• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

nkuzma

Novi član
Tu od
8 Srp 2015
Poruka
22
Ekipa..., Šta kazu ptičice, vidovnjaci, opg-ci, konzultanti, ministri, tajnici i ostali puk kada će konačni rezultati mjere 6.3 ????? Tko se tu kome žali.., vele oni prvi bi mogi završiti zadnji.., a zadnji prvi...hoće li tko dočekati 15 kg ojra ???? Konzultanti trljaju ruke na najavljeni natječaj u 6 mj., ipak 3000 kolega poljoprivrednika živi u nadi, tj. ne na otocima..., nego u poljoprivredi..,a znate kako kažu za Nadu..!! Ili će se odgoditi natječaj za nagodinu.., ili će neka mudra glava povećati alokaciju.., pa da konzultanti u miru čekaju slijedeći natječaj!!! Ili će se jos malo poljo entuzijasta zadržati u Hrvatskoj..??? Ili će , ili neće..!!! Ili bi tako mogao u nedogled...! Eto malo sarkazma...
 
Posljednje uređivanje:

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ako si bio nositelj duže od 18 mjeseci nisi "podoban"
Nositelj sam bio 14 mjeseci i meni najbliži konzultant kaže da nema šanse ,nisam "podoban".

Koji je izvor tvoje informacije, i ima tko da je se javio s takvim uvijetima na 6.1.1?

HVALA
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
A malo pročitati pravilnik nije palo na pamet?

Odmah prva strana i članak3 i članak 8 definira značenje mladi poljoprivrednik. Znači možeš biti nositelj gospodarstva do 18mjeseci ALI po prvi puta. Ne da si zatvorio OPG pa ponovno otvorio novi.

Glupo ali takvi su nam i zakoni.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
HVALA ti!

Umjesto poruke, radije čovjeku stisni Hvala ispod imena :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Kolega uvijek si prvi :icon_thumright:

Ima li nekakvih naznaka kada će konačna odluka za 6.1. mjeru ?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima li nekakvih naznaka kada će konačna odluka za 6.1. mjeru ?

Odluke će biti prije raspisivanja novih natječaja, do sad su tvrdili da će novi biti raspisan u veljači, sad opet kažu da natječaji iz mjere 6 idu u svibnju ili lipnju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,759
Ljudi moji, a kaj piše u tim natječajima? Ne razumijem niti riječi:icon_scratch:
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
ULjudi pitanje kad udjes u registar poreznih obveznika po sili zakona (predjes 80500 s poticajima) da li slijedece godine mozes izaci ili ne??? Netko kaze da netko kaze ne.
Znaci meni ce se time povecat doprinosi na 1180 s 580 i porez pausalni. Da l ise mogu nakon toga vratiti na doprinose od 580??
 
Posljednje uređivanje:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Vjerojatno se možeš vratiti ali mora ti te godine prihod biti manji od praga za ulazak u r.p.o. Kada vide da ti je prihod pao ispod praga onda se vjerojatno mjenjaju i doprinosi.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Već je bilo govora o tome. Kolega komer najbolje zna, jer je nedavno to rješavao u poreznoj.
Izlazak iz sustava oporezivanja(RPO - prešo 80500kn) moguć je samo brisanjem OPG-a iz registra poljoprivrednih proizvođača, jer se to smatra prekidom obavljanja poljoprivredne djelatnosti.
Dok izlazak iz sustava poreza na dodanu vrijednost(PDV), je moguć ako si u prethodnoj godini bio ispod 300000kn(prije 230000) i ako nisi dobrovoljno ušao u sustav PDV-a. Ako si ušao dobrovoljno, tek nakon 3 godine (prije bilo 5 godina) možeš van.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Prije par dana na predavanju ljudi iz Savjetodavne su rekli da se može van iz RPO druge godine, mada mi je to malo nelogično.
I mi smo od ove godine ubačeni u RPO, bome lijepo skaču doprinosi...
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Ja sam od ovo god. prijavljen u RPO pa me interesira gdje se prijavljujete za placanje doprinosa
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Ma meni je u poreznoj isto rekla.da se moze izaci ali ja sad nisam.sigurma u to. Znam da su doprinosi 1180 i porez 400 i nesto kvartalno.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Prije par dana na predavanju ljudi iz Savjetodavne su rekli da se može van iz RPO druge godine, mada mi je to malo nelogično.
I mi smo od ove godine ubačeni u RPO, bome lijepo skaču doprinosi...

Jednom kada uđeš u "zagrljaj" porezne nečeš van...možeš ako zatvoriš OPG...
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Evo danas sam opet zvala i rekki su mi da mogu sigzrno van slijedecu godinu koju mi ne prelazi 80500. Znaci ja pricam i o regustru poreznih obveznika. Meni bi proslo 80500 jer dobijem poticaj i kad dobijem prvu ratu u mjeri 6.3.1. S tim da ce mi u poreznoj provijeriti da li uooce moram u registar jer je to potpora za nabavu dugotrajne imovine
 

Najnoviji postovi

Na vrh