• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Još nisam napisao a palo mi na pamet..dal opg vrijednosti 2001euro može dobiti 15k eura kredita u banci a da nema prometa nikakvog na žiro računu?malo sutra...nemože ni na 15 godina a kamoli na 5 koliko se obvezuje baviti time ako prođe...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Komer je sve odlično obrazložio,
no po meni problem leži dublje, osobno sam se uvjerio prošlo ljeto,prodavao sam izričito svoje povrće na štandu, u mjestu su bila još četiri štanda koji su prodavali zakupljanu robu (siva ekonomija),prijavljeni su kao OPG a zasađeno ništa.
Kratko i jasno takvi će zasigurno dobiti bilo koji natječaj i potpore,jer su navikniti na muljanje

Sad vi zamislite od 5 štandova jedan radi legalno,a što je onda na nivou RH.
Nije problem biti u RPO samo da nije ovih što se bave sivom
ekonomijom i gledaju kao zaje.. državu.

Osobno znam za takve koji su prošli i neke koji će proći sada kada se malo "rasčistilo". Meni su bili u kontroli. Kada će doći takvima? Pa nije teško provjeriti gdje je ta proizvodnja kada se prodaje rajčica i dinje u četvrtom mjesecu.

Tim ljudima stati na kraj je nemoguće, spremni su na sve i najglasniji . A nažalost nema im niti tko stati na kraj jer je korupcija duboko ušla.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Ma sve je to jadno. Mislim ja i tako placam doprinose sad ali 580 kn. Ali bome ako budem morala 1100 i nesto i porez 5 godina onda sorry sta ce mi ostati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A kaj bi ti? Kofer keša na adresu i da te niko niš ne pita? Novac treba uložiti u proizvodnju, ergo, gdje ima proizvodnje, ima i profita, gdje ima profita ima i prostora za plaćanje nameta kakvi god bili.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Komer je sve odlično obrazložio,
no po meni problem leži dublje, osobno sam se uvjerio prošlo ljeto,prodavao sam izričito svoje povrće na štandu, u mjestu su bila još četiri štanda koji su prodavali zakupljanu robu (siva ekonomija),prijavljeni su kao OPG a zasađeno ništa.
Kratko i jasno takvi će zasigurno dobiti bilo koji natječaj i potpore,jer su navikniti na muljanje

Sad vi zamislite od 5 štandova jedan radi legalno,a što je onda na nivou RH.
Nije problem biti u RPO samo da nije ovih što se bave sivom
ekonomijom i gledaju kao zaje.. državu.

zato ja imam sreće :icon_smile::icon_biggrin::icon_lol:

i svake godine imam barem po jedan papir od carine koja pismeno potvrđuje da je roba koju prodajem proizvedena na mom OPG-u

eto nekome sam stao, izgleda di netreba, pa me redovito prijavljuje, bilo je kada su mi dolazili i 3 puta godišnje
jednom kad su bili u selu i sam sam ih zvao, reko da se ne naljutim, nije u redu da ne navratite
ali mogu reći da su pošteni, njih troje dođe i svaki pazari za stotinjak kuna :icon_pidu:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,757
...ali mogu reći da su pošteni, njih troje dođe i svaki pazari za stotinjak kuna :icon_pidu:
...samo im ti daš 100% rabata :(giggle):
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pisali smo o tome već hrpu puta..meni isto nije jasno kako netko tko ima vrijednost opga 2001euro a aplicira na 6.3.1 i dobije 15k eura i onda se čudi što će možda morati u RPO...istovremeno za 4.1 mjeru možeš aplicirati uz maximalni iznos 3 protekle godine koliko si prometa imao po računu...tako netko npr ništa ne proda preko računa i prođe na natječaju..dobije 15k eura i sretan,e netko kako je kolega Bobić napisao sa vizijom,planom i perspektivom ostane kratkih rukava...

Mozemo se mi cudit ko pura glisti ali drzava, ocito, radi u svom interesu,,,
Znaju oni da ce taj netko sa vizijom,planom i perspektivom na kraju, uz pomoc ili bez nje, ipak to realizirati dok sa druge strane dobiju hrpu "novih" na muzilicu,,,

Prema nacinu bodovanja odmah je bilo vidljivo za koju kategoriju je potpora namjenjena,,,
Ne krivim ja cak niti ljude koji su to iskoristili ali vjerujte mi necu niti sazaljevati one koji ce se opeci,,,

c065.gif
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bome prava muzilica uzmes novce nedaj boze kakve štete nevremena.
U 5 godina ti gotov i još traže povrat.
To je profulano gadno .
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
410
Ma sve je to jadno. Mislim ja i tako placam doprinose sad ali 580 kn. Ali bome ako budem morala 1100 i nesto i porez 5 godina onda sorry sta ce mi ostati.
I kakvu ti mirovinu očekuješ sa uplacenih 580 kn mjesečno?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Ne davno je zena otisla u mirovinu sa 35g staza. Uplacivala nesto manje od 300 kn mjesecno, samo mirovinsko. Mirovina 1800kn. Toliko nemaju ljudi koji su u firmi radili. Odgovor je da nitko ne moze znati koliku ce mirovinu imati bez obzira na uplatu i stupove.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Šta je mirovina onda kao voćkice ? Ovisi šta dobiješ ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Za mirovinu treba uplačivat što manje, a gledat da se za razliku kupi što više zemlje i opčenito nekretnina. Kad ti zagusti u starosti, prodaš neku nekretninu i ideš dalje, a crkavicu koju dobiješ kao mirovinu koristiš za špeceraj. Za drugo ni nije. Mirovinski sustav, bar onaj kakvog mi imamo je veliki pušing, a zakonsku sudbinu nam kroje maheri koji nerijetko nemaju ni par godina radnog staža. Cilja se na to da plačaš što je moguće duže, a pare od mirovine da koristiš čim kraće.
 

nenad.k

Novi član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
15
Mjere 6.3 i 6.1 su jedine mjere koje su namijenjene ruralnom razvoju, tj. selu..., ovo sve drugo, pogotovo mjere 4 su nadogradnja, bar po ovim novim pravilnicima, a po onim starim pljačka samog fonda podobnima. I sad kad podvučete crtu------, od 2015 g 2 natječaja završena, potpuni fiasko..! Na prvi prošli svi.., na drugi konkretno 6.3 oni koji većina ne žive u ruralnom prostoru.., nego žena renta apartman, tetak pedaline itd. Koja mjera može zadržati mladog čovjeka u ovoj kaljuži...???? Gdje on može podići svoj opg na zdrave temelje.., sa pišljivih 15 000 eur??? Zemlje u Slavoniji VIŠE NEMA, i ovo malo državne koje će biti...., ići će onim uhodanima...!! I o čemu mi to ovdje pričamo.., o nekom RPO ili vraćanju novca natrag državi..??? Pa Slavonija je propali slučaj.., nema tu više nikakve obnove itd..! A oni postrožuju dodatno kriterije za mjeru 6.3 pa neka budu sretni da se ljudi prijavljuju .., na žalost 3/4 nije prošlo na ovom natječaju.., i to mahom ljudi koji se zbilja bave poljoprivredom...!! Koji to OPG sa ekonomskom veličinom do 8000 eur je financijski samoodrživ??? Opet dolazimo na početak priče..., za mjeru 6.1 moraš imati ekonomsku veličinu preko 8000 eur, pa koji to početnik ima.., jedino onaj sretnik kojem tata da dio svog već uhodanog OPG-a , te se potiče opet već nešto što je samoodrživo, nadogradnja.!! I onda slijedi finale..., očekuje se da mlad čovjek ostane na selu, zasnuje porodicu , pa od čega???Kako??? Na koji način??? Pa lakše mu je otići u Njemačku i druge uređene države, raditi i živjeti od plaće.., a ne ovdje ostaviti kosti, vraćati državi ono malo sirotinje što dobije..! Kada će netko progledati i početi spašavati HR selo..., mislim da je kasno već za bilo šta....
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam isap gledao mislio probat kad sam toliko toga vidio oduatao sam.
Jednostavno to nisu mjere za razvoj .
To je dobro za nekog tko ima novaca pa zeli kupit ionako stroj ili nesto drugo.
A za nas sto nemamo po 200000 kn bar u dzepu zali boze
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Slazem se s tobom.Evo ja sam mladi poljoprivrednik i bavim se svinjogojstvom i poceo sam i ovcarstvom.Jos prije godinu dana uredio sam sve papire za mjeru 6,3 educirao se,ma mogao bih ja predavati o toj mjeri,koliko sam duboko proucavao raspitivao se ,napravio plan i usparao novaca za prvu ratu i odustao.Neka njima njihovi novci ako sam do sad uspio bez njih i opet cu,pa ako novi zakon nebude mi isao na ruku zatvorim opg i tocka.Ovako njima budem tko zna sto duzan i njihov sam rob 7 godina.Svaka cast ko ide na to zelim mu svu srecu,bodova imam 35,znaci da bih prosao na mjeri 100 posto
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja radim 10 ha ja sebe u tome ne vidim .
jednostavno to nije za razvoj cim oni mene ogranicavaju.
Nedaj boze kakve bolesti ili neceg a ti moras dalje radit.
Nema smisla da oni tebi kupe kakav stroj dadu ti ga.
I obavezu da ga nesmijes prodat da radis s njime ajde.
ali ovo jednostavno mozda se netko veci vidi u tome.
Ivo su mi najvece gluposti isplata novaca u ratama i ostalo .
sad kupujem traktor i ja moram prvi dignut kredit mjesto da oni ga plate i ja preuzmem.
To nema veze s razvojom nikakvim nažalost .
Neznam ja sam bio uvjeren da je to dobra stvar ali nije.
Pa više bi mi pomogli da mi smo pdv odbiju a ja kupim stroj koji mi treba .
Ovo pogoduje HŠ koji kupili novih traktora u rasadnike i ostalo.
Malo glupo novci idu velikima koji ih imaju
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
ove mjere od ministarstva nisu za male, dobro ste skužili...to je za velike, ozbiljne, +100 hektara proizvođače...
za ostale su tu de minimis potpore općina, gradova i županija. i tog se treba držat...
Makar bi me se lijepo vidjelo kad bi država rekla ovako: imaš 5 hektara zemlje, nešto šume, živiš 25 km od centra grada (većeg od 10 000 stanovnika), imaš dvoje-troje djece...ma evo tebi renta od 5000 ojra godišnje da budeš tu di jesi, da očistiš malo uz puteve, da ne zapustiš svoje njive...čuk direkt na račun i čujemo se dogodine...:icon_rofl:
Dobra, aaaaa?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Mi smo si sami krivi što mislimo da opg koji vrijedi 5k eura može nešto i dobiti..nikad nitko nije imao koristi od malih...nebude ni sada,jer da je tako svaki trgovački centar nebi poslovao kako posluje već bi ih mali izbacili,a ovakao je obratno...zakon velikih brojeva..kome treba mali gnoj od 5k eura...nikome..a kome treba onaj od 500k eura,e takvi trebaju da što više posluju i uplaćuju u proračun..zapošljavaju ljude itd...gledajte samo tko su najveći korisnisi poticaja i koji su im iznosi...sa prvih 14 iznosa ispada 500 milijuna kn poticaja,pa dajte si zamislite da tih 500 milijuna dobiju OPGovi koji imaju 20ha zemlje npr...1/6 cijelog poticaja pobere 14 firmi...pa tko će im ostati u ovoj hebenoj zemlji...ako firmi treba poticaj onda netreba ni poslovati..jebote imaju stotine hektara i muzu državu za poticaje,pa to je sramota....ja bih ograničio iznos poticaja do milijun kn,pa nek sviraju qurcu više....
 

Najnoviji postovi

Na vrh