• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
32
Št
Znaci mogli bi sutra doci do 1000 projekata...
Nema šanse, tek su na nekih 750 u obradi, odluke su na oko 600

Kažu da je problem s eko proizvodnjom kojih navodno ima oko 1000, ovo poslje će ići puno brže preko arkoda
Nema šta biti problem, netko je mogao pisati da će ući u eko i nema se šta provjeravati, problem je konstanto nepoštivanje rokova od strane APPRRR. Ako se ne može odraditi neka zaposle ljude koji mogu.

Primjer zahtjeva za isplatu kod 6.2.1., gdje ima za provjeriti doslovno 2 dokumenta, prvi zahtjevi su u obradi već tri tjedna i ništa. Pa idemo dalje, provjera zahtjeva za potporu kod 6.3.1. gdje brat bratu, jedna osoba koja je to prošla bar jednom u životu, može odraditi 20 komada dnevno bez problema... Mogao bih o ovome doslovce u nedogled.

Ali bitno da kada dođe dopuna imate 5 dana u kojih ulazi i vikend, a ako se ne odradi pada cijeli projekt.
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Timmy valjda treba provjeriti tu eko proizvodnju. Primjer ja radim 6000 kvadrata povrća imam oko 20-25 tona robe nisam eko i 3600 i neki na listi. Neko prijavi eko proizvede 500 kila robe i manje, prođe bez problema
 

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
32
Pa jel kriterij odabira bio količina proizvodnje? Nije. To što su kriteriji loši je za drugu raspravu, koja je trebala biti prije godinu dana.

Druga stvar, nisi ni morao biti u eko pri prijavi, mogao si pisati da ćeš ući u eko, s novom kulturom, postojećom...nebitno, dobio bi bodove za eko proizvodnju, a pregledavati se tu nema ništa.

Netko može imati 5 hektara oraha sve legalno u eko proizvodnji bez grama ploda. Dobivat će na to i dobar poticaj i mjeru 6.3. vrlo vjerojatno.

To su strateška pitanja ove države koja ulaže u besmislene poticaje, brodogradnju, lažne mirovine, uhljebe, državna poduzeća itd... ali nisu smisao ove teme.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Timmy, dobio sam neslužbeni info da mi je donesena pozitivna odluka 04.03 a status je još uvijek u obradi , gdje je moglo zapeti? Što se tiče ekološke proizvodnje mislim da su zabrljali sa uvjetima i ostavili puno prostora za manipulaciju što su mnogi iskoristili jer upravo tih ogromnih 45 bodova odlučuje o prolasku. Bavim se ekološkim uzgojem povrča i sve radimo ručno što je mukotrpno i dođe mi frajer u kontrolu bez čizama, dođe savjetodavna bez čizama ili adekvatne obuče. Kontrola ide na ručak kod idučih korisnika u nadzoru. Kad vidim sve to smuči mi se.
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Zato mi nije jasno da ima toliko eko proizvodnje bez kontrole jer znam kad bi bile kontrole da bi otpalo 70 posto tih navodnih eko proizvođača. Vama gospodine kapa do poda jer je to stvarno mukotrpno
 

timmy

Član
Tu od
11 Ožu 2019
Poruka
32
Timmy, dobio sam neslužbeni info da mi je donesena pozitivna odluka 04.03 a status je još uvijek u obradi , gdje je moglo zapeti?
Ne znam zašto mene pitaš, ne radim za APPRRR, pitaj toga tko ti je rekao da je neslužbena odluka tu, ako to može znati, možda zna gdje je i zapelo.

Moja pretpostavka je da se sve koči jer novca nema, ili je potrošen na pitaj boga koga i što. XY mjera stoji, status "u obradi" je najbolji za kočenje svega, jer se tu loptica lako prebaciju s Ministarstva poljoprivrede na APPRRR i obrnuto. Uvjeren sam da se sve radi u dogovoru, ali ne mogu to dokazati pa je to samo moje osobno uvjerenje.

Što se tiče ekološke, ljudi, spustite se na zemlju, netko tko ima 5 hektara pšenice, mogao je u ovom natječaju pisati da će ZAPOČETI uzgoj eko oraha, znači za 45 bodova nisi morao već biti u registru eko proizvođača. Ako se cijelo ulaganje odnosi se na eko orah, to je to. Druga stvar je što će prema mojoj pretpostavci dosta ljudi imati problema s provedbom, ali tu su si sami krivi ako do toga dođe. To objašnjava velik broj "eko" prijava ili planiranih "eko" prijava.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
254
Prošao sam na mjeri 6.1.1 podpisao ugovor i sad čekam pare, zanima me jel se novi traktor može kupit bez pdv-a jer ga nesmijemo tražit nazad.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Ako si u PDVu pisao si cijene bez pdva u poslovnom planu..(ukolilo se ne varam)
Cijenu koju si naveo za traktor je minimalna cijena koliko ga moraš platiti..
Sad vidi tko ti je pisao plan i što je pisano,sa PDVom ili bez...
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
254
Ako si u PDVu pisao si cijene bez pdva u poslovnom planu..(ukolilo se ne varam)
Cijenu koju si naveo za traktor je minimalna cijena koliko ga moraš platiti..
Sad vidi tko ti je pisao plan i što je pisano,sa PDVom ili bez...
Jesam u sustavu pdv-a, sve razumijem za poslovni plan ali u Gudovcu mi je rečeno da mogu kupit npr. novog masea i uplatit na njihov račun inozemni i nrma pdv-a.
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
Ako si u PDVu pisao si cijene bez pdva u poslovnom planu..(ukolilo se ne varam)
Cijenu koju si naveo za traktor je minimalna cijena koliko ga moraš platiti..
Sad vidi tko ti je pisao plan i što je pisano,sa PDVom ili bez...
A gdje piše da je to minimalna cijena koju mora platiti? To nije istina. Mora zadovoljiti minimalne tehničke specifikacije koje je pisao, dok se cijena ne gleda (npr. ako dobije popust, ako ne plati PDV...)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
U poslovnom planu pišu se najmanje cijene ispod koje se ne kupuje..ako pišeš traktor 35 tisuća eura bez pdva,nemožeš ga platiti 34..neće ti biti prihvatljivo ulaganje..
Pričalo se na radionicama o tome a i konzultatni su to napominjali...
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
519
po meni, to je glupo. ako sam naveo traktor 55kW, 90000 kn, a kupim ga za 70000, a za 20 000 kupim kultivator za unutarrednu obradu u eko proizvodnji, nisam li pametnije potrošio novac?
 

Najnoviji postovi

Na vrh