• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
@Slazem se gore- za mlade 6.1 su odlozili na 2-3 mjeseca (ako se dobro secam) jer nisu stigli obraditi....

Prosao sam na natjecaju za mlade, 50k eura, zanima me sta je sa tim pdv-om? i kako kod kupovine (tacnije traktora i pluga), nov traktor 100+konja, 40,000e (bez pdva), e sad jedan knjigovodja mi rece da kupujem ga bez pdva cca 40,000e, dok drugi kaze da kupujem sa pdvom- cca 50,000. A ja laik, pa ono...ajd da pitam nekoga ko je kupovao i ko ima iskustva. Posto na zalost, sam u takvom podneblju- ako je meni crkla krava- mora i tebi.... niko ti nece reci i gledaju svi da te sje*bu.

- Nisam u sustavu PDV-a, ( placam mjesecno tipa 500+kn mirovinsko , zdravstveno i tjt).

cca neka preporuka za traktor, nov, 100-120ks? Zagrizao sam za kubotu m5 111. Al otvoren za svaku sugestiju, i svaka pomoc je dobrodosla.
Je li bi nam mogao pojasniti upit u vezi PDV-a, nisam siguran da razumijem što zapravo pitaš?
 
  • Like
Reactions: Nai

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Kupujem traktor- cijena 39,900 eura (bez pdva) HR drzava.

1. Knjigovodja broj jedan- kupujem po cijeni od 39,900 eura- nemam veze sa pdvom.
2. Cudno mi bilo, odem kod knjigovodje broj 2- kaze da placam 39,900+ pdv cca 49,000eura.


Jedan kaze da placam samo cijenu traktora, drugi kaze da placam i traktor i pdv. Pa mi to nije jasno, javio se ovde- ko je kupovao da mi objasni.

Inace trenutno nisam u sustavu pdva.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ti po svom poslovnom planu kupuješ traktor i cijena koji si naveo je s pdvom.
Pošto nisi u sustavu pdva,prihvatljiv je trošak pdva.
Nemožeš traktor kupiti novi bez pdva.
Ako kupuješ iz vana npr,a ti si u pdvu,onda pdv ne plaćaš.
Ako si pisao cijenu traktora bez pdva,ti moraš podmiriti tu razliku o svom trošku.
 
  • Like
Reactions: Nai

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
U Hrvatskoj ne možeš nikako kupiti traktor bez pdv-a jedino ako si u sustavu pdv-a možeš taj isti pdv odbiti ali svakako plaćaš cijenu sa pdv-om
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
A kada je bila kontrola? Predugo to sve traje...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ocubitgazdasela

Novi član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
22
Pozdrav ekipa, iman skakljivu jednu situaciju... na oko 4700 mjestu smo za dobit poticaje za mjeru 6.3.1., zanima me sta vi mislite biste li mogli dobit mjeru da ste na mon mistu? Jerbo novce san sacuva, a za mjesec dana bi triba ic u jedan projekat pa ako mi zafali da znan mogu li na njih racunat? Fala lp
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Po nekom mom misljenju trebali bi isplatit sve kandidate isto kako su radili u mjeri od 50000 €, tako da mozda da se strpis jos. Glasine su da je otpalo do sada otprilike nesto manje od 500 ljudi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
Kupujem traktor- cijena 39,900 eura (bez pdva) HR drzava.

1. Knjigovodja broj jedan- kupujem po cijeni od 39,900 eura- nemam veze sa pdvom.
2. Cudno mi bilo, odem kod knjigovodje broj 2- kaze da placam 39,900+ pdv cca 49,000eura.


Jedan kaze da placam samo cijenu traktora, drugi kaze da placam i traktor i pdv. Pa mi to nije jasno, javio se ovde- ko je kupovao da mi objasni.

Inace trenutno nisam u sustavu pdva.
Kupiš traktor.
Dobiješ račun.
Platiš ukupan iznos računa.
Plaćanje računa nema nikakve veze s mjerom 6.1.1
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Danas slučajno idem na agronet i vidim da je odluka izdana... ali nigdje ne piše dal su sredstva odobrena ili nisu..dal dolazi doma poštom kakv odgovor ili??
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Nigdje ne vidim... dokument koji sam preuzeo sa stranice mi izgleda kao zahtjev za prijavu natječaja..
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Kod mene piše Odluka o dodjeli sredstava u i isom redu ima preuzmi i tu se ulazi u odluku
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
22603

To sam skinuo ali nigdje ne piše... Na prvoj stranici piše SADRŽAJ 1. Dijela Zahtjeva za potporu...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Ne tu nego kartica odluke/ugovori

Tamo imam staru odluku o administratovnoj kontroli gdje mi je umanjeno sa 78 na 74 boda... zvao sam u agenciju te su mi rekli da je ugovor u pripremi te da će biti poslan na adresu te mi je rekla da svi sa 74 boda će dobiti potporu ukoliko se zadovoljava papirologija..to je zbog povećanja alokacije na 4200. To su zadnje informacije koje imam
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
406
Ne znam meni je odluka o dodjeli sredstava bila među odlukama, ali ja sam dobio preko Lag-a...
 
Na vrh