• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako je tek sad otvoren opg onda ne ako si bio clan opg-a dok si bio na burzi onda imas!!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kao dokaz nezaposlenosti korisnika, odnosno dokaz da su na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje vođeni kao nezaposlene osobe neposredno prije upisa za nositelja PG-a ili člana OPG-a, potrebno je pribaviti Potvrdu o vođenju u evidenciji nezaposlenih osoba od Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (HZZ).

Navedenom potvrdom korisnici dokazuju status nezaposlene osobe kojim se ostvaruju dodatni bodovi kod rangiranja prijava.

Daklem,
 

Prilozi

  • Picture0002.jpg
    Picture0002.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 77

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
da piše baš tako, bio sam nezaposlen 6 gonina i vodio se toliko dugo na zavodu za zapošljavanje,i onda sam morao otvorit opg i postat nositeljem opg i više se nevodim kao nezaposlen nego kao zaposlen i nemam prava na bodove,a ono što sam bio nezaposlen do trenutka otvaranja opg niko ne računa.tak da ništa od bodova
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Ja sam imao tu situaciju. Bitno je da si u trenutku otvaranja opg-a bio nezaposlen i dobivas 15 bodova. Treba ti potvrda od zavoda za zaposljavanje gdje se vidi da si tog datuma bio nezaposlen
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
To sam i ja tako skužio da bi trebalo bit,ali ni u agenciji niti bilo za ruralni razvoj nemaju pojma,u agenciji koja mi treba radit plan,projekat kažu čisto ako sad donesem potvrdu sa biroa,a tamo piše zaposlen nema bodova ,nezz više ko šta treba,jednostavno ne priznaju,opg je otvoren evo sad će biti 3i pol mjeseca ,sve do tad sam na hzz vođen kao nezaposlen,kako je to vama priznato,jel bi htjeli malo objasnit
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Trebas od zavoda traziti potvrdu za razdoblje kada si bio nezaposlen. Na potvrdi ce pisati od kada do kada si bio na zavodu i tu ce se vidjeti da u trenutku otvaranja opg-a nisi bio zaposlen
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Logično je da je tako kao što antondj kaže,jer u suprotnom nitko ne može ostvariti bodove za nezaposlenost, bar u mjeri 6,3
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Pa da zato i ne ostvaruju,nije mi jasno kako u agenciji i u agenciji ruralni razvoj nezz tako reć,kažem već duže vrijeme zovem okolo sve i hodam po kancelarijama i stvarno samo ako sam priajvljen na zavod za zapošljavanje i imam otvoren opg,a na zavodu sam kao nezaposlen imam pravo na bodove,sve ovo drugo ništa,jer kažu da sam se zaposlio i vodim se kao zaposle,a to što sam do tog trenutka bio nezaposlen,pa otvorio opg,ništa ne priznaju,jel ima kakve logike?E to i ja sam mislio da je tako kako ste sad vi rekli,ako griješim i ako neko zna kome se obratit nek mi napiše
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
meni je objašnjeno (moj konzultant) da sačekam sa preuzimanjem opg-a dok se ne otvori natječaj te da ćemo onda naglasiti do kojeg datuma ću preuzeti opg, tako da mi i ti bodovi ulaze u mjeru
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
@Luka2222 - Kupiš lijepo traktorsku frezu za obradu zemlje ili malčer,ali pod uvjetom da bude većih dimenzija u prohodu od one koju sada imaš,što znači da će ti trebati manje vremena da obradiš zemlju,samim time manje trošiš goriva i napravio si ekološki poduhvat,i to ti se prizna pod eko ulaganje. I to mora biti stroj koji košta minimalno 12 posto ukupne investicije,znači negdje oko 13000kn otprilike.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Hvala Dane na odgovoru,nemam traktorsku frezu,mogu samo navest da ću kupit novu :icon_kidra::icon_kidra::icon_kidra::icon_kidra::icon_kidra:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
ma daj razmisli Luka, sigurno IMAŠ frezu...ne mora baš bit tvoja, dost je samo reći da je tvoja...:icon_cool:
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
MA paneli i gotovo,ušteda struje, ma mene zanima to oko nezaposlenosti kako to računaju,nije isto biti na hzz i neplaćati doprinose voditi se kao nezaposlen,a imati otvoren opg i imaš pravo na 15-10 bodova,mene zanima ima li tko da je otvorio opg skoro i da se vodi zaposlen,a do otvaranja opg je bio preko 4-5 god nezaposlen,ima li tu bodova:(think)::(think)::(think):
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Radi se o mjeri 6.3 za male poljoprivrednike..

Prema prijavi za poticaj od 2016. godine, imam onih 8600 eura i ne prolazim na tu mjeru.
Jucer je izašao natječaj. Hoće se ta ekonomska velicina računati prema 2016. ili prema prijavi za 2017.?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ja ću morat vidit za taj natječaj za male .
E sad pitanje je što sve traže malo mi je nejasno.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
609
Radi se o mjeri 6.3 za male poljoprivrednike..

Prema prijavi za poticaj od 2016. godine, imam onih 8600 eura i ne prolazim na tu mjeru.
Jucer je izašao natječaj. Hoće se ta ekonomska velicina računati prema 2016. ili prema prijavi za 2017.?

Koliko znam EV se računa prema izvodu iz Arkoda koji doneseš na procjenu veličine prije podnišenja zahtjeva.Može li se EV smanjiti ispisivanjem iz Arkoda neke čestice?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Moze. Moj prijatelj je na proslom natjecaju ispisao sta mu je bilo visak. Jedini problem bi mogao biti da bi to mogli tumaciti kao umjetno stvorene uvjete. Jedan konzultant je rekao da svaka promjena poslje raspisivanja natjecaja, smatrat ce se umjetno stvorenim uvjetima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh