• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
@nisamja......da li ste obveznik plaćanja PDVa ?
Pitam zato jer se PDV ne kreditira ako je povrativ, pa me zanima da li ste i u kom trenutku morali dokazati da imate sredstva za plaćanje PDVa......na koji način to dokazujete?
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
@nisamja......da li ste obveznik plaćanja PDVa ?
Pitam zato jer se PDV ne kreditira ako je povrativ, pa me zanima da li ste i u kom trenutku morali dokazati da imate sredstva za plaćanje PDVa......na koji način to dokazujete?

Poslovnim planom u kojemu su obavezni elementi izvori financiranja projekta te ekonomsko-financijska analiza.
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
277
Bon 2 od žiro računa na kojem imaš iznos koji pokriva pdv. To dostavljaš kad dobiješ obavijest da ti je zajam odobren. I otvaraš žiro račun posebne namjene na koji ti se sredstva usplačuju. Nakon toga potpisuješ ugovor i sredstva to isplate na taj žiro posebne namjene.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Pozdrav.
Zanima me da li netko zna možda koliko je bio prag prolaznosti za mjeru 6 ? Koliko min bodova bi trebao imati, da bi ostvario mjeru?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Mene zanima koliko je zakonski rok za isplatu od podnošenja zahtjeva za isplatu do isplate?
Nisam nigdje našao,a u ugovoru od laga piše 2mjeseca od potpisivanja ugovora(prošlo je 5 mjeseci).
I onda se svi čude kako povlačimo jako male iznose od eu fondova,pa nije ni hebeno čudo.
Nisam gladan ni nešto da me se krivo ne shvati,ali već hrpu solidne mehanizacije mi je pobjeglo jer em neznam kad ću dobit pate,em nemogu čovjeku dat kaparu kad neznam kolko će me čekat.
Za 2 stroja sam dobio povrat kapare jer ajde ljudi su bili pošteni pa su mi vratili pare jer su im došli kupci s novcima..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da šteka sve s time .
Šteta valjda njima nije u interesu da mi povučemo novce.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Jel je netko podnosio zahtjev za isplatu prve rate za mjeru 6.3.1?Koliko se čeka na isplatu rate od podnošenja zahtjeva do isplate?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Koliko ste bodova imali V,i koje ste prosli na mjeri ? Da se znam orijentirati otprilike koliko bodova bi trebao imati.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
262
Bon 2 od žiro računa na kojem imaš iznos koji pokriva pdv. To dostavljaš kad dobiješ obavijest da ti je zajam odobren. I otvaraš žiro račun posebne namjene na koji ti se sredstva usplačuju. Nakon toga potpisuješ ugovor i sredstva to isplate na taj žiro posebne namjene.
Pozdrav, evo i ja sam podnio zahtjev za zajam i imao dopuna i sve je sad na povjerenstvu za odobravanje. Jel znate koliko dugo se od njih čeka rezultat?
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
277
Pozdrav, evo i ja sam podnio zahtjev za zajam i imao dopuna i sve je sad na povjerenstvu za odobravanje. Jel znate koliko dugo se od njih čeka rezultat?
oko 2 tjedna,max 3...otprilike.onda vam obavijest pošalju da ste prešli,tjedan dana imate da otvorite žiro račun posebne namjene,pa za tjedan dana dobijete ugovor,potpišete i ovjerite i čim dobiju ugovor,uplate vam novac.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
262
oko 2 tjedna,max 3...otprilike.onda vam obavijest pošalju da ste prešli,tjedan dana imate da otvorite žiro račun posebne namjene,pa za tjedan dana dobijete ugovor,potpišete i ovjerite i čim dobiju ugovor,uplate vam novac.
Ok hvala na odgovoru, cekam već 2 tjedna sad bi to onda trebalo bit pa ću vidjeti kakve sam sreće.
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
Koliko ste bodova imali V,i koje ste prosli na mjeri ? Da se znam orijentirati otprilike koliko bodova bi trebao imati.

Misliš na 6.3? Teško je nagađati iz razloga što je u prva dva natječaj bilo potrebno 20/55 odnosno 28/55 bodova. Sada su bodovi potpuno promijenjeni, tako da računaj da ti treba preko 70 od mogućih 100 bodova, sve ovisi o broju i kvaliteti konkurentskih prijava.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Od danas imamo mladig poljoprivrednika na gospodarstvu.
Sad čekat natječaj pa ćemo vidit kako će to proći.
Što se gleda kod mjere za mlade što nosi bodove.
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
Od danas imamo mladig poljoprivrednika na gospodarstvu.
Sad čekat natječaj pa ćemo vidit kako će to proći.
Što se gleda kod mjere za mlade što nosi bodove.

Do kraja programskog razdoblja (2020.) nema više natječaja za mlade u najavi, iskorištena su planirana sredstva u prva tri natječaja.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
220
Zanima me mišljenje nekoga tko se prijavio na 6.2.1. Ja sam prijavio aktivnost "Izgradnja stambenog objekta za iznajmljivanje". U opisu aktivnosti je navedeno ovako:
"Unutar ove aktivnosti ubrajaju se svi troškovi gradnje stambene građevine do faze njezina opremanja (iskopi, izrada temelja, zidanje vanjskih zidova, izradu betonskih ploča, izrada krova, izrada unutarnjih pregradnih zidova, izrada podloga, instalaterski radovi, keramičarski radovi, ugradnja opreme za grijanje, ugradnja vanjske i unutrašnje stolarije, fasaderski radovi, termo i hidro izolacija, limarski radovi)"

Iz APPRRR mi javljaju da s obzirom na ovo izgradnja montažne kuće nije prihvatljiva. Što vi mislite?
Nigdje nije specificirano kojim materijalom, svi gore navedeni radovi se izvode i kod gradnje montažne kuće, temelji, krov sve je identično. Jedino je upitno "zidanje vanjskih zidova", ali nit piše kojim materijalom niti slično. Spajanje više montažnih panela je također "zidanje".
Mislite da ima smisla da dalje inzistiram? Jednostavno je nemoguće naći majstore za klasičnu gradnju, predvidjeti troškove i cijene su otišle u nebo. Mislim da ću morati odustati ako ne prihvate montažnu iako sam dobio pozitivnu odluku o kontroli..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Do kraja programskog razdoblja (2020.) nema više natječaja za mlade u najavi, iskorištena su planirana sredstva u prva tri natječaja.

Ova iz savjetodavne govori da će biti
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
Zanima me mišljenje nekoga tko se prijavio na 6.2.1. Ja sam prijavio aktivnost "Izgradnja stambenog objekta za iznajmljivanje". U opisu aktivnosti je navedeno ovako:
"Unutar ove aktivnosti ubrajaju se svi troškovi gradnje stambene građevine do faze njezina opremanja (iskopi, izrada temelja, zidanje vanjskih zidova, izradu betonskih ploča, izrada krova, izrada unutarnjih pregradnih zidova, izrada podloga, instalaterski radovi, keramičarski radovi, ugradnja opreme za grijanje, ugradnja vanjske i unutrašnje stolarije, fasaderski radovi, termo i hidro izolacija, limarski radovi)"

Iz APPRRR mi javljaju da s obzirom na ovo izgradnja montažne kuće nije prihvatljiva. Što vi mislite?
Nigdje nije specificirano kojim materijalom, svi gore navedeni radovi se izvode i kod gradnje montažne kuće, temelji, krov sve je identično. Jedino je upitno "zidanje vanjskih zidova", ali nit piše kojim materijalom niti slično. Spajanje više montažnih panela je također "zidanje".
Mislite da ima smisla da dalje inzistiram? Jednostavno je nemoguće naći majstore za klasičnu gradnju, predvidjeti troškove i cijene su otišle u nebo. Mislim da ću morati odustati ako ne prihvate montažnu iako sam dobio pozitivnu odluku o kontroli..

Prihvatljivo je to, inzistiraj i dalje. Sad jedino ne razumijem, kako ti javljaju da nije prihvatljivo a istodobno si dobio pozitivnu odluku?
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
Ova iz savjetodavne govori da će biti
Rekla-kazala. Vidi činjenice:

Program ruralnog razvoja:
Planned output indicator(s) 2014-2020
Nr of beneficiaries (holdings) receiving start up aid young
farmers (6.1) 1,004.00
Total public expenditure € 50,222,222.22

Dakle, novaca ima za 1.004 projekata odnosno 50,2 milijuna EUR.

1. natječaj: 282 odobrena korisnika
2. natječaj: 366 odobrena korisnika
3. natječaj: u obradi, raspoloživo 132,5 mil HRK (za očekivanih 360 korisnika)
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
220
Prihvatljivo je to, inzistiraj i dalje. Sad jedino ne razumijem, kako ti javljaju da nije prihvatljivo a istodobno si dobio pozitivnu odluku?

Dobio sam pozitivnu odluku administrativne kontrole. I onda sam zlu ne trebalo išao ipak pitati za tu montažnu da ne bi bilo da sve napravim pa moram vratit pare...

Ovo je odgovor vezano na ono što sam prije postao:

Za navedeno ste dostavili dokaz pravdanja cijena i na temelju učitane dokumentacije se radila administrativna kontrola, gledala referentna cijena i odobrila aktivnost. Također, građevinski radovi za montažnu kućicu nisu isti kao navedeni u opisu aktivnosti.

Slijedom navedenog, nije dopušteno izgradnju građevine mijenjati za montažni objekt.


Jbga ja ne vidim koje su to aktivnosti drukčije od ovih koje sam naveo... Di da inzistiram dalje? Ovo sam dobio od info@apprrr.hr
 
Na vrh