• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Prošle godine sam nabavio novi insekticid Mesurol 500 SC (litra 100 EUR-a),za sada se pokazao jako učinkovit protiv puževa golaća i lisnih uši,zanima me kako će ostala gamad reagirati,posebno bijele mušice ujesen...
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Prošle godine sam nabavio novi insekticid Mesurol 500 SC (litra 100 EUR-a),za sada se pokazao jako učinkovit protiv puževa golaća i lisnih uši,zanima me kako će ostala gamad reagirati,posebno bijele mušice ujesen...

S puževima i ja imam velikih problema. Kaj stvarno ubija one velike smeđe? Di si nabavio, kako se tretira protiv puževa?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
S puževima i ja imam velikih problema. Kaj stvarno ubija one velike smeđe? Di si nabavio, kako se tretira protiv puževa?

SA golaćima je jednostavno nema nikakvi problema samo im prospeš pužomora da nemogu doć do biljke ali ne po biljci do jutra su gotovi a nije skupo bilo je 34 kn/kg
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
S puževima i ja imam velikih problema. Kaj stvarno ubija one velike smeđe? Di si nabavio, kako se tretira protiv puževa?

Kolega kupio u Nizozemskoj,insekticid koji tamo masovno upotrebljavaju protiv cvjetnog štitastog moljca u plastenicima,a dobar je i protiv ostale gamadi...imao viška,pa mi otpustio litru...
Ja stvarno ne znam kako djeluje na puževe,ali sam ih našao nakon par dana suhe kao barut,špricao sam najesen oko plastenika i po najlonima,gdje se najviše zadržavaju...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
e kako ide sa rokovima sjetve rajčice,kada je najkasnije za posijati ranu a kad kasniju sortu,ima li tu kakve razlike? nevalja ako dođe rano a ni prekasno jer postoji velika opasnost magli itd.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
e a kako ide s tim bumbarima,jel ih moraš imati u svakom plasteniku gdje imaš rajčicu ili samo u većima?
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
e a kako ide s tim bumbarima,jel ih moraš imati u svakom plasteniku gdje imaš rajčicu ili samo u većima?

Stavim u svaki plastenik košnicu bumbara. Ovisno o veličini plastenika ide i veličina košnice, odnosno broj bumbara u košnici. Rajčica se mora oploditi, bilo to vjetrom(vanjska proizvodnja) ili hormonima, vibracijom ili bumbarima(plastenička proizvodnja).
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Stavim u svaki plastenik košnicu bumbara. Ovisno o veličini plastenika ide i veličina košnice, odnosno broj bumbara u košnici. Rajčica se mora oploditi, bilo to vjetrom(vanjska proizvodnja) ili hormonima, vibracijom ili bumbarima(plastenička proizvodnja).

ja ću nagodinu rajčicu u svoj plastenik,znači i ja ću morati te beštije naseliti bez obzira što nije velik plastenik,misliš da neće pčele unutra,prevruće je jel?
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
ja ću nagodinu rajčicu u svoj plastenik,znači i ja ću morati te beštije naseliti bez obzira što nije velik plastenik,misliš da neće pčele unutra,prevruće je jel?

Pčele nejdu uplastenik a niti ne vole pelud od paradajza. I ne treba ti košnica za plastenik manjih dimenzija. Ja imam 250 kvadrata paradajza, odnosno 700 komada pa je i bez bumbara dobro! Važno je održavati dobru temperaturu - do 30 max i relativnu vlagu 55-75% i oplodnja bude dobra. Naravno bočne stranice otvorene radi provjetravanja, a i nije teško ponekad se malo prošetati i protresti biljke, a to se i radi kada se optrgavaju zaperci.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Pčele nejdu uplastenik a niti ne vole pelud od paradajza. I ne treba ti košnica za plastenik manjih dimenzija. Ja imam 250 kvadrata paradajza, odnosno 700 komada pa je i bez bumbara dobro! Važno je održavati dobru temperaturu - do 30 max i relativnu vlagu 55-75% i oplodnja bude dobra. Naravno bočne stranice otvorene radi provjetravanja, a i nije teško ponekad se malo prošetati i protresti biljke, a to se i radi kada se optrgavaju zaperci.

pa zato i pitam,reko ići će to i bez bumbara,di ću njih pa to pet puta veće od pčele:(
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pčele nejdu uplastenik a niti ne vole pelud od paradajza. I ne treba ti košnica za plastenik manjih dimenzija. Ja imam 250 kvadrata paradajza, odnosno 700 komada pa je i bez bumbara dobro! Važno je održavati dobru temperaturu - do 30 max i relativnu vlagu 55-75% i oplodnja bude dobra. Naravno bočne stranice otvorene radi provjetravanja, a i nije teško ponekad se malo prošetati i protresti biljke, a to se i radi kada se optrgavaju zaperci.

Kada kidaš zaperke moraš i zujati tako je oplodnja bolja he he he .
Pozdrav!
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
kod nas je mesurol zabranjen

A isto tako svi preparati na našem tržištu djeluju na bijelu mušicu kao sveta vodica...
Zašto bih si dozvolio da mi uredno svake godine stvara probleme?
 
S

salel

Guest
A isto tako svi preparati na našem tržištu djeluju na bijelu mušicu kao sveta vodica...
Zašto bih si dozvolio da mi uredno svake godine stvara probleme?
probaj teppeki,aplaud, chess i match i malo šaraj s njima.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
probaj teppeki,aplaud, chess i match i malo šaraj s njima.

A sad sam već uzeo ovaj,pa javim kakvi će bit rezultati...nizozemci ga masovno koriste u plastenicima,vjerujem da je onda dobar...
 

Najnoviji postovi

Na vrh