• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Ja se planiram isto prijaviti. A ko mi moze pomoci projekt napisati ker u savjetodavnoj kazu da oni to ne pisu.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Jeli u Agronetu imaš odluku o isplati?
To bude tamo di je i odluka o dodijeli sredstava.

Ako nemaš - onda trebaš čekat odluku...a ako imaš onda je trebaš prihvatit.
(nakon šta prihvatiš, slova postanu plava ili ljubičasta)
Jer ako je nisi prihvatila onda oni čekaju 7 dana da bude oglašeno na oglasnoj ploči pa tek onda idu u isplatu.

Tek nakon šta prihvatiš ide ti isplata za par dana...
 

mistake

Novi član
Tu od
1 Kol 2016
Poruka
2
Pozdrav ljudi, oprostite ako gnjavim, nekoliko postova prije zatrazila sam pomoc u smislu primjera poslovnog plana i opisnog dijela za podmjeru 6.3. Sad ponovo molim neku dobru dušu ako primjer poslovnog plana i opisnog dijela da mi pomogne. Hvala unaprijed.

Zdravi i veseli bili!
:)
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Stigla odluka danas. Odmah sam do konzultanta i poslali smo zahtjev za isplatom prve rate. Mjera 6.3.1
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Ima li kakve naznake da će uskoro izmjena pravilnika za mjeru 4?

I možda kada će novi natječaj?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Ja sam za sada sjeme. Kupovat cu sve preko racuna. Bio sam danas u agenciji i informirao se. U programu sam pisao malcer od 24 tisuce kuna, vise se ne proizvodi, slican je 30 tisuca kuna. Kazu mi da napisem obrazlozenje, pa sta bude. Mislio sam negdje smanjiti a negdje povecati troskove. Nije sigurno da ce se prihvatiti, mislim da ne najbolje drzati se onog sto smo pisali.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
I onda moras uci u pausalno placanje poreza? Zar nije bolje onda cekat da prodje nova godina pa onda trazit drugu ratu?
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Do 84000kn ne placas nikakav porez i nisi obveznik za pdv,ne kuzim sad zasto placanje poreza
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Koliko je meni poznato, a racunovodstvo OPG-a nikome u ovoj državi nije dobro poznato, porez se počinje plaćat nakon što OPG počne s poslovnom aktivnosti.

Ta poslovna aktivnost se u normalnim uvjetima smatra izdavanje prvog računa, a u ovim našim uvjetima se smatra i primitak potpore.

Paušalni porez se može plaćat oko 1600kn godišnje do nekog iznosa od 80-ak tisuća kuna prihoda...iznad toga paušal malo raste ali kada se pređe neki iznos od 140ak tisuća kuna onda se više ne može paušalno plaćat nego po dohotku.

Sve to računovođa mora znat ali će negodovat jer porezi OPGa nisu česti slučajevi pa se mora raspitat dodatno. A i s druge strane, ako ne dođe inspekcija ne trebate nikakav porez plaćat :)

Ako netko zna da nije tako, molim da me uputi jer ovo san sazna nakon dosta googlanja :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh