• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Interesira me kakvo je stanje sa mehanizacijom, postojećom.
Pošto je bil napravljen popis mehanizacije, smije li se nekaj od navedenog kupit zamjenit s drugim ili?
kakve su procedure u vezi toga.

zanima me za 6.3.1.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
Pozz
Zanima me za mjeru 6.3.1 ako u poslovnom planu imas navedeno kupnja traktora npr. renault cergos dali bas taj moras uzeti ili mozes koji drugi model ili marku.
Hvala

Napišeš kupnju traktora a ne taj i taj..i staviš cijenu koja je minimalna..
 

Tufi91

Novi član
Tu od
17 Ruj 2018
Poruka
22
Pozdrav, zanima me koliko treba hamagu da obrade prijavu? Ja sam isao na zajam od 50 000 tis eura za kupnju junadi i traktora? Hvala
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
79
Interesira me kakvo je stanje sa mehanizacijom, postojećom.
Pošto je bil napravljen popis mehanizacije, smije li se nekaj od navedenog kupit zamjenit s drugim ili?
kakve su procedure u vezi toga.

zanima me za 6.3.1.

Smije, nema ograničenja niti postavljenih pravila. Sam određuješ u što ti je najbolje uložiti dobiveni novac
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
79
Pozdrav, zanima me koliko treba hamagu da obrade prijavu? Ja sam isao na zajam od 50 000 tis eura za kupnju junadi i traktora? Hvala

Ako imaš kompletnu dokumentaciju, čak i relativno brzo. Računaj 2 mjeseca od dostave SVE dokumentacije, do isplate sredstava.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Smije, nema ograničenja niti postavljenih pravila. Sam određuješ u što ti je najbolje uložiti dobiveni novac


Ne...možda nisam dobro upitao..
Naći popis strojeva koje kupujem je određen...ponude imam sve sam to riješio, ali mene zanima za moju mehanizaciju koju trenutno posjedujem...jer je trebalo sastaviti i taj popis...pa me interesira dali smijem neke strojeve prodati (zamjeniti) s drugima.....
 

Tufi91

Novi član
Tu od
17 Ruj 2018
Poruka
22
Oke super, iako ce vjerojatno falit nesto kao i uvijek kod nas haha
Inace vidim pisali ste o mjeri 6.2 tu ce svi proci kojima je uredna prijava jer novca ima za sve. Ja sam dobio pozitivnu odluku administrativne kontrole, sad se ceka potpisivanje ugovora.
 

Tufi91

Novi član
Tu od
17 Ruj 2018
Poruka
22
Isao sam samo na zajam kod hamaga, koji nema veze sa mjerama ruralnog razvoja, i bankama.
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
365
Pozdrav, zanima me koliko treba hamagu da obrade prijavu? Ja sam isao na zajam od 50 000 tis eura za kupnju junadi i traktora? Hvala
oko dva mjeseca,od prijave do isplate sredstava.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
527
A što imaš kao jamstvo za kredit ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
79
Znači dovoljna ti je zadužnica kod javnog bilježnika

Da, u tome i jest cijela poanta da te ne traže osiguranje kao banke. Nije toliko do kamate već do pristupa kapitalu.

Možeš biti i početnik, ne treba ti nekretnina.

Više se gleda dobar poslovni plan i dobra dokumentacija.
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
365
Da, u tome i jest cijela poanta da te ne traže osiguranje kao banke. Nije toliko do kamate već do pristupa kapitalu.

Možeš biti i početnik, ne treba ti nekretnina.

Više se gleda dobar poslovni plan i dobra dokumentacija.
ovo je prešlo glatko,moraš nekaj potrošiti na savjetnika (konzultanta) u startu i bon 2.
kak bu dalje,bumo vidli,piše u ugovoru da te imaju pravo posjetiti da vide jel stvarno radiš to za kaj si tražil pare i moraš im slati godišnja financijska izvješća.
a je i kamata,pa razlika je 7% i 0,5%
 

Najnoviji postovi

Na vrh