• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Nisi u zahtjevu prilozio ponudu za traktor i detaljno opisao njegove specifikacije?

Nisam,rekli su mi da to nije bitno nego samo navesti sta mislim kupit.Dostavio sam primjer jedne ponude ali toga se ne moras drzat nego navedenoga sta mislis kupit,mi npr.traktor,malcer i frezu
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
za mjeru 4 si obvezan dostaviti ponude dok za mjeru 6 ne, to je jedan razlog, dok je drugi, da su na mjeru 4 išli poznati veliki kojima je obustavljena isplata, tako da su odbili svakoga maloga i za najmanju pogrešku. u tvom slučaju su ti trebali dati neki rok da ispraviš nepravilnost...
..ali nažalost, išli su njima na ruku.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Nisam,rekli su mi da to nije bitno nego samo navesti sta mislim kupit.Dostavio sam primjer jedne ponude ali toga se ne moras drzat nego navedenoga sta mislis kupit,mi npr.traktor,malcer i frezu
To je ok. U ovih skoro godinu dana mogao se model prestat proizvodit ili tvrtka propast.
 

SoundSystemF

Novi član
Tu od
1 Lip 2016
Poruka
1
ja cu izgleda jos morati pricekati odluku.. jedan is sela je prosao a indenticna ulaganja i plan imamo.. tako da samo se treba nadati..
 

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
Pozdrav ekipa! Zainteresirana sam za prijavu na mjeru 6.1. Molila bih vas sa iskustvom ili informacijama da mi kažete koliko traje sama procedura od objave natječaja do isplate novca, kako to sve ide? Također, nije mi do kraja jasan pojam "ekonomske veličine" gospodarstva od 8000-49000€? Odnosi li se to na postojeću imovinu gospodarstva ili na konačnu vrijednost budućih proizvoda? Da pojasnim šta mislim, npr. proizvodnja kg mojih jabuka bi koštala 3kn, planirana proizvodnja je 20 000 kg, 20000kgx3kn=60000kn što je cca 8000€. Hvala!
 

zarumfo

Novi član
Tu od
2 Svi 2016
Poruka
26
Ekonomska velicina gospodarstva je godišnji prihod koji ostvarujes prije podnošenja zahtjeva, za ovo ostalo nisam siguran.
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Bez specijalizirane osobe ili agencije nemoj ni pokusavati,raspitaj se kod savjetnika ...detaljno
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Mislim da ti vrijednost gospodarstva kojeg imaš biti unutar te dvije vrijednosti,bar je tako bilo za mjeru 6.3.
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
96
Ekonomsku vrijednost gospodarstva ti izračunaju i izdaju potvrdu u savjetodavnoj službi na osnovu tvoje zadnje prijave za poticaj gdje se vidi koliko hektara obrađuješ i koliko stoke imaš.
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Ekonomsku vrijednost gospodarstva ti izračunaju i izdaju potvrdu u savjetodavnoj službi na osnovu tvoje zadnje prijave za poticaj gdje se vidi koliko hektara obrađuješ i koliko stoke imaš.

To je to :(y):
 

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
Čekajte, to bi onda značilo da mjera nije namijenjena poljoprivrednicima početnicima? Ja naime nemam još uvijek nikakvu proizvodnju, a u pravilniku su uvjeti da imam odgovarajuće obrazovanje i vještine, dob i da sam prvi put nositelj gospodarstva (udovoljavam svim zahtjevima). Planirala sam se prijaviti na sljedeći natječaj i ukoliko prođem s tim novcima krenuti.

Planiram se javiti i savjetnicima i agenciji i računovođama, ali prvo prikupljam informacije na terenu, da budem pametnija :)
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Čekajte, to bi onda značilo da mjera nije namijenjena poljoprivrednicima početnicima? Ja naime nemam još uvijek nikakvu proizvodnju, a u pravilniku su uvjeti da imam odgovarajuće obrazovanje i vještine, dob i da sam prvi put nositelj gospodarstva (udovoljavam svim zahtjevima). Planirala sam se prijaviti na sljedeći natječaj i ukoliko prođem s tim novcima krenuti.

Planiram se javiti i savjetnicima i agenciji i računovođama, ali prvo prikupljam informacije na terenu, da budem pametnija :)

Ljudi moji svašta vi pišete odi... :D:

Matovilka, ovako ti to ide...
Ekonomska veličina nema veze s prihodima i zapravo nema veze sa zdravom logikom ali eto EU mora nekako grupirat velike, srednje i male pa koriste ovu metodu Standard Outputa (ekonomski potencijal ili veličina).

Ta medota se odnosi samo na površinu i prema toj metodi svaka kultura ima određeni potencijal... (npr 1ha krumpira nema isti potencijal ka 1ha jabuka)
Za izračun potencijala Agencija koristi FADN kalkulator koji možeš skinit odi (klikneš na sliku):
http://www.savjetodavna.hr/projekti/28/189/program-ruralnog-razvoja-rh-2014-2020/kalkulator-za-izracun-evpg/

Tu prvo izabereš regiju (jadranska ili kontinentalna) i onda upišeš površine (u hektarima) za kulture koje imaš...Kada to sve upišeš dolje desno ti se izračuna Ekonomska veličina u eurima.

I to je to :)

Edit: zaboravija san napomenit da i životinje imaju potencijal pa ima dio di upišeš broj grla...ako pogledaš taj FADN kalkulator bit će ti sve jasno... :)
 
Posljednje uređivanje:

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
Matovilka, ovako ti to ide...
Ekonomska veličina nema veze s prihodima i zapravo nema veze sa zdravom logikom ali eto EU mora nekako grupirat velike, srednje i male pa koriste ovu metodu Standard Outputa (ekonomski potencijal ili veličina).

Hvala ti puno na odgovoru! Slažem se s boldanim, stvarno nema logike :icon_eyes:

A zna li netko koliko vremena prođe od eventualnog prolaska na natječaju do isplate? Tj., ukoliko se prijavim na sljedeći natječaj, prođem, mogu li računati na novce za sljedeću sezonu, tj 2017.?
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
To ti nitko ne zna ali očekuj jedno godinu dana...
Prijave za podmjeru 6.3. su bile do srpnja prošle godine (ako me sjećanje dobro služi) a odluke se još uvijek donose...slično očekujemo i za 6.1.

(istina, u 6.1. je manje prijavitelja pa možda bude malo brže ali zadnji natječaj je bija do 23.prosinca i još uvijek se analiziraju prijave u Agenciji)
 

Fokus01

Član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
45
Kakva je razlika u praksi ako otvorim opg ili obrt u poljoprivredi po pitanju prijava na eu potpore? Imaju li pravo i obrti u poljo. na potpore ili...?
I kakav je način raspolaganja novcem u opg-u u smislu isplate novca s računa;dali kao u obrtu (možeš raspolagati novcem ali odgovaraš privatnom imovinom) ili kao u j.d.o.o./d.o.o tj.,za svaku isplatu moraš imati ''pravdanje'' ?
Hvala i izvinjavam se ak' sam promašio temu :biggrin:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh