ide njihov postotak i koja je cijena usluga (okvirno) ?
Hvala :drink:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh