• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Za te podmjere (6.1. i 6.3.) nitko ne spominje cijene i iznose...važne su AKTIVNOSTI.

Odnosno, vi sami procijenite koliko koja aktivnost vrijedi i ukupno ne smije biti manje od 15.000eur, a Agencija postavlja pitanja ukoliko se bude neslagala s nekom vašim iznosom koji ste procijenili.

U pravilniku piše za 6.3.1. (članak 26):
-zahtjev za isplatu druge/zadnje rate podnosi se nakon provedenih aktivnosti prikazanih u poslovnom planu

Svakako će biti pitanja, ali za sada stoji da nitko neće gledati iznose koje ste platili. npr. ako je vaša aktivnost povećati broj grla za npr 10, onda se to vidi iz jedinstvenog registra domaćih životinja - taj dokument je dokaz provedene aktivnosti, a ne račun koji ste platili.
Ili ako kupujete zemljište onda se to vidi na ZK izvatku, ako sadite nove sadnice onda se vidi na standard outputu. itd...
Ne znamo kako će se dokazivati aktivnost nabave mehanizacije, ali znamo da iznose neće gledat.
Ukratko, bitno je provest aktivnost koju smo naveli i sami joj/im procijenili vrijednost.
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Kužim.Ja sam naveo traktor,malčer i frezu jer će mi oni pomoć prije napravit stvari u masliniku,vinogradu i ostalim površinama koje obrađujem nego sad sa motokultivatorom.Kako će oni to poslije vidit ne kužim osim kad dođu i vide da se te površine obrađuju a meni se vrijeme obavljanja nekog posla skraćuje
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Kužim.Ja sam naveo traktor,malčer i frezu jer će mi oni pomoć prije napravit stvari u masliniku,vinogradu i ostalim površinama koje obrađujem nego sad sa motokultivatorom.Kako će oni to poslije vidit ne kužim osim kad dođu i vide da se te površine obrađuju a meni se vrijeme obavljanja nekog posla skraćuje

Ja mislim da im moras pokazati dokaz o kupovini,tipa racun,kupoprodajni ugovor itd ... Ja mislim kupiti zemlju,dokaz ce biti uplatnica na racun..za nove strojeve nije problem .
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Ja mislim da im moras pokazati dokaz o kupovini,tipa racun,kupoprodajni ugovor itd ... Ja mislim kupiti zemlju,dokaz ce biti uplatnica na racun..za nove strojeve nije problem .

To ako prođem normalno bi imao,bilo da uzmem polovno kod nekog obrta ako se može naknadno promjeniti,bilo novo
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
Naveli su da nisam dobro ili nisam nikako objanio u poslovnom planu pozitivan utjecaj na okoliš a u planu je bilo postavljanje ograde i kupnja drugog traktora i atomizera
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Naveli su da nisam dobro ili nisam nikako objanio u poslovnom planu pozitivan utjecaj na okoliš a u planu je bilo postavljanje ograde i kupnja drugog traktora i atomizera

Sam si pisao ili konzultant?
Hoćeš se žalit?
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Naveli su da nisam dobro ili nisam nikako objanio u poslovnom planu pozitivan utjecaj na okoliš a u planu je bilo postavljanje ograde i kupnja drugog traktora i atomizera

Žali se obavezno!
Nemaš šta izgubit a ako ti prihvate žalbu onda ćeš si uštedit barem 2 godine. (do iduceg natječaja, pa iduća odluka pa isplata...puno vrimena)

Puno ljudi je otišlo u Savjetodavnu na pisanje projekta jer je bilo besplatno pa sada zovu i plaćaju konzultante da im pišu žalbe.

Agencija ti uštedu i pozitivan utjecaj na okoliš gleda samo u odnosu na nešto.
Odnosno, moraš napisat npr kako se sada troši energija i usporedit s novim ulaganjem.

Ako nabavljaš novi traktor logično bi bilo da napišeš jednu od ovih stvari:
1. Novi traktor će zamijeniti postojeći koji je već star i troši puno goriva (možeš neke konkretne podakte navest). Novi traktor jer napravljen po svim postojećim standardima i zadovoljava sve uvjete smanjenog utjecaja na okoliš itd...
ili
2. Novi traktor se nabavlja uz postojeći čime će se postojeći manje koristit, a novi traktor ima standarde te i te, te koristi to i to gorivo. Od svih novih traktora koji se mogu nabavit, baš taj koji ti nabavljaš troši manje goriva od ostalih.

...isto tako za atomizer...

(bitno je da mogu usporedit s nečim - ili postojećim stanjem ili mogućim budućim stanjem koje bi bilo da nije baš taj traktor)

Gledaj na to ovako - tvoj plan čita mlada cura od 22 godine bez ikakvog iskustva i znanja o poljoprivredi...koja se boji svoje šefice i ne može sama donit odluku...ti joj moraš u poslovnom planu objasnit šta je atomizer (da to nije laboratorijska oprema koja proučava atome) i kako nabava novog atomizera ima pozitivan utjecaj na okoliš.
Ti ljudi u agenciji su na tvojoj strani ali im moraš dat argumente.:)

Svakako se žali u propisanom roku...nemoj zakasnit jer neće uopće čitat žalbu ako ne poštuješ protokol... Sretno!:(y):
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Ja sam tako pisao i objašnjavao u svom planu za traktor
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Ništa...pretpostavljam da će sve pozitivne odluke bit skupa objavljene kao i za mjeru 4
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Ta Božica Babić toliko sere po ministarstvu da članak gubi vrijednost samo zato šta je ona autor... Toliko puta je bez argumenata pisala protiv Agencije i Ministarstva da ne znam koliko joj se može virovat tj. koliko je istine u tom članku...

Virujen da je to sve istina ali cili članak je baziran na tome da je Poslovni dnevnik u posjedu dokumenta...zašto ga ne podijelit s čitateljima?
"Poništi li se natječaj, potpore padaju sa 90 na 50 posto ulaganja." - odakle to? Tribalo bi poništit natječaj skroz a svima koji su sudjelovali u izradi pravilnika zabranit zaposlenje u državnim institucijama...

Ali isto tako činjenica je da ona JEDINA piše o tome...šta je nevjerojatno s obzirom na omjer pljačke koja se dogodila i zbog toga zaslužuje pohvalu...
Bilo bi bolje da u njenim člancima ima više činjenica... :/
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh