• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Evo konačno odgovor oko bodova u vezi nezaposlenosti.Imam pravo na 10 bodova zato što sam zaposlen na svom gospodarstvu kojega sam i nositelj,plaćam si doprinose,ali ne dulje od 3 godine,zato imam pravo na te bodove.:icon_anal: I
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma niš ja išao danas i imam previše .
Kaže gospodin iz agencije da nagodinu ne posadim 1 ha krumpira pa da se onda prijavim.
Malo glupo na poticaju 8 ha pola oranje i pola trave .
Koliko ha obrađuješ i šta imaš od stoke?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Koliko ha obrađuješ i šta imaš od stoke?

Samo 8 ha na poticaju što je upisano.
I sad troje goveda bilo 5 i nemam pravo.
Kad je izračunao dobit da imam previše i to ohoho.
E kad bi to tako bilo na papiru , ma neću se opće zamarat više s njima .
Po tome nismo mali nismo veliki neznam gdje smo više.
Veli gospodin iz agencije da ne sadim krumpir , stavim ugar pa se prijavim nagodinu zanimljivo.
Samo nezz od čega financirat razvoj.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Zamolio bih da mi se jave oni koji su prosli za mjeru 6.3.1 koga su imali za konzultanta i da ga nisu placali unaprijed? Moze na PP. Hvala
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Ja sam se raspitivao jesenas u savjetodavnoj za tu mjeru ,i sad kad je objavljen natječaj zvali me iz razvojne agencije grada Sl. Broda ,pitaju jesam zaintetresiran za natječaj oni bi mi odradili sve ,plaćanje unaprijed 500 kn ,a ako prođem na natječaju od tih novaca se naplate još 1500 kn plus PDV,nisam išao na ovaj natječaj moram prvo smanjiti ekonomsku veličinu,prijaviti se na biro ,tako da na sljedećem natječaju ostvarim što veći broj bodova
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Kako tako malo,ja sam prošle godine bio u agenciji u u Sisku i oni su tražili 1500 odmah ,a ostalih par tisuća kn (ostatak od 1000e) od mjere ako se prođe.Sad sam čuo da netraže ništa,ali kad se prođe na mjeri uzmu 750 e.Čekam još upit ovdje kod nas
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ne , nisam nositelj. Ja sam preuzimatelj.Za koliko je napisan projekt neznam, ali sve skupa je trajalo oko 3- 4 tjedna.Moglo je to trajati i kraće, ali nisu htjeli predavati zahtjev dok nisu provjerili neke najasnoće u pravilniku,a navodno ih je bilo više nego na prošlom natječaju.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok svima,

Molim Vas za par informacija vezanih uz natječaj 6.3..Naime, ja sam iz Hrv. Zagorja i ovdje svi muku mučimo sa tim prijavama. Točnije, nemamo informacije dali se možemo prijaviti ili ne.

Moj OPG obrađuje nešto više od 1 hektara površine i to mješovitih kultura kako je u Zagorju i običaj( malo kukuruza, krumpira, šemnice, ječma) sa namjerom da se preživi. Zanima me dali se mi možemo prijaviti na taj natječaj. Mena zanima kupnja obnova mehanizacije. Dali u tome trenutku u poslovnom planu trebaju biti neko širenje proizvodnje, ili je moguće ići samo na održavanje postojećeg?? Postoji li neki prag vezan uz investicije u tom poslovnom planu?

hvala i lp, N.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Jesi li računao ekonomsku vrijednost i imaš li dovoljno za natječaj?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
moraš otići u savjetodavnu službu da ti izračuna ekonomsku vrijednost jer je to osnova za dalje, ostalo pitaj tamo

možeš ulagati u obnovu i ili u proširenje
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Mora li biti za kupljenu robu izdan racun ili ugovor ili vidljiva uplata na bank.racun? Ili sve troje?
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Hvala, to je istina.
Jos me samo zanima dobivaju li se bodovi ako prijavim nezaposlenog clana? Samo kao clana, ne preuzimatelja?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Mislim da na natječaju piše samo u vezi nezaposlenih nositelja..Po meni je bolje da nezaposleni član preuzme OPG ako ti već fale bodovi...tj ako već za člana plaćaš doprinose.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Dali je tko upoznat koliko smiju odstupati cijene u natjecaju 6.3.,naprimjer navedem sijacicu za oko 20 000 kuna,koliko smije biti plus minus cijena
 

Najnoviji postovi

Na vrh