• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Sve je to kako se nebi stvorili umjetni uvjeti..ajmo bit realni,fale bodovi i idem upisat ženu,babu,tetku,strinu i evo bodova..ili idem kupit 2 polukrepane krave i upisat ih jer mi fali za vrijednost gospodarstva...
Sve je to s razlogom,kao i u mjeri 6.1 da 5 god nesmiješ biti drugdje zaposlen..tako se riješavaš barem polovice Opgovaca tako da prolaze baš oni koji žive isključivo od poljoprivrede..što je po meni fer ali istim tim uvjetima se smanjuje iznos povućenih sredstava iz EU..a non stop se žale kako malo love izvlačimo iz EU.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Mene zanima ,čuo sam citiram,,Mi nismo zaštićeni;; mogu nas tražiti da vratimo novce.Na šta se to misli zaštićeni i kako sam tako da vratimo novce.Da li je netko upoznat s tim"zaštićeni,,

Ako se utvrde nepravilnosti tj odstupanje od plana koji si naveo, znači potrošiš pare na tange prange, ne uđeš u pdv a trebaš( ovo vrijedi samo za mjeru mladih) itd
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Imate na ruralnom razvoju objavljene prezentacije s jučerašnjeg predavanja. Lijepo je objašnjeno na prezentaciji Poreznog aspekta na listu 23.
Znači nositelj ili član OPG-a koji je upisan prije 1.11.2010. nije obvezan plaćati doprinose za mirovinsko, ali može dobrovoljno ako želi(npr. u svrhu povećane mirovine kad se ispune uvjeti). Ako je osoba zaposlena, automatski mu doprinose uplaćuje poslodavci ne mogu se uplaćivati preko OPG-a.

Konkretno je jučer jedan gospodin postavio pitanje: Ako je on trenutačno nezaposlen i prijavljen na HZZZ, da li se on može sutra upisati u OPG kao član i plaćati doprinose i ostvariti bodove? Odgovor: Može, ali se može prijaviti tek za natječaj u 11.mjesecu 2017, jer se ovo smatra umjetnim zadovoljavanjem kriterija trenutnog natječaja.

Ja smatram da dodatne bodove za nezaposlene mogu dobiti samo osobe koje su se učlanile u OPG prije 27.1.2017, a prije učlanjenja nisu imale uplate doprinosa za mirovinsko osiguranje. Ako imaju vremenski period ne uplate doprinosa između 1 dan i 3 godine dobivaju 10 bodova, a ako je veći od 3 godine dobivaju 15 bodova.
To je po meni jedini slučaj kad se mogu dobiti bodovi, jer inače nitko ne bi dobio bodove.

Htio bi napomenuti da je Agencija posebno naglasila, da ove godine neće biti toliko tolerantna kao za prošli natječaj.

U krivu si.Od 1.1 . 2015. nositelj OPG-a koji je zaposlen i ima OPG kao drugu djelatnost plača doprinose po poreznoj prijavi,odnosno koliko je u plusu na to plaća doprinose,govorim o OPG-u koji vodi poslovne knjige i nalazi se u sustavu poreza na dohodak.Znači nije bitno što radi kod nekog poslodavca i taj poslodavac mu plaća doprinose.Država se dosjetila kako da još namakne sredstva za truli mirovinski sustav.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ako se utvrde nepravilnosti tj odstupanje od plana koji si naveo, znači potrošiš pare na tange prange, ne uđeš u pdv a trebaš( ovo vrijedi samo za mjeru mladih) itd

Ako se iznos prihoda prođe iznad granice za ulazak u PDV ne može se izbjeći ulazak u sustav,ovdje se zaboravlja da porezna uprava jednim klikom vidi svaki vaš račun i možete očekivati samo poziv na telefon.Granica za ulazak u sustav PDV-a od 1.1 2018. bude 300 000 kuna.
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
@komer upravo tako, ali mogu postojat objektivni i stvarni razlozi za dodavanja. Npr. Stbarno kupis komad zemlje BAS sad i ne mozes ga dodat... ili stvarno ti muz/zena bas sad ostane bez posla i ne vrijedi ako ga dodas kao clana... tako strogim pravilima uvijek netko bude nepravedno zakinut, a onaj tko ce prevarom doci do tih novaca, napravit ce to bez obzira na pravila. Svi znamo bar nekoliko takvih.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Slažem se da bi trebalo malo olabavit kriterije,a pojačati kontrolu na terenu.Više bi se love izvuklo a manje bi bilo muljatora..
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
U krivu si.Od 1.1 . 2015. nositelj OPG-a koji je zaposlen i ima OPG kao drugu djelatnost plača doprinose po poreznoj prijavi,odnosno koliko je u plusu na to plaća doprinose,govorim o OPG-u koji vodi poslovne knjige i nalazi se u sustavu poreza na dohodak.Znači nije bitno što radi kod nekog poslodavca i taj poslodavac mu plaća doprinose.Država se dosjetila kako da još namakne sredstva za truli mirovinski sustav.

Da, u pravu si. Tek sad vidim da je na 27 stranici prezentacije to navedeno. Tu je navedeno za obveznike poreza na dohodak. Da li to znači da oni koji su u RPO-u, obveznici poreza na dobit nisu dužni plaćati doprinose, ako su zaposleni drugdje?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Radi se o tome što nećeš moći raditi drugdje, možda neko kraće vrijeme, osim na svom opg-u,
što im je i cilj

slažem se da bi kriteriji mogli biti malo labaviji, pogotovo ako im je u cilju izvući što više novaca iz EU
ali isto tako da kontrole budu iznimo stroge, i da se drže poslovnog plana
ali znajući naš mentalitet, naravno da će biti muljačine na desetu, a ne na kvadrat, i onda nam je EU kriva, kad se nekog kazni
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ajmo tko je već predao zahtjeve da napiše koliko je imao bodova u mjeri 6.1.. Ja 43.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
iskreno mislim da svi koji nisu pri vrhu max podova da niti neće dobiti, a ja imam manje od 50%
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Da, u pravu si. Tek sad vidim da je na 27 stranici prezentacije to navedeno. Tu je navedeno za obveznike poreza na dohodak. Da li to znači da oni koji su u RPO-u, obveznici poreza na dobit nisu dužni plaćati doprinose, ako su zaposleni drugdje?
S

Sve ti pise u citatu mojem kojeg si naveo.Ne znam koja bi bila razlika u tome sto si u sustavu poreza na dobit a ne dohodak i zaposlen kod drugog,doprinose i porez plačas po tome koliko si u plusu po pirenoj prijavi.Za nas koji radimo kod drugog i imamo opg je najbolji pausalni sustav jer ovako čim si malo u plusu vise od pola toga dajes za porez i doprinose.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Više od 25 bodova može imati samo netko tko je nezaposlen i živi u brdsko planinskom području ili otoku,dakle prolaznost će biti dosta velika i sa malo bodova jer je ovakvih slučajeva malo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh