• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Da li su objavljeni razultati za mjeru 6.3.1(zadnje prijave) i gdje bi se moglo vidjeti.
Svakom prijavljenom je na email stigla obavijest o stanju na inicijalnoj rang listi.
Nakon toga se odradjuje administrativna kontrola pojedinacno, i kako se koja prijava obradi tako se u agronetu dobiva odluka...
Znaci nema rang liste, bar nije bilo na zadnjim natjecajima
 

Vinko85

Novi član
Tu od
6 Ruj 2019
Poruka
4
Ako ste prijavili se na natjecaj kao OPG onda i za traktor morate imati racun na OPG da ste traktor kupili. Ostalo je nebitno

tako je ali za registraciju traktora treba račun,na računu je opg te automatski prometna treba ići na opg,a problem nastaje jer opg tretiraju kao pravnu osobu tj.obrt i za njega traže matični broj,a za izvadit matični broj traže da sam u RPO,ja mogu dobit i račun na ime i prezime i bez problema reg.traktor ali što onda sa kontrolom prije isplate druge rate
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Kontrola provjerava da li ste traktor nabavili... Da imate racun da ste nabavili... Na koga je registriran nebitno... Osim ako ste to naveli kao dokaz provedene aktivnosti
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Zamolio bih upućene...da li je kontroli bitno kako čovjeku od koga kupimo zemljište damo novce? Mora li s računa na račun ili može na ruke? Vjerojatno je svejedno kad već sve ovjerimo kod javnog bilježnika...ali čisto me zanima koliko daleko te kontrole sežu. Hvala unaprijed!
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Do nedavno nisu uopce odgovarali, ali sada imaju neku internu politiku da petkom šalju odgovore.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Zamolio bih upućene...da li je kontroli bitno kako čovjeku od koga kupimo zemljište damo novce? Mora li s računa na račun ili može na ruke? Vjerojatno je svejedno kad već sve ovjerimo kod javnog bilježnika...ali čisto me zanima koliko daleko te kontrole sežu. Hvala unaprijed!
Netko je već pisao o tome da to nije problem za kontrolu, i da je platio gotovinom i prošao kontrolu. Dakle, ako je računovodstveno ispravno, kontroli je bitno da ti možeš dokazati da si to kupio. Dakle, gotovinski račun, i ugovor kao dokaz da je kupljeno.
Uzmi u obzir samo da je po zakonu o spriječavanju pranja novca zabranjeno plaćanje u gotovini više od 75 000 HRK koliko sam upoznat. Vjerojatno je zemljište skuplje.
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Zahvaljujem!
Valjda će biti dosta račun o ovjeri potpisa prodavatelja i kupoprodajni ugovor...

Zanima me također dio gdje iz vlastitih sredstava zatvaramo priču iz poslovnog plana (u mom slučaju mjera 6.3.1.),tj. da li se ta cifra (računovodstveno) mora prikazati kao pozajmica OPG-u ili ne?
Te...računa li se to kao primitak ukoliko smo u istoj godini dobili prvu ratu cca 56000 kn i uložili još svojih cca 50000 kn te prešli prag 85000..?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

srećka

Član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
78
Vezano za info@apprrr
Ja imam odlična iskustva,na svaki upit su odgovorili nekad isti dan nekad za 2-3 dana.
 

Vinko85

Novi član
Tu od
6 Ruj 2019
Poruka
4
Evo i ja, u petak poslao mail, odgovor dobio u ponedjeljak oko 10
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Zahvaljujem!
Valjda će biti dosta račun o ovjeri potpisa prodavatelja i kupoprodajni ugovor...
Zanima me također dio gdje iz vlastitih sredstava zatvaramo priču iz poslovnog plana (u mom slučaju mjera 6.3.1.),tj. da li se ta cifra (računovodstveno) mora prikazati kao pozajmica OPG-u ili ne?
Te...računa li se to kao primitak ukoliko smo u istoj godini dobili prvu ratu cca 56000 kn i uložili još svojih cca 50000 kn te prešli prag 85000..?
Da... računovodstveno ako vodite jednostavno knjigovodstvo (knjiga URA, IRA, KPI, DI) se svaka uplata svojeg novca vodi kao pozajmica. Ako vlasnik pozajmljuje onda nije potrebno niti raditi ugovor o pozajmici, već je dovoljno da se na uplati istakne ime vlasnika i da se radi o pozajmici.

Pozajmica ne ulazi u knjigu primitaka i izdataka kao primitak, već idu u dodatak KPI pod "primljeni iznos zajmova", što znači da ni ne ulazi u prag 85000...

P.S. Po struci nisam računovođa već samo sebi vodim OPG, tako da svakako provjeriti sa stručnjakom vašu konkretnu situaciju
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Pozajmice ili krediti ne ulaze u dohodak..porezna će te zvati ukoliko pređeš prag,a ako ste je prag prešli zbog pozajmice,morat ćete napisati izjavu da ste sami sebi pozajmicu uplatili,ili dobili kredit i to je to..
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
Zahvaljujem!
Valjda će biti dosta račun o ovjeri potpisa prodavatelja i kupoprodajni ugovor...

Zanima me također dio gdje iz vlastitih sredstava zatvaramo priču iz poslovnog plana (u mom slučaju mjera 6.3.1.),tj. da li se ta cifra (računovodstveno) mora prikazati kao pozajmica OPG-u ili ne?
Te...računa li se to kao primitak ukoliko smo u istoj godini dobili prvu ratu cca 56000 kn i uložili još svojih cca 50000 kn te prešli prag 85000..?

U primitak ti ulazi prva rata + poticaji dobiveni u ovoj godini + prihodi od prodaje.

U vezi vlastitih sredstava, nije nužno raditi nikakve pozajmice. Naime, privatna vlastita sredstva jednostavno daš (ili uplatiš) prodavatelju, transakcije se ionako ne gledaju u mjeri 6.3.1, dakle, radi mjere nije potrebno OPG-u uplaćivati ništa na žiro račun.
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Hvala na odgovorima.
Samo jos jedno pitanje (nadam se 😎).
Da li stvari koje kupujemo iz poslovnog plana onda treba plaćati po ponudi (predračunu na Opg) ili se može gotovinski?
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Odgovorio sam gore vama na isto pitanje.
Morate imati dokaz da je to OPG platio, dakle bilo placeno i gotovini ili preko racuna, morate imati ili racun na OPG ili neki kupoprodajni ugovor koji dokazuje da je OPG to kupio
 

Najnoviji postovi

Na vrh