• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
Isključivo u mjerama 6.1, 6.2 i 6.3, može se plaćati u gotovini bez dokaza uplate. Potrebni su dokazi izvršenja aktivnosti (ugovori, računi).
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Morate imati dokaz da je to OPG platio, dakle bilo placeno i gotovini ili preko racuna, morate imati ili racun na OPG ili neki kupoprodajni ugovor koji dokazuje da je OPG to kupio
ili nositelj, odnosno član OPG-a. ja imam ugovore na svoje ime, kao člana OPG-a
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kad kupujem nove strojeve (mjera 6.1.1.) dovoljan mi je račun iz trgovine na kojem piše ime mojeg OPG-a, a mogu platiti gotovinom radi gotovinskog popusta? Sve strojeve koje sam ja gledao imaju popust na gotovinu.

Što se tiče traktora, kupujem polovni i je li dovoljan samo kupoprodajni na moje ime, ili da baš pišem OPG Marko.....?
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Kad kupujem nove strojeve (mjera 6.1.1.) dovoljan mi je račun iz trgovine na kojem piše ime mojeg OPG-a, a mogu platiti gotovinom radi gotovinskog popusta? Sve strojeve koje sam ja gledao imaju popust na gotovinu.

Što se tiče traktora, kupujem polovni i je li dovoljan samo kupoprodajni na moje ime, ili da baš pišem OPG Marko.....?
Mora se dokazati da je OPG taj koji je kupio stvar. Netko je gore napisao da može glasiti i na člana OPG-a, što bi bilo i logično budući da je zapravo u naravi vlasništvo OPG-a = vlasništvo članova koji odluče nešto upisati u OPG. Ali ja se ne bi s time igrao, ne košta vas ništa ako glasi na OPG Marko.... U gotovini možete svejedno platiti.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Jučer baš bio kod jednog čovjeka u Cetin gradu. prošli su sa 80 bodova. Kupili su traktor na ime i sa ovjerenim ugovorom dali zahtjev za drugom ratom. Njegov konzultant mu je rekao da ne bi smio u istoj kalendarskoj godini zaprimiti kompletan iznos... neki govore da to nema veze a neki da... sad sam ne znam
 

Poras

Član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
31
Danas dobio pozitivni odgovor, ukupno 74 boda.... ne znam što dalje ide.... Oni zovu na potpis ugovora ili??

Kakav ste vi to pozitivan odgovor mogli dobiti sa 74 boda?? Prijatelj ima 75 i još uvijek nije ni u obradi. Jeste li dobili Odluku o rezultatu administrativne faze? Ona bi trebala biti učitana u AGRONET.

Nakon navedene odluke ćete biti pozvani na potpisivanje ugovora i za 2-3 tjedna vam sjedaju novci na račun (1. rata)

Vezano za primitak obje rate u jednoj godini, problem se može pojaviti jer ćete preći 80.500,00 kn primitaka i postajete obveznik poreza na dohodak, te morate plaćati doprinose (ukoliko ih ne plaćate po drugoj osnovi, tj. niste zaposleni)
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pa eto dobio sam, da, učitano je u AGRONET.... te sam ukinuo pravo prigovora te automatski se ide u sastavljane ugovora. Imao sam 78 ali je skinuto 4 boda zbog nekim mjerama prema općini prebivališta... OG glasi na tatu koji nije zaposlen..
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Koje su to muljaže ima 78 pa sad 74 i dobio pozitivnu odluku . Ja sa 74 boda 3700 i neki pa neću dobit ništa
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Zašto bi bila muljaža, skinuto mu je 4 boda zbog greške u prijavi. Ako je i nakon tog skidanja na listi ispred vas zašto bi pobogu to bila muljaža...??
Jedino di je tu muljaža će biti oko eko proizvodnje. Po meni je tu previše bodovano. Natječaj je sastavljen da se bez eko proizvodnje teško može proći, posebno ako nisi u najnerazvijenijim područjima
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Vezano za primitak obje rate u jednoj godini, problem se može pojaviti jer ćete preći 80.500,00 kn primitaka i postajete obveznik poreza na dohodak, te morate plaćati doprinose (ukoliko ih ne plaćate po drugoj osnovi, tj. niste zaposleni)

Ovo je točno uz malu napomenu da porezna još uvijek ne provjerava OPG-ove i tko god je dobija dvije rate u istoj godini nije automatski ušao u RPO niti su imali ikakvih problema. Dakle, po zakonu trebalo bi se uć u RPO samo nitko to ne gleda. Svi takvi slučajevi riskiraju da će porezna za 5 godina doć i zatražit da platite sve šta ste trebali po zakonu platit....ali možda nikad neće...
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Zašto bi bila muljaža, skinuto mu je 4 boda zbog greške u prijavi. Ako je i nakon tog skidanja na listi ispred vas zašto bi pobogu to bila muljaža...??
Jedino di je tu muljaža će biti oko eko proizvodnje. Po meni je tu previše bodovano. Natječaj je sastavljen da se bez eko proizvodnje teško može proći, posebno ako nisi u najnerazvijenijim područjima
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
U opisu projekta imam navedeno nabavku traktora do 110 kw i posipac 350 kg... ništa drugo vezano uz proizvodnju ili nadogradnju ičega.. ja nisam ni znao kolko imam bodova do jučerašnjeg rješenja.. Ja ne znam, u dokumentu piše da smo pozitivno ocijenjeni
 

Poras

Član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
31
Ne vjerujem da ćete vi dobiti ugovor sa 74 boda, a da netko sa 75 ili 76 ne dobije jer su se potrošila sva sredstva. Čemu onda bodovi??

Prema mom mišljenju (možda i griješim, ispričavam se ako je tako), vi ste zatražili 78 bodova te ste sa toliko bodova došli na red za administrativnu provjeru. U provjeri je utvrđeno da zadovoljavate sve uvjete i kriterije natječaja ali su vam oduzeli 4 boda koja se zatražili ali vam ne pripadaju.

Sada ste dobili odluku da zadovoljavate sve uvjete i kriterije i da je vaš projekt pozitivno ocjenjen sa 74 boda, no to ne znači da ćete dobiti ugovor. Mislim da vam čak tako nekako piše u odluci - da APPRRR nema obvezu potpisati ugovor s vama
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Tocno tako...administrativna kontrola se vrsi po redoslijedu PRIJAVLJENIH bodova... Prijavljeno je 78, nakon sto je prijava obradjena dobili ste pozitivnu odluku, ali ne znaci da cete dobit novce... Dobit cete ako 3082 sa pozitivnom odlukom ne budu ispred vas
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Evo ne znam, vidjet ću pa šta bude bude. Nisam baš upućen u sve stvari pošto je prijavu na projekt radila kolegica, te je ona bila više u tome.
 

jugop

Član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
68
U ovoj grupi 10.09. nisam bio u mogućnosti otići na potpis ugovora u Zagreb,za koliko vremena poštom dolazi ugovor na potpis,ako netko zna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh