• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Lipo angažiraj konzultanta jer bez njega ces tesko ista napravit a imas potencijala za dosta toga...

Da sam ja u tvojoj situaciji iskoristija bi i 6.3 i 6.1. i 6.2 i 4.1. i 4.2., a konzultant ce te uputit kojim redoslijedom i kako...informativni razgovor te nece kostat a saznat ces kako i sta napravit...

Odi na forumu ces dobit svakakve savjete koji mogu ali ne moraju bit tocni...ako se mislis bavit poljoprivredom bilo bi dobro da te neko uputi u program ruralnog razvoja i sta se sve tim programom financira pa ces i sam skuzit kako i sta napravit.


Primjer - sada si prihvatljiv u 6.3 i 4.2. i mozda 6.2. i 6.4. (ovisi jeli naselje manje od 5000 stanovnika)... ali postoji mogucnost da podignes standard output pa mozes ic i na 4.1. + postoji mogucnost da zena preuzme OPG pa mozes i na 6.1., a postoji mogucnost da podilite OPG pa da idete paralelno na mjere... Puno je kombinacija i više je različitih ulaganja za konkretan odgovor na tvoje pitanje...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
da, samo cu nabrzake...
aplicirao sa trenutno 6.3.1 pa to iskljucuje po meni mjeru 6.
ne zelim u sivu zonu, jedino ako ima neka cista rotacija!
Svakako si u pravu sto se tice konzulanata, moram to odradit sto prije.
Do sada sam racunao da moram k njima doci sa konceptom ( sto ne bi bilo lose) ali vec i ja vidim da cu morat ici i ranije, pogotovo ako zena mora skolu zavrsit sto prije...ili nesto odministrativno ako moramo mjenjat..hocu rec, nesto sto zahtjeva vrijeme da se implementira.
Ali evo, slobodno komentirajte i dalje
P.S. Naselje je cca 2000 stanovnika (Kosute)
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Upravo se @CabXXm puno toga dotakao i dao neke smjernice koje su se i meni vrzmale po glavi dok sam citao tvoj post,,,
da budem iskren neznam bas previse o detaljima drugih mjera osim mjere 6 jer me ona najvise interesirala,,,
morat ces malo zapeti i vidjeti prednosti i mane pojedinih mjera kao i redosljed odabira i realizacije,,,
Po meni mjera 6.3 je za najmanje i nju bi svakako bilo pozeljno realizirati među prvima i u sto kracem vremenskom roku da sto vise toga uspijes pohvatati do 2020,,,
Buduci da si dosta toga pobrojao onako odokativno imam osjecaj da kad bi sve zbrojio imao dovoljno i za mjeru 6.1, naravno u tom slucaju bi i na suprugu trebao prebaciti toliko da ona ima preko tih 8000€
svjestan si vjerujem da ti moras imati ekonomsku velicinu koju si imao prije potpore i sve ono sto potpora obuhvaca,,,
Nz dal je moguca samo promjena nositelja gospodarstva, tio se probaj raspitati,,,
Buduci da si naveo da imas kapitala po meni bi svaku mjeru trebao zavrsavati u sto kracem vremenu svakako prateci dinamiku novih termina natjecaju,,,
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Raspitaj se dovoljno da skuzis kako stvari funkcioniraju sa strane Agencije i Ministarstva. Odnosno, da skuzis sta oni traze u kojoj mjeri :)

Ono sta je trenutno najveci problem Korisnicima ovih mjera je to sta se u natječaju objavljuju:
- uvjeti koje korisnik treba ispunit,
- prihvatljiva ulaganja,
- kriteriji bodovanja projekta,
- alokacija sredstava (koliko potpora će se dodijelit) - da znaš kolike su ti šanse

To je veliki problem jer se izmjene nakon objave natječaja ne uzimaju u obzir...sta znaci da ili jesi ili nisi prihvatljiv korisnik na tom natječaju... zato je priprema na vrijeme jako važna, a pripremit se u potpunosti ne možeš jer ne znaš uvjete dok se ne objavi natječaj - kad se objavi natječaj ti je kasno za promjene :icon_e_confused:

Uz to problem je šta je potražnja za potporama puno veća nego što je novaca alocirano za ove mjere...tako da ti treba dobar plan, dobra prirema dokumentacije i svega ostaloga i naravno triba ti sriće da baš ti odgovaraš svim uvjetima natječaja...kad si to ispunija onda se tribaš šta prije prijavit i molit Boga da si među onima s najviše bodova i/ili među prvima koji su se prijavili da imaš prednost nad onima s isto bodova :)

Sve ovo ti pišem da naglasim da je razumijevanje mjera programa ruralnog razvoja važno za pravovremenu pripremu jer bez toga su šanse za dobit potporu jako male. Predlažem da napraviš tablicu sa svim mjerama i napišeš za svaku: korisnici, iznos potpore, iznenzitet potpore, uvjeti natječaja, prihvatljiva ulaganja, itd. i sve isplaniraš ;)
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja sam bio 2014e na predavanjima kad je bila prezentacija programa ruralnog razvoja...nazalost prosla mi je 2015/2016 u uvjerenju da cu ja to bolje svojim putem, lagno kao i do sad-koji je polucio dobre rezultate...tako da sam ignorirao rr vise manje.
Sad sam aplicirao 6.3.1. opet ne savrseno...evo danas je uplodano s 38 mogucih bodova...nisu preveliki izgledi

Ali sad cemo probat pametnije, vidim da sam pogrijesio u procijeni...pa ako ne uspije, uvik ostaje ovaj stari put!

U pravu si sto se tice problematike kriterija!
Sjecam se iz izlaganja da su mjere zamisljene (ovo sto ti pricas) da se koriste jedna za drugom, to bi bilo super ali buduci da izlazim na trziste sa novom stvari (za mene), ne zanosim se time da cu stic toliko ulagat...

Vidit cemo, ako imas za preporucit konzultanta, javi na pp, hvala ti!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Ako ti nemaš sa 38 bodova onda kvragu..
Vele konzultanti da je 90% ljudi sa 20-25 bodova..tako da vjerovatno tko je u onih 10% prolazak je gotovo siguran.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
On ima tolko bodova zbog podrucja ja sam jucer potpiso i poslo sve papire za mijeru 6.3 sa 23 boda sad treba cekat i nadat se najboljem!!
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Jeli neko od vas radija ploču sa oznakom "Financirano od EU..itd" sta se stavi na lokaciju ulaganja za mjeru 6...?

Koliko košta izrada te ploče?
 

nkuzma

Novi član
Tu od
8 Srp 2015
Poruka
22
Koliko se čeka otprilike na rezultate natječaja? Danas je završio za 6.3, dali netko od mladih tko je išao na 6.1 je dobio kakve informacije s obzirom da je mjesec dana prije završio natječaj..!!!? Nešto je i ministar najavio po novome navodno 120 dana od završetka natječaja do dodjele odluka max vremenski..!
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ma nema niš od toga ode država u pm samo ćete se uvalit u govna, sve se uvozi i niš se ne isplati radit i nikog nije briga kaj ćemo za par godina ostat s 1,5 milijuna penzionera i pola milijuna zaposlenih i zna se kaj onda slijedi.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Jeli to sigurno? Meni je rečeno da je do sada došlo oko 4.000 zahtjeva ali da nisu svi regonalni uredi poslali pa se ne zna koliko će na kraju ukupno bit...

Odakle ti da je 2.500?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Kad bi se gledao samo broj bodova, nevidim svrhu pisanja poslovnog plana.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Što piše unutra?
Iz nekog razloga ne mogu otvoriti datoteku...
 

Najnoviji postovi

Na vrh