• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ne moraš biti za vrijeme podnošenja, nego trebaš postati tijekom realizacije projekta, a za 20000eura možeš ostati zaposlen u firmi
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ovisi šta kupuješ.
Meni je u planu roli balirka i još jedan traktor.
Morat ću do savjetodavne vidit malo.
Na brata opg i dobivam par ha zemlje ali bez rolo neću uzet.
Pa sam na dilemi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ja sam se prijavio na tu mjeru od 20000 eura. Polovni traktor, nova prskalica, freza, roto malcer, plastenik i hektar oraha.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Natječaj zatvoren 13.6.2018. Obećali su da će rezultati biti u roku 90 dana od zatvaranja natječaja, ali još uvijek ništa...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
slao sam im 10 mailova,ni na jedan nisu odogvorili..slao bankama mailove,svi su spremni kreditirat ako hamagbicro da jamstvo u iznosu od 80%...jer tako to funkcionira(ne želim dati kuću kao jamstvo)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kako ide u mjeri 6.1 za 20 tisuća eura koliko se tu dobije u prvoj rati
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
50 posto prva rata
30 posto druga rata
20 posto moraš sam financirati, završiti projekt i tek onda dobiješ zadnju ratu od 20 posto.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
222
Korisnici 6.3.1, da li ste prijavljivali aktivnost koja se odnosi na troskove knjigovodje? Kako ste je definirali?
Problem je da ako kupim traktor odmah, a trosak knjigovodje mi je mjesecni onda drugu ratu zatrazim tek kad dobijem racune u iznosu predvidjenim za tu aktivnost, npr tek za godinu dana.

Da li je moguce ovdje prijaviti trosak geodeta koji ce biti vezan za OPG ali nije povezan sa niti jednom od ostalih aktivnosti ove mjere, vec mjere 6.2.1?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
Mene isto zanima procedura,da li si isao direkt preko hamagbicro ili banke?
Meni je erste izašao u susret,poslao sam im investicijsku studiju koju sam sam napravio(čovjek se začudio) jer smatram da nemože neki tamo konzultant koji nezna kak krava izgleda ili traktor da mi piše neke brojke tipa koliko krava pojede sijena,silaže ili kukuruza a zašto filter za ulje hudraulike košta 1000kn i u traktor ide 100l ulja.
Suma sumarum,reklo su mi da je zadnja postaja hamagbicro i ako oni daju jamstvo da je realizacija neupitna.

Raptor troškove knjigovođe definiraš kao operativne troškove
 
Posljednje uređivanje:

nenad.k

Novi član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
15
Evo uskoro završava 6.3.1, šta mislite kolika je donja granica za prolazak? S obzirom da je na ovom natječaju povećana alokacija, mislim da prolazi oko 2400 prijava.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
222
Ja racunam 75 (iako nemam toliko), buduci da su dosta niski uvjeti prihvatljivosti i gotovo svatko se moze prijaviti ocekujem tu barem 5000 prijava.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

new1234

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
72
Pozz
Zanima me za mjeru 6.3.1 ako u poslovnom planu imas navedeno kupnja traktora npr. renault cergos dali bas taj moras uzeti ili mozes koji drugi model ili marku.
Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh