• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Što nisu na hrtu rekli da će do kraja godine biti izbačena rang lista?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Rekli su da će biti u osmom mjesecu, pa u desetom, pa u jedanaestom, pa dvanaestom... Tko im još vjeruje? A prvo uvijek ide privremena rang lista. Kod mene je status projekta još uvijek "podnesen"...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Znam da ide privremena. Podnesen i kod mene.

A i to što kažeš tko im još vjeruje.
 

mrki001

Novi član
Tu od
1 Stu 2017
Poruka
4
Ekipa pozdrav čitam i pratim ovu temu pa da nešto i ja napišem

6.1.1. tko ima iznad 45 bodova može se nadati nečemu... cca 300 korisnika će dobiti pod bor čestitku :D:
 

ZeaMays

Novi član
Tu od
8 Pro 2017
Poruka
22
Pozdrav,

duže pratim ovu temu. Prijavio sam se na podmjeru 6.1.1. i od jučer mi je zahtjev za potporu konačno ''u obradi''. Imam 48 bodova.
Zamjenik ministra je rekao kako će se broj prihvatljivih korisnika na ovom natječaju povećati za 149, budući da su na prošlom natječaju osigurali sredstva za 431 zahtjev (21.550.000 kn), dok se na isti prijavilo 282 korisnika (14.100.000 kn). Pojavio se višak sredstava za 149 korisnika.
Rezultati i konačna rang lista biti će objavljena do kraja ovog mjeseca. Znači, ukupno prolazi 349 korisnika na ovome krugu.

Također, iz agencije sam doznao da je prije obrade i eliminiranja nepotpunih zahtjeva crta bila na 52 boda, te da ima čak 50 zahtjeva s 48 bodova. Budući da sad prolazi 149 korisnika više, mislim da će crta pasti bar na 45, a možda i na 43 boda.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja imam 43 boda. 5 bodova mi je izmaknulo jer nisam prijavljen na burzi nego sam član OPG-a. Koje nebuloze! Mi koji se profesionalno bavimo poljoprivredom i samo od nje živimo bez drugih prihoda opet imamo manje prava nego neki padobranci.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
gogo slažem se sa tobom ...


Mi koji se istinski bavimo sa poljoprivredom živimo od nje ja se bojim da nebudemo dobili , jer također i ja imam 43 bodova , uz to imam ulaganje u stočarstvo prijavljeno što je "kao" prioritet" , a stočarstvo mi je glavna proizvodnja.

Po meni bi bilo korektno i fer da novci nejdu po bodovima , nego po projektima i po prioritetnim sektorima .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Cijela poljoprivredna politika je promašena.
Zaposleni, gastarbajteri, invalidi, obrtnici, branitelji- svi se tuku za komad kolača, zemlja se nikako ne obrađuje, pola državnih parcela je u ilegalnom podzakupu, a glavešine samo gledaju i ne poduzimaju ništa, jer su, naravno, svi "podmazani", i sve se radi preko mita ili stranačke i rodbinske linije.
Isto je i s Ruralnim, koliko god da obećavaju promjene, opet se ide na ruku pojednicima, iz dana u dan gledam kako silne novce dobiju oni koji to ne bi smjeli.
Ni ja se baš ne nadam prolazu, ali treba vidjeti što će biti.
Koliko sam čuo, puno projekata je napisano bezveze, nekima su konzultanti samo pokupili novce (možda i meni, tko zna), neki su "pametni" pa su projekte radili sami, i još koješta, pa će vjerojatno još puno projekata otpasti.
 

mrki001

Novi član
Tu od
1 Stu 2017
Poruka
4
ovo tumačenje ti nije baš skroz točno. Ukoliko si prije prijave u OPG bio nezaposlen, a u trenutku prijave na natječaj plaćao doprinose za MO i ZO po osnovi poljoprivrede ti bodovi bi ti trebali biti prihvatljivi - post od GOGO
 

mrki001

Novi član
Tu od
1 Stu 2017
Poruka
4
Pozdrav,

duže pratim ovu temu. Prijavio sam se na podmjeru 6.1.1. i od jučer mi je zahtjev za potporu konačno ''u obradi''. Imam 48 bodova.
Zamjenik ministra je rekao kako će se broj prihvatljivih korisnika na ovom natječaju povećati za 149, budući da su na prošlom natječaju osigurali sredstva za 431 zahtjev (21.550.000 kn), dok se na isti prijavilo 282 korisnika (14.100.000 kn). Pojavio se višak sredstava za 149 korisnika.
Rezultati i konačna rang lista biti će objavljena do kraja ovog mjeseca. Znači, ukupno prolazi 349 korisnika na ovome krugu.

Također, iz agencije sam doznao da je prije obrade i eliminiranja nepotpunih zahtjeva crta bila na 52 boda, te da ima čak 50 zahtjeva s 48 bodova. Budući da sad prolazi 149 korisnika više, mislim da će crta pasti bar na 45, a možda i na 43 boda.

eh sada u ovoj priči ima još projekata koji sada trenutno imaju manje bodova - ali po dobivanju odluke i žalbi velika vjerojatnost da će imati više jer je ranije bilo tumačenje za one koji preuzimaju OPG da nemaju pravo na bodove po pitanju "poljoprivrednog potencijala" dok je negdje u polovici natječaja došlo tumačenje da oni koji preuzimaju OPG imaju pravo da taj poljoprivredni potencijal koriste kao vlastiti - tako da će tu još biti svega...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Dakle ove informacije o povećanju sredstava za natječaj su točna?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Jucer bio susjed koji je u prvih 100 po nesluzbenoj listi...povukao se covik, kaze, imam bec godina...ne osjecam se dobro, puno mi je 5 godina bit odgovoran!
Eto, ima i toga
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Jucer bio susjed koji je u prvih 100 po nesluzbenoj listi...povukao se covik, kaze, imam bec godina...ne osjecam se dobro, puno mi je 5 godina bit odgovoran!
Eto, ima i toga

I bratić isto kaže da neće uzet lovu iz 6.3. iako je prošao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh