• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Prelazim EV za 200 Eura i ispisivanjem dijela mogu smanjiti na potrebnu veličinu.Znaći ništa od prijave na otvoreni 6.3.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
@ Darijus - ma daj razmisli Luka, sigurno IMAŠ frezu...ne mora baš bit tvoja, dost je samo reći da je tvoja...

Tako je Darijus,nisam bezveze napisao to,provjereno je.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@ Darijus - ma daj razmisli Luka, sigurno IMAŠ frezu...ne mora baš bit tvoja, dost je samo reći da je tvoja...

Tako je Darijus,nisam bezveze napisao to,provjereno je.


A na koji nacin mislite opravdati odnosno prikazati financijski put novca?
Jasno Vam je, pretpostavljam, da sve sto kupujete morate imati racun,,,:(think):
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
ma mene zanima to oko nezaposlenosti kako to računaju,nije isto biti na hzz i neplaćati doprinose voditi se kao nezaposlen,a imati otvoren opg i imaš pravo na 15-10 bodova,mene zanima ima li tko da je otvorio opg skoro i da se vodi zaposlen,a do otvaranja opg je bio preko 4-5 god nezaposlen,ima li tu bodova:(think)::(think)::(think):

Luka, jbmu pa citirao sam ti dio teksta koji govori da zahtjev podnosi nositelj gospodarstva, ne mozes i usto vrijeme biti i nezaposlen i nositelj OPG-a
Ukratko imas pravo na bodove,,,:drink:
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Hvala BOBIĆ,ali čega sam se sve naslušao i koliko sam samo vrata otvorio i okrenuo telefonskih brojeva i juče pitam u agenciji i oni kažu ako donesem potvvrdu sa biroa a tamo na njoj piše nezaposlen imam bodove.Ja nazvao hzzz i oni normalno kako sam otvorio opg skinuli me i vodim se kao zaposlen.Zato mi sve to nešto nije jasno,imam pravo drugi kažu nemam pravo.:icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje:

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Sve što se navede u planu mora se ostvariti.Sve što treba kupiti ide na kupoprodajni ugovor i uplata novaca na račun,da se kasnije može vidjeti trag novca.Tako je najsigurnije radi nas.Dalje radi ekološkog utjecaja ne priznaju nikakve prskalice,freze niti bilo što osim nekakvog novog stroja koji ima motor,znači sam se kreće,nemože biti priključak traktora.Malo se informirajući naviše se isplati stavljanje panela,jer s vremenom se dođe do manjeg utroška energije.Pa su i računi za struju manji ,a mi dobijemo potrebne bodove za ekološki utjecaj i to sve ide preko računa.Znači sve što se radi od pravne ili neke druge osobe,kupnja sa ugovorom i uplata novca na račun.To je najbolje,tako smo sigurni i lako pravdamo uložen novac.:icon_super::icon_e_wink:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
A na koji nacin mislite opravdati odnosno prikazati financijski put novca?
Jasno Vam je, pretpostavljam, da sve sto kupujete morate imati racun,,,:(think):

O čemi ti pričaš,pa kupiš novu frezu koja je veća od one koju trenutno imaš,odnosno navedeš da ju imaš,nikakve malverzacije,ili me nisi shvatio.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Jel nije bolje da si mali poljoprivrednik kupi hebenu frezu ili plug a ne solarne panele..koji oni vrag kemijaju.nisam proizvodjac struje nego hrane...a solarni panel nek si nataknu na kitu pa nek oru njivu...
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
PA jesam mali poljoprivrednik,ako se bavim voćarstvom i imam plastenike mogu uzet neki mali stroj i eto riješeno,ali bavim se ratarstvom(pšenica,ječam kukuruz) i prskalica mi je potrebna jako ,a hvala bogu ifreza,kako god okrenem što mi je potrebno nemože,a ono što nije u ovom slučaju paneli to može.I tako u krug, konzultanti, agencija za ruralni razvoj i ko zna više koji broj nisam okrenuo i neide.Kažu samo paneli ,muzilice i oni stali na tome.Pitao sam da mi oni navedu neki drugi stroj,ali pojma nemaju,neka si sam nađem,jer oni se drže tih panela.I u krajnjem slučaju ,ako u pravilniku nebude ponuđeno nešto drugo moram to.:icon_eyes:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
gle onda 10% iskoristiti za solarne panele i amen...
+ mozda ti zato i prodjes na natjecaju jer ces uzeti panele a 99% njih bude freze..a po bodovima budete na isto!uostalom frezu si navedi svejedno pa je i kupi!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
O čemi ti pričaš,pa kupiš novu frezu koja je veća od one koju trenutno imaš,odnosno navedeš da ju imaš,nikakve malverzacije,ili me nisi shvatio.

Nisam ni primjetio tvoj post a citirao sam DARIUS-ov a njega sam shvatio na nacin da samo pokaze na neciju frezu i to je to,,,
Neznam zasto bi uopce i trebao imati frezu kad jednostavno moze navesti prikljucke koje ima i koje koristi te radi vise prohoda kod pripreme zemljista dok bi sa frezom to odradio u jednom prohodu,,,
i eto ustede,,,

Nemojte me krivo shvatiti ali nekako sticem dojam da se sve radi samo da se povuku novci a kasnije ce se sve tome prilagođavati,,,
Ja sam isti osjecaj imao kad sam bio u savjetodavnoj i kad mi ona teta pokusavala objasiti da sve mora biti potkrijepljeno sa racunima,,,
Sa njom sam u dvije recenice zavrsio ono sto planiram, rekao sam joj draga moja gospođo meni netreba novac da odem na more uzivati niti da se odem opijati ispred seoskog ducana ili birtije meni novac treba da bi se razvijao, imam plan kojim redosljedom to moram uciniti,,,
Ja ako i ne dobijem potporu taj plan cu svakako ostvariti u vlastitoj reziji,,,
naravno da bi mi bilo lakse da netko pogura,,,
Imam samo 22 boda i to me nimalo ne sekira jer mislim da imam dobar plan a i plan odrzivosti mi dobrano drzi vodu,,,

Dojam koji stjecem kroz pisanje pojedinih clanova je da se oni na svaki moguci nacin pokusavaju prilagoditi natjecaju samo kako bi sakupili sto veci broj bodova, naravno i pokupili tih 113 i kusur tisuca kn,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Za 200 eura prelazim EV za ulazak u mjeru 6.3....što napraviti?

Bojim se da bi kod kontrole projekta taj manevar mogli protumaciti kao umjetno stvorene uvjete (sto i jesu) i odbaciti ti projekat u cijelosti,,,
Da sam na tvom mjestu ja bih pricekao godinu dana i na sjedeci natjecao isao planski,,,
Na ovom ce, kako se cini, biti jako velika guzva,,,
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
A jel zna tko pod sta staviti zemlju u kalkulator evpg koja je tek od 12 mijeseca prosle godine uzeta u najam
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Prelazim EV za 200 Eura i ispisivanjem dijela mogu smanjiti na potrebnu veličinu.Znaći ništa od prijave na otvoreni 6.3.

Ništa prijatelju i ja prelazim za malo tu cifru i planirao sam kod prijave za poticaj ove godine smanjit na prihvatljivu EV ispod 8000 eura,ali eto poranili su sa natječajem i objavili ga bez najave i sad nista nego čekati iduću godinu jer bilo kakve izmjene dok je otvoren natječaj smatraju umetnim stvaranjem uvjeta i bez daljnjeg razmatranja odbacuju prijavu,bar je meni tako objašnjeno
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Nije li upravo bodovni rang-lista za odstrel?tj manje bodova niže si rangiran=neprolazak na natječaju...
ili možeš imati minimalno bodova i super plan i dobili lovu?
nekako mislim da oni sa manje bodova sa super planom nebudu prošli kao oni sa puno bodova i lošijim planom?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mene to i ne sekira bas previse jer ionako bi mi ovo bilo za odraditi jednu sezonu prije plana,,,
Potpora bi u mom slucaju samo ubrzala tijek stvari,,,
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Da li se za onu mjeru do 15000 eura mora bas navesti sta bi se kupilo ili ne? Npr traktor. Ili samo moze strojevi
Sto se tice nezaposlenosti ja sam nositelj opg-a i placam doprinose. I trenutno sam na porodiljnoj naknadi i to kao nezaposlena. Tako su mi rekli. Ne kuzim kak si kod jednih nazaposlen a kod jednih nisi
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh