• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Ako ti tako kažu onda je tako..oni bi najbolje trebali znati..sad i meni vrag neda mira (ako ove god budem ispod 80500 tražit ću izlazak)
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Meni bi proslo 80500 jer dobijem poticaj i kad dobijem prvu ratu u mjeri 6.3.1. S tim da ce mi u poreznoj provijeriti da li uooce moram u registar jer je to potpora za nabavu dugotrajne imovine

Jebo ja (da prostis, takve) porezne sluzbenike koji neznaju osnove svog posla,,,
Sve sto sjedne na tvoj racun ulazi u prihode bez obzira na koji ih nacin ti potrosila ili ne potrosila,,,
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Ne jos ali cekamo isplatu. Uglavnom drugi tjedan ce m ise gispodja iz porezne javiti da vidi da l ise moram ili ne javit u registar por obveznika
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
410
Kod RPO sve što sjedne na račun je primitak i nema nikakve veze jel za kupovinu strojeva, dok kod ovih što vode poslovne knjige bi se moglo stavljati u prihode kroz amortizacijski vijek u prihode znači na 4 godine
 

Klaun

Novi član
Tu od
23 Stu 2017
Poruka
19
Malo sam to proučavao i na kraju krajeva ne vidim nikakav problem. Godišnji prihod OPG-a ne smije preći 80,500.00 kn. Ako se ja prijavljujem na mjeru 6.3.1. i dobijem sredstva od 115 000 kn,jednu ratu dobijem primjerice sad u 2.mjesecu,a isplatu druge rate zatražim kraj 12.mjeseca. Tako sam prihode ove godine sveo na minimum. 57 500 kn mi je prva rata poticaja,4000 kn državnog poticaja za poljoprivredu i prodaju vina svedem na minimum od 1500 litara što iznosi 15000 kn. Ukupni prihod mi nije prešao 80500 kn i nema nikakvog ulaza u RPO. A bome ako netko ima godišnje prihode u stvarno velikim sumama,onda i tu ne vidim panike...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kako ste se uopće prijavili na natječaj, a ne znate osnovne uvjete?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Da li ima netko kakvu informaciju kada ćese raspitati natječaj za 6.1.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Da li netko zna da ce od 1.6. Biti podjela opga na male i velike? Kao mali budu do 3 h zemlje. A svi iznad budu morali valjda u ne znam tocno koji suatav. Da li pdv-a ili sta??? Danas je tati rekao covjek iz savjetodavne! To znaxi ako moram osrtati 5 godina zbog ove mjere 6.3.1. Da cu im sve vratiti. Tak da sad zooce ne znam dal da ju uzmem
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
To znaxi ako moram osrtati 5 godina zbog ove mjere 6.3.1. Da cu im sve vratiti. Tak da sad zooce ne znam dal da ju uzmem

To znaci da ne mozete odustati najmanje 5 godina nakon sto uspjesno realizirate sve navedeno u projektu, odnosno nakon sto to kontrola blagoslovi, odnosno petogodisnji rok pocinje teci tek od dana isplate drugog dijela potpore,,,

Nemam osobno nista protiv nikoga tko god da je aplicirao za tu mjeru ali nazalost zbog takvih projekata nisu prosli oni koji su imali viziju, cilj i perspektivu za povecanje i poboljsanje proizvodnje te trzne konkurentnosti,,,
Bas me zanima koliko li ce ih jos odustati radi nedostatka financijskih sredstava te nemogucnosti realizacije onoga sto su im konzultanti napisali u projektu,,, :s:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
U vrazju mater sve radi para a bez konkretnih pomaka u pojedinim opg-ima a mnoge će mozda i unazadit dodjeljena sredstva.
 

Kondor

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
31
Pozdrav kolege. Imam jedno pitanje-nedoumicu, možda je netko već imao sličnu situaciju. Trenutni nositelj OPG-a je moja mama kojoj fali 3 godine do mirovine i ako bi sad ona išla na natječaj za mjeru 4.1. u kojoj je također pravilo da treba sve biti nepromjenjeno u narednih 5 godina pa tako i nositelj kako onda može za 3 godine u mirovinu?? Možda u tom slučaju ima kakva iznimka?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Pisali smo o tome već hrpu puta..meni isto nije jasno kako netko tko ima vrijednost opga 2001euro a aplicira na 6.3.1 i dobije 15k eura i onda se čudi što će možda morati u RPO...istovremeno za 4.1 mjeru možeš aplicirati uz maximalni iznos 3 protekle godine koliko si prometa imao po računu...tako netko npr ništa ne proda preko računa i prođe na natječaju..dobije 15k eura i sretan,e netko kako je kolega Bobić napisao sa vizijom,planom i perspektivom ostane kratkih rukava...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Ljudi nikako da shvate
da su te EU mjere 6.1 i 6.3 kombinacija kapitalnih ulaganja prije par godina i malo boljeg kredita
jer dok izračunaš koliko vraćaš kroz davanja nazad državi i vrijeme koliko moraš minimalno biti operativan , dobiješ da moraš vratiti nazad oko 60% "dobivenog"
a opet sankcije za odustajanje su ...:icon_hang:

jako dobro zvuči na papiru , dok ne dođeš do sitnih slova
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja ne mogu vjerovati koje šeme već ljudi imaju razrađene za prevariti sustav i pokupiti novce, kad pričam s nekima ne znam tko je tu lud.
Ovaj ruralni je ogroman promašaj, većinom se prijavljuju i prolaze neki sasvim "lijevi".
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ne znam kakvih je moguće imati šema
ali mislim da su minimalne ili skoro nikakve
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Imaju šeme, samo će poslije biti lupanja glavom o zid...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
radi lupanja glavom i govorim
ne znam kakvih je moguće imati šema
ako netko misli da nemora sve iz poslovnog plana ispuniti, grdno se vara od slova do slova
a u poslovnom planu, konzultant ti navodi i planirane prihode
jedino tu ne znam kolika može biti tolerancija
 

jugop

Član
Tu od
29 Stu 2012
Poruka
68
Komer je sve odlično obrazložio,
no po meni problem leži dublje, osobno sam se uvjerio prošlo ljeto,prodavao sam izričito svoje povrće na štandu, u mjestu su bila još četiri štanda koji su prodavali zakupljanu robu (siva ekonomija),prijavljeni su kao OPG a zasađeno ništa.
Kratko i jasno takvi će zasigurno dobiti bilo koji natječaj i potpore,jer su navikniti na muljanje

Sad vi zamislite od 5 štandova jedan radi legalno,a što je onda na nivou RH.
Nije problem biti u RPO samo da nije ovih što se bave sivom
ekonomijom i gledaju kao zaje.. državu.
 
Na vrh