• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Čestitam svima koji su prošli i uspješno da privedu kraju svoj poslovni plan. Rang lista je u odluci ali pripazite, čim preuzmete odluku teče vrijeme za žalbu.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Jel zna netko kada natječaj za mjeru 6.3 bude raspisan?
 
Posljednje uređivanje:

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Lp. Zna netko jel daje možda neka banka kredit na osnovi odobrenog zahtjeva o potpori iz ruralnog razvoja.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Vjerovatno daji,samo moraš biti kreditno sposoban vjerovatno..obiđi banke pa vidi.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Lp. Zna netko jel daje možda neka banka kredit na osnovi odobrenog zahtjeva o potpori iz ruralnog razvoja.

Nevezano uz potporu, kad sam otvarao obrt vezan uz usluzne djelatnosti u jednom dijelu razgovora sa bankarima dotakli smo se i eventualnog kreditiranja u slucaju potrebe, tada je odgovor bankara bio pa znate, pa mi Vas pratimo (onog tipa "kao" stranka te prati) paaa,,,,,
sad sam (fala ti Boze) u situaciji kad ne moram razmisljati o kreditiranju ali sad mi pri svakom posjetu banci sluzbenice obavezno nude neke mogucnosti potpomaganja, da ne kazem kreditiranje, ma je*em Vam ma*er kad mi je "trebalo" bilo je mi mislimo na Vas a danas kad vide pozitivnpo poslovanje "i mi bi dio kolaca" e sad gospodo moja otisla je majka sa kolacima,,,
hocu reci banka ce Vas pratiti ako ne vidi preveliki rizik u vasem poslovanju i ako vidi svoju dobit u svemu tome,,,

Na ovoj temi mnogo smo pisali o tome sto nosi pozitvno rjesenje zahtjeva za potporu, pogotovo za mjeru 6.3

Bio sam svjedok nekoliko slucajeva kad sam bio u agenciji kad su ljudi dolazili sa ocima u kojima je tiltalo 115. k kn,,,
Naravno bez ikakva poslovna plana i bez ikakve vizije kako utrositi 115,k kn,,,

Mozda to nije slucaj sa jandricem ciji sam post citirao ali znam da vecina tih ljudi nije imala vise od 50% vlastitih sredstava za uloziti u to da se poslovni plan ostvari,,,

Gospodo, nitko nista ne daje zabadave, pogotovo ne bankari i europa,,,
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
e a još kad skuže da pola tih novaca treba vratiti kroz 5 godina...
 

Ivo3854

Član
Tu od
5 Pro 2017
Poruka
51
Pozdrav! Zanima me iskustvo s isplatom za mjeru 4.1.2. Koliko vremena prođe od predaje zahtjeva za isplatu do same isplate?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
kolega ako u 3 rate dobiješ 50k eura,kada preračunaš u kn imaš više od 80500kn prihoda i po sili zakona moraš u porez na dohodak koji za sobom nosi i plaćanje doprinosa.

Na to ljudi ne računaju a također ako si u mjeri 6.1 nesmiješ biti zaposlen nigdje osim o OPG-u i samim time postaješ obveznik plaćanja doprinosa...jer si osiguran po osnovi djelatnosti koju obavljaš-OPG.

Ps.danas sam se i ja upisao u "porez na dohodak",paušalno...i sad svaka 3 mjeseca plaćam paušal,a na kraju 2019 god ću dobiti razliku doprinosa za platiti za 2018-tu...koje su po njihovim riječima oko 4000kn godišnje.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Prolazak na natječaju nenosi sa sobom obvezu placanja doprinosa

Kad bi gledali i mjeru 6.3 koji bi to bio korisnik koji na godisnjoj razini nema 13.000,oo kn prihoda?
Ako ih opet ostvaruje i prikaze automatizmom ulazi u RPO i placa doprinose,,,
Samo da podsjetim na ciljeve potpore,

Korisnik je dužan izraditi poslovni plan. Korisnik u poslovnom planu obavezno mora definirati ciljeve koje ostvaruje u okviru prihvatljivih aktivnosti, a ciljevi se moraju odnositi na modernizaciju i/ili unapređenje procesa rada i poslovanja i/ili povećanje proizvodnog kapaciteta iskazanom kroz povećanje ukupnog standardnog ekonomskog rezultata.

Naglasak na boldani dio teksta,,,
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Vidim da mnogi još nerazumiju što prolazak na natječaju nosi sa sobom a to je i drugu stranu medalje...znaći ako niste bili u RPO budete i okice vam budu ispale od poreza...ni kod babe nema đabe...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Može li netko ovo pojasniti?

tnx,

N.

Ako su ti doprinosi 1600 kuna mjesečno puta 12 mjeseci puta 5 godina ti je 96000 kuna plus porez koji budeš platio kroz tih 5 godina ti je skoro pola novaca....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
+ knjigovođa;)

Jedino imam zamjerku što se to odmah nije napomenulo kada su te mjere i objavljene kao neka napomena pod zvjezdicom (*) da ljudi znaju što ih čeka...ali vjerovatno se igralo na kartu da se ljudi polakome za "besplatnim novcima" od koje će velika večina završiti u proračunu umjesto u ulaganju u ruralni razvoj...
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh