• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
To pucanje kad se pojavljuje, dali ti držiš rajčicu da pocrveni ili ju bereš dok je narandžaste boje meni je vedeta pucala samo crvena a i moj kupac traži samo da budu tvrde i da nisu jako crvene ako logistika puca samo crvena onda to meni neće puno smetati.

Zahvaljujem na upozorenju.

Bilo je tu i zelenih plodova koji su pulki ali su do sazrijevanja zarasli i nije ih bilo problem prodati ali oni koji su sazrijevali su bili problem. Pogledao sam u svom dnevniku taj period krajem šestog mjeseca (20-25.06) kišovito, nagli pad temp, velika vlaga u plasteniku uzrokovao je stres na biljkama i rezultat je bio pucanje plodova na četvrtoj etaži(jedan ili najviše dva ploda i to ne na svkoj biljci). nije srećom bila veća šteta. Da sam u tom trenutku reagiramo sa Goemar-om ili Thiofer-om nebi bilo problema, pomogao bih biljci da prebrodi stres.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Petula ovo su veoma korisni podaci koji mogu puno pomoći i zato ću odmah naručiti geomar kako kažeš da se pomogne biljci da prebrodi poteškoće.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
gdje bih mogao naći Small Beef rajčicu ili Big Beef? netko je spominjao ovdje na forumu ali koliko se sjećam nije bilo riječi o tome gdje se može naći. osim u Australiji naravno,ali da nejdem sada......
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
gdje bih mogao naći Small Beef rajčicu ili Big Beef? netko je spominjao ovdje na forumu ali koliko se sjećam nije bilo riječi o tome gdje se može naći. osim u Australiji naravno,ali da nejdem sada......

probaj razgovarati sa Željkom Romcem ili Colić Neviom oni imaju u ponudi nešto slično. Nego, čuli ste za novog nametnika Tuta absoluta, evo feromonskih lovki za masovni ulov u rajčici. Kod mene već zabilježeno 15-ak primjeraka (u mjesec dana koliko pratim let mužijaka)u lovci.



Uploaded with ImageShack.us

Inače poma je pred cvatnju jer ima(ponegdje) već otvoren prvi cvjetak.
 
R

rule

Guest
Kod mene sedam komada u 20 dana jedna lovka na 700 kvadrata. Petula sta mislis koja je granicna kolicina kad bi trebao pocet tretman i cime. Ovdje agronomi preporucuju poceti sa vertimec+match. Za jos masovniji ulov ja sam kod mamca stavio i sijalicu posto je tuta nocni leptir tako da se hvataju i zenke jer njih ne privlaci feromon
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
petulla s čime si sve tretirao rajčicu do sada?

Samo sa P.P.Thioferom i išao sam sa Vydate 10l(Oksamil aktivna tvar) u sistem kapanja protiv nematoda, bijele mušice(primjećen let) i ima učinak protiv tute(ličinke). To je sve nema znakova bolesti.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kod mene sedam komada u 20 dana jedna lovka na 700 kvadrata. Petula sta mislis koja je granicna kolicina kad bi trebao pocet tretman i cime. Ovdje agronomi preporucuju poceti sa vertimec+match. Za jos masovniji ulov ja sam kod mamca stavio i sijalicu posto je tuta nocni leptir tako da se hvataju i zenke jer njih ne privlaci feromon
Na 1.700m2 stavio sam četiri lovke (ova crvena tanjura) i tjedno se ulovi 2-3 primjerka što nije zabrinjavajuće. Prag štetnosti je kada se tjedno ulovi više od pet leptirića i kada primjetiš ličinke na listu(mine ili hodnike). Tada se ide (po preporuci) vertimec+runner(match)+okvašivač to su sve preparati registrirani u RH, a ako želiš nešto izvana onda je to Afirm(ima ga u dalmaciji ). To je za prvo prskanje, pa slijedi praćenje i primjena drugih aktivnih tvari (Laser, Avaunt,Confidor) itd...
Nego reci mi za te lampe , znam da Plodovi zemlje imaju u ponudi lovku sa lampom, šta si je nabavio ili si improvizirao?
 
R

rule

Guest
Ma zasto im davat 500 kuna struju imam u objektu velike posude s vodom i eto ti masovnog lova.Afirm sam nabavio al iskreno neznam nista o njemu avant pomaze al afirm je nov pa cemo vidjet.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Samo sa P.P.Thioferom i išao sam sa Vydate 10l(Oksamil aktivna tvar) u sistem kapanja protiv nematoda, bijele mušice(primjećen let) i ima učinak protiv tute(ličinke). To je sve nema znakova bolesti.

predpostavljao sam zato te i pitam,tako i ja ali me strah da neće kakva napast.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ma zasto im davat 500 kuna struju imam u objektu velike posude s vodom i eto ti masovnog lova.Afirm sam nabavio al iskreno neznam nista o njemu avant pomaze al afirm je nov pa cemo vidjet.

Ma da i ja sam kupio te pijate od Colić-trade a mogao sam improvizirati sa jeftinim tanjurima i kupovati samo feromone što ći za ostale plastenike i učinit. Kod kineza kupim jeftinu posudu, napunim je vodom i deterdžentom(malo) a feromon nalijepim na komad letve koja se stavi preko posude, samo koje jakosti mora biti lampa(25W ili više).
Afirm možeš miješati sa većinom fungicida osim sa Daconil i Quadrisom (imaju okvašivače u sebi)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
predpostavljao sam zato te i pitam,tako i ja ali me strah da neće kakva napast.

Čuj sve je to novo i postoji bojazan. Za sada djeluje i idem do kraja svakih 15 dana prskati, ali uvijek u pripravnosti.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ma da i ja sam kupio te pijate od Colić-trade a mogao sam improvizirati sa jeftinim tanjurima i kupovati samo feromone što ći za ostale plastenike i učinit. Kod kineza kupim jeftinu posudu, napunim je vodom i deterdžentom(malo) a feromon nalijepim na komad letve koja se stavi preko posude, samo koje jakosti mora biti lampa(25W ili više).
Afirm možeš miješati sa većinom fungicida osim sa Daconil i Quadrisom (imaju okvašivače u sebi)
Daconil nije dobar za krastavce u plasteniku,a za rajčicu valja Petulla?
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Daconil nije dobar za krastavce u plasteniku,a za rajčicu valja Petulla?

Daconil sam upotrebljavao u rajčici 15-ak dana nakon sadnje, godinama unazad, jer je izvrsno sredstvo u preventivnoj zaštiti i širokog je spektra djelovanja. I dalje ću ga upotrebljavati u onoj rajčici koju zasad ne tretiram Thiofer-om (radi usporedbe).
 
R

rule

Guest
Ja sam koristo sijalice od 25w. ma ako se zelis borit sa tutom samo pusti mastu na volju.Lani sam niz cjeli plastenik razvuka zutu ljepljivu traku kraj nje stavio sijalice i feromone ida vidis efekta. Jednu noc u 4 ujutro udjem ja u plastenik kad tamo tulum svi leptiri iz zapadne Hercegovine dosli na festu
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ja sam koristo sijalice od 25w. ma ako se zelis borit sa tutom samo pusti mastu na volju.Lani sam niz cjeli plastenik razvuka zutu ljepljivu traku kraj nje stavio sijalice i feromone ida vidis efekta. Jednu noc u 4 ujutro udjem ja u plastenik kad tamo tulum svi leptiri iz zapadne Hercegovine dosli na festu

ha,ha,ha... nije tu bilo samo tute nego i ostalih vrsta noćnih leptira. Morati ću i ja u Istri održati jedan takav tulum.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
gdje bih mogao naći Small Beef rajčicu ili Big Beef? netko je spominjao ovdje na forumu ali koliko se sjećam nije bilo riječi o tome gdje se može naći. osim u Australiji naravno,ali da nejdem sada......
Fermi doo. je zastupnik sjemenske kuće,koja distribuira ta dva hibrida,no međutim,oni ga nemaju u ponudi,niti se može naručiti,jer kako kažu nije na sortnoj listi...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Fermi doo. je zastupnik sjemenske kuće,koja distribuira ta dva hibrida,no međutim,oni ga nemaju u ponudi,niti se može naručiti,jer kako kažu nije na sortnoj listi...

pa nema veze,može i na crno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh